Nauka News

Marihuana a spożycie alkoholu – wyniki badania

Marihuana a spożycie alkoholu – wyniki badania 28 października 2020Leave a comment
Alkohol na półce

Przeprowadzono badanie, którego celem było sprawdzenie związku pomiędzy zmniejszeniem spożycia alkoholu a rozpoczęciem leczenia konopiami indyjskimi. Było to duże, przekrojowe badanie, przeprowadzone na pacjentach z Kanady. Wyniki dotychczasowych badań pokazują, w jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na używanie innych substancji psychoaktywnych, w tym leków na receptę, alkoholu, tytoniu i nielegalnych narkotyków.

 • Poniżej znajdziesz krótkie omówienie wyników badania i najważniejsze wnioski z niego płynące.
 • W badaniu przeanalizowano informacje, pochodzące od osób, które stosowały leczenie konopiami indyjskimi.

Kieliszek z alkoholem
W badaniu przeanalizowano informacje, pochodzące od osób, które stosowały leczenie konopiami

Wyniki badania: alkohol a spożycie konopi

Ogółem 419 (44%) uczestników zgłosiło spadek częstotliwości spożywania alkoholu w ciągu 30 dni. 323 (34%) zmniejszyło liczbę standardowych drinków wypijanych w tygodniu, a 76 (8%) w ogóle nie spożywało alkoholu 30 dni przed ankietą.

Wiek poniżej 55 roku życia i zgłaszanie wyższych wskaźników spożycia alkoholu wiązały się z większymi szansami na ograniczenie spożycia alkoholu, a zamiar używania marihuany medycznej w celu ograniczenia spożycia alkoholu wiązał się ze znacznie większymi szansami na zaprzestanie spożywania alkoholu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wnioski z badania

Wyniki badania sugerują, że rozpoczęcie stosowania medycznej marihuany może wiązać się z zgłaszanymi przez samych pacjentów redukcjami i zaprzestaniem spożywania alkoholu.

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną substancją rekreacyjną w Ameryce Północnej, a jego używanie skutkuje znacznymi wskaźnikami przestępczości, zachorowalności i śmiertelności. Odkrycia te mogą skutkować lepszymi wynikami zdrowotnymi pacjentów korzystających z konopi indyjskich, a także ogólną poprawą zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Szklanka z żółtym alkoholem
Odkrycia te mogą skutkować lepszymi wynikami zdrowotnymi pacjentów korzystających z konopi

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Podsumowanie

Konkretny zamiar użycia medycznej marihuany w celu ograniczenia spożycia alkoholu spowodował większe szanse na ograniczenie i/lub całkowite zaprzestanie używania.

źródło: http://www.thctotalhealthcare.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."