Gospodarka News

Nadchodzą dobre czasy dla hodowców konopi w Ghanie?

Nadchodzą dobre czasy dla hodowców konopi w Ghanie? 3 czerwca 2021Leave a comment
Konopie susz

W Ghanie zostaną w najbliższym czasie wdrożone zupełnie nowe zasady dotyczące konopi. Warto zaznaczyć, że będą one sprzyjać lokalnym inwestorom i hodowcom. Dodatkowo utworzona zostanie specjalna agencja, która będzie kierować produkcją i badaniami nad rozwojem sektora.

Wnioski tego typu wyciągnięto w ramach badania społecznego “Konopie przemysłowe jako uprawa rolna w Ghanie”. Dzięki testom opinii publicznej i gospodarczej przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomii i Prawa Zhongnan, które opublikowano w Journal of Cannabis Research, stwierdzono bardzo duże korzyści dla lokalnej gospodarki, a także zupełnie nowy kanał finansowania budżetu państwa.

Czy ustawodawstwo konopne przyniesie wyłącznie benefity?

Jak najbardziej, gdyż potwierdza się zupełnie nowe perspektywy gospodarcze wskutek zaangażowania w rynek konopi przemysłowych. Dodatkowo specjaliści sugerują, że ustawodawstwo przyjęte na przestrzeni ostatnich lat w Ghanie może utorować drogę do nowych praw korzystnych dla lokalnych hodowców konopi.

Warto zauważyć, że wnioski naukowców różnią się od wcześniejszych badań, w których zalety konopi były umniejszane. Obecnie opinia publiczna oraz wielu specjalistów skłania się ku tezie, że legalizacja działa przeciwko czarnemu rynkowi konopi indyjskich i wbrew pozorom zwalcza handel narkotykami.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Hodowla konopi
W Ghanie zostaną w najbliższym czasie wdrożone zupełnie nowe zasady dotyczące konopi

Ograniczona liczba hodowców wskutek prawa krajowego

Parlament Ghany przyjął ustawę, która legalizuje konopie indyjskie do celów zdrowotnych i przemysłowych. Prawo jednak nadaje w tym aspekcie krajowemu organowi kontroli narkotyków (NACOB) nadzór nad konopiami przemysłowymi. Przepisy zezwalają wyłącznie na cele przemysłowe i medyczne. Ponadto normy wyznaczają także wyraźną granicę między marihuaną a konopiami przy standardowym 0,3% THC.

Zauważa się, że ​​zastosowanie konopi przemysłowych jest praktycznie nieograniczone. Jednak obecnie w wielu przypadkach może być ono niewykonalne w Ghanie ze względu na niski rozwój technologiczny.

Kraj jednak może uprawiać konopie jako surowiec na eksport i wytwarzać półprodukty na rynek krajowy. Zapewni to zupełnie nowe fundusze na korzyść budżetów regionalnych, jak i całego państwa.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Konopie w przemyśle tekstylnym

Konopie mogą ożywić słabnący przemysł tekstylny w Ghanie. W ostatnich latach zanikał on wskutek niedofinansowania tego sektora. Sugeruje się, że oznacza to szansę dla konopi włóknistych jako uprawy rotacyjnej. Wprowadzenie tekstyliów wykonanych z konopi, które stopniowo zyskują na popularności, może być decydujące we współczesnym przemyśle ubrań w Ghanie.

Implementacja nowych rozwiązań prawdopodobnie zwiększy perspektywy przemysłu tekstylnego, a legalizacja i komercjalizacja zapewnią nowe możliwości dla hodowców, którzy uzyskają zgody na uprawę pod kątem przetwórstwa na tkaniny.

Dodatkowo konopie mogą również posłużyć jako materiał do produkcji różnego rodzaju płyt dźwiękochłonnych wykorzystywanych m.in. na autostradach lub w dużych miastach.

Susz konopny
Legalizacja i komercjalizacja konopi przemysłowych może stworzyć nowe inwestycje zagraniczne dla kraju

Jakie jeszcze zalety mogą płynąć z legalizacji konopi w Ghanie?

Legalizacja i komercjalizacja konopi przemysłowych może stworzyć znaczące nowe inwestycje zagraniczne dla kraju. Dotyczy to zarówno importu, jak i eksportu w celu przetwórstwa. Konopie mogą odegrać rolę w przekształceniu gospodarki Ghany z takiej, która jest zależna od pomocy zagranicznej na w pełni samowystarczalną i napędzaną inwestycjami międzynarodowymi.

Ghana ma doskonałe warunki klimatyczne i glebowe dostosowane do produkcji konopi przemysłowych. Rolnictwo stanowi bowiem około 20% PKB Ghany. Ponadto modernizacja rolnictwa, tworzenia miejsc pracy i ograniczania ubóstwa jest możliwa dzięki dotacjom.

Ghana będzie mogła zaangażować się w partnerstwo oparte na wiedzy z instytucjami w Chinach, Kanadzie i USA, które mają już doświadczenie w produkcji konopi.

Źródło: https://hemptoday.net

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."