W Ghanie zostaną w najbliższym czasie wdrożone zupełnie nowe zasady dotyczące konopi. Warto zaznaczyć, że będą one sprzyjać lokalnym inwestorom i hodowcom. Dodatkowo utworzona zostanie specjalna agencja, która będzie kierować produkcją i badaniami nad rozwojem sektora.
Wnioski tego typu wyciągnięto w ramach badania społecznego “Konopie przemysłowe jako uprawa rolna w Ghanie”. Dzięki testom opinii publicznej i gospodarczej przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomii i Prawa Zhongnan, które opublikowano w Journal of Cannabis Research, stwierdzono bardzo duże korzyści dla lokalnej gospodarki, a także zupełnie nowy kanał finansowania budżetu państwa.
Czy ustawodawstwo konopne przyniesie wyłącznie benefity?
Jak najbardziej, gdyż potwierdza się zupełnie nowe perspektywy gospodarcze wskutek zaangażowania w rynek konopi przemysłowych. Dodatkowo specjaliści sugerują, że ustawodawstwo przyjęte na przestrzeni ostatnich lat w Ghanie może utorować drogę do nowych praw korzystnych dla lokalnych hodowców konopi.
Warto zauważyć, że wnioski naukowców różnią się od wcześniejszych badań, w których zalety konopi były umniejszane. Obecnie opinia publiczna oraz wielu specjalistów skłania się ku tezie, że legalizacja działa przeciwko czarnemu rynkowi konopi indyjskich i wbrew pozorom zwalcza handel narkotykami.
Ograniczona liczba hodowców wskutek prawa krajowego
Parlament Ghany przyjął ustawę, która legalizuje konopie indyjskie do celów zdrowotnych i przemysłowych. Prawo jednak nadaje w tym aspekcie krajowemu organowi kontroli narkotyków (NACOB) nadzór nad konopiami przemysłowymi. Przepisy zezwalają wyłącznie na cele przemysłowe i medyczne. Ponadto normy wyznaczają także wyraźną granicę między marihuaną a konopiami przy standardowym 0,3% THC.
Zauważa się, że zastosowanie konopi przemysłowych jest praktycznie nieograniczone. Jednak obecnie w wielu przypadkach może być ono niewykonalne w Ghanie ze względu na niski rozwój technologiczny.
Kraj jednak może uprawiać konopie jako surowiec na eksport i wytwarzać półprodukty na rynek krajowy. Zapewni to zupełnie nowe fundusze na korzyść budżetów regionalnych, jak i całego państwa.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Konopie w przemyśle tekstylnym
Konopie mogą ożywić słabnący przemysł tekstylny w Ghanie. W ostatnich latach zanikał on wskutek niedofinansowania tego sektora. Sugeruje się, że oznacza to szansę dla konopi włóknistych jako uprawy rotacyjnej. Wprowadzenie tekstyliów wykonanych z konopi, które stopniowo zyskują na popularności, może być decydujące we współczesnym przemyśle ubrań w Ghanie.
Implementacja nowych rozwiązań prawdopodobnie zwiększy perspektywy przemysłu tekstylnego, a legalizacja i komercjalizacja zapewnią nowe możliwości dla hodowców, którzy uzyskają zgody na uprawę pod kątem przetwórstwa na tkaniny.
Dodatkowo konopie mogą również posłużyć jako materiał do produkcji różnego rodzaju płyt dźwiękochłonnych wykorzystywanych m.in. na autostradach lub w dużych miastach.
Jakie jeszcze zalety mogą płynąć z legalizacji konopi w Ghanie?
Legalizacja i komercjalizacja konopi przemysłowych może stworzyć znaczące nowe inwestycje zagraniczne dla kraju. Dotyczy to zarówno importu, jak i eksportu w celu przetwórstwa. Konopie mogą odegrać rolę w przekształceniu gospodarki Ghany z takiej, która jest zależna od pomocy zagranicznej na w pełni samowystarczalną i napędzaną inwestycjami międzynarodowymi.
Ghana ma doskonałe warunki klimatyczne i glebowe dostosowane do produkcji konopi przemysłowych. Rolnictwo stanowi bowiem około 20% PKB Ghany. Ponadto modernizacja rolnictwa, tworzenia miejsc pracy i ograniczania ubóstwa jest możliwa dzięki dotacjom.
Ghana będzie mogła zaangażować się w partnerstwo oparte na wiedzy z instytucjami w Chinach, Kanadzie i USA, które mają już doświadczenie w produkcji konopi.
Źródło: https://hemptoday.net
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.