Gospodarka News

Olej konopny znajduje zastosowanie w branży kosmetycznej

Olej konopny znajduje zastosowanie w branży kosmetycznej 7 czerwca 2021Leave a comment
Akcesoria w SPA

Dział ds. Badań Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA ARS) ogłosił niedawno współpracę z firmą Midwest Bioprocessing Center (MBC). Współpraca dotyczy 24-miesięcznego projektu mającego na celu opracowanie połączenie kosmetyków z farmaceutykami dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry na bazie oleju konopnego.

 • Nowe składniki do produktów kosmetycznych mają powstać przy zastosowaniu biokatalizacji oleju z nasion konopi.
 • Dzięki procesowi biokatalizacji produkty powstają bez wykorzystania silnych chemikaliów.

Proces biokatalizy

Midwest Bioprocessing Center (MBC) z siedzibą w Peorii, zajmuje się opracowywaniem bioprocesów technologicznych dla rynków związanych ze zdrowiem i żywnością. Naukowcy z MBC we współpracy z ARS wykorzystują „biokatalizę”. Jest to opatentowany przez firmę proces, opracowany wcześniej przez zespół chemików w centrum laboratoryjnym Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (NCAUR) w Peorii.

Zespół wykorzystał już wcześniej ten sam proces do stworzenia klasy związków zwanych glicerydami feruloilowo-sojowymi (FSG) z oleju sojowego. FSG znalazło zastosowanie w branży kosmetycznej i produkty zawierające te związki trafiły ostatecznie na rynek.

Kosmetyki z CBD
Nowe składniki do produktów kosmetycznych mają powstać przy zastosowaniu biokatalizacji oleju z nasion konopi

Kosmeceutyczne składniki z nasion konopi

Nowy projekt realizowany we współpracy dwóch instytucji ma na celu przeanalizowanie możliwości stworzenia nowych składników na bazie kwasu ferulowego z biokatalizowanego oleju z nasion konopi.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jeśli prognozy naukowców się sprawdzą, to utworzone składniki będzie można zastosować do produktów higieny osobistej. Produkty miałyby właściwości pochłaniające promieniowanie ultrafioletowe (UV) i przeciwutleniające.

Stosowany przez firmę proces wykorzystuje enzymy i ciepło, które wiążą naturalne przeciwutleniacze, takie jak kwas ferulowy z lipidami w olejach. Dzięki procesowi biokatalizacji można uniknąć wykorzystania silnych chemikaliów i rozpuszczalników do katalizowania pożądanej reakcji.

MBC oraz NCAUR

Firma Midwest Bioprocessing Center (MBC) specjalizuje się w produkcji chemii organicznej i farmaceutycznej. Natomiast Centrum Laboratoryjne Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (NCAUR) w Peorii jest jednym z siedmiu instytutów, które nieustannie badają zastosowania dla produktów rolnych, a także produktów ubocznych powstałych podczas przetwarzania.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Branże zainteresowane przetwarzaniem konopi

NCAUR miało również swój udział w opracowywaniu zrównoważonego podejścia do przetwarzania produktów rolnych. Myślą przewodnią było poszerzanie możliwości ekonomicznych hodowców zajmujących się zarówno uprawami o ugruntowanej już pozycji, takimi jak kukurydza, pszenica i soja, jak i tych upraw, które swoją pozycję na rynku dopiero budują, jak np. konopie przemysłowe.

Rynki kosmetyków i środków higieny osobistej nie są jedynymi, na których skupia się NCAUR. Naukowcy z instytutu badają również możliwości lepszego przetwarzania konopi w paliwa, smary i kleje, a także składniki żywności i produkty wykorzystujące włókna konopne.

Kosmetyki konopne
Utworzone składniki będzie można zastosować do produktów higieny osobistej

Na jakich warunkach współpracują oba podmioty?

Agricultural Research Service (ARS) jest naczelną agencją naukową Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Kooperacja ARS i MBC odbywa się na podstawie umowy o współpracy badawczo-rozwojowej (CRADA). Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, rząd nie zapewnia żadnego finansowania, ale upoważnia swoich naukowców do współpracy z podmiotami prywatnymi.

źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."