Dział ds. Badań Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA ARS) ogłosił niedawno współpracę z firmą Midwest Bioprocessing Center (MBC). Współpraca dotyczy 24-miesięcznego projektu mającego na celu opracowanie połączenie kosmetyków z farmaceutykami dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry na bazie oleju konopnego.
- Nowe składniki do produktów kosmetycznych mają powstać przy zastosowaniu biokatalizacji oleju z nasion konopi.
- Dzięki procesowi biokatalizacji produkty powstają bez wykorzystania silnych chemikaliów.
Proces biokatalizy
Midwest Bioprocessing Center (MBC) z siedzibą w Peorii, zajmuje się opracowywaniem bioprocesów technologicznych dla rynków związanych ze zdrowiem i żywnością. Naukowcy z MBC we współpracy z ARS wykorzystują „biokatalizę”. Jest to opatentowany przez firmę proces, opracowany wcześniej przez zespół chemików w centrum laboratoryjnym Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (NCAUR) w Peorii.
Zespół wykorzystał już wcześniej ten sam proces do stworzenia klasy związków zwanych glicerydami feruloilowo-sojowymi (FSG) z oleju sojowego. FSG znalazło zastosowanie w branży kosmetycznej i produkty zawierające te związki trafiły ostatecznie na rynek.
Kosmeceutyczne składniki z nasion konopi
Nowy projekt realizowany we współpracy dwóch instytucji ma na celu przeanalizowanie możliwości stworzenia nowych składników na bazie kwasu ferulowego z biokatalizowanego oleju z nasion konopi.
Jeśli prognozy naukowców się sprawdzą, to utworzone składniki będzie można zastosować do produktów higieny osobistej. Produkty miałyby właściwości pochłaniające promieniowanie ultrafioletowe (UV) i przeciwutleniające.
Stosowany przez firmę proces wykorzystuje enzymy i ciepło, które wiążą naturalne przeciwutleniacze, takie jak kwas ferulowy z lipidami w olejach. Dzięki procesowi biokatalizacji można uniknąć wykorzystania silnych chemikaliów i rozpuszczalników do katalizowania pożądanej reakcji.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
MBC oraz NCAUR
Firma Midwest Bioprocessing Center (MBC) specjalizuje się w produkcji chemii organicznej i farmaceutycznej. Natomiast Centrum Laboratoryjne Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (NCAUR) w Peorii jest jednym z siedmiu instytutów, które nieustannie badają zastosowania dla produktów rolnych, a także produktów ubocznych powstałych podczas przetwarzania.
Branże zainteresowane przetwarzaniem konopi
NCAUR miało również swój udział w opracowywaniu zrównoważonego podejścia do przetwarzania produktów rolnych. Myślą przewodnią było poszerzanie możliwości ekonomicznych hodowców zajmujących się zarówno uprawami o ugruntowanej już pozycji, takimi jak kukurydza, pszenica i soja, jak i tych upraw, które swoją pozycję na rynku dopiero budują, jak np. konopie przemysłowe.
Rynki kosmetyków i środków higieny osobistej nie są jedynymi, na których skupia się NCAUR. Naukowcy z instytutu badają również możliwości lepszego przetwarzania konopi w paliwa, smary i kleje, a także składniki żywności i produkty wykorzystujące włókna konopne.
Na jakich warunkach współpracują oba podmioty?
Agricultural Research Service (ARS) jest naczelną agencją naukową Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Kooperacja ARS i MBC odbywa się na podstawie umowy o współpracy badawczo-rozwojowej (CRADA). Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, rząd nie zapewnia żadnego finansowania, ale upoważnia swoich naukowców do współpracy z podmiotami prywatnymi.
źródło: https://hemptoday.net
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.