Światowy przemysł konopi w ciągu ostatnich kilku lat doświadczył prawdziwej eksplozji. Wynika to z faktu, że konopie są coraz bardziej akceptowane społecznie. Sprzedawane masowo produkty są godne zaufania, zwykle są też ogólnodostępne. Zróżnicowane wyroby konopne przyciągają różnych konsumentów i wpływają na stały i niezwykle obiecujący rozwój całej branży.
Napoje konopne coraz bardziej popularne
Produkty konopne w postaci napojów nieustannie zyskują na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że faktycznie działają. Proces zaczyna się od ekstrakcji surowych kannabinoidów z rośliny. Później przychodzi czas na umiejscowienie surowych kannabinoidów bezpośrednio w napoju.
Jest to spore wyzwanie i często wiąże się z intensywnym procesem produkcyjnym. Takie działanie skutkuje wysoką jakością produktu i zapewnia lepsze wrażenia z użytkowania.
Jak powstaje napój konopny?
Infuzowanie jest kluczowym etapem przetwarzania między surowymi kannabinoidami a produktami infuzyjnymi. Proces wykorzystuje energię fizyczną do rozbicia oleju kannabinoidowego na drobne krople i jednocześnie natychmiastowo stabilizuje je ze składnikiem zwanym emulgatorem.
Emulgator ma na celu obniżenie energii powierzchniowej między olejem a wodą. Tak powstaje emulsja. Dzięki tej transformacji, emulsję z konopi można następnie wlać do bazy wodnej, tworząc jednolite produkty infuzowane.
Technologia emulsji z konopi indyjskich jest aktywnie rozwijana i udoskonalana. Postęp ten stale poszerza sferę możliwości i zastosowań dla produktów infuzyjnych. Jak na razie dostępne są niezwykle różnorodne napary, produkty spożywcze i produkty służące do stosowania miejscowego (np. kremy).
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Emulsje w produktach infuzyjnych
Najważniejszą kwestią podczas opracowywania produktu jest to, czy działa on tak, jak powinien. Jeśli konsument nie odczuje oczekiwanego efektu lub jeśli efekt ten bywa różny podczas kolejnych zastosowań produktu, nie dokona on ponownego zakupu.
Emulsje kannabinoidowe nie tylko muszą skutecznie mieszać olej i wodę. Muszą też zapewniać niezawodne i przede wszystkim zamierzone efekty. Emulsje odpowiadają między innymi za interakcje składników, kompatybilność z opakowaniem i stabilność przechowywania produktu.
Na przykład, jeśli chodzi o interakcję składników, czerwone wino stanowi wyjątkowe wyzwanie. Zawiera ono duże ilości polifenoli, które mają tendencję do wiązania się z większością emulgatorów i powodują utratę siły działania produktu. Ze względu na problem z niekompatybilnością składników, przed 2019 rokiem nie było czegoś takiego, jak czerwone wino infuzowane.
Emulsje w produktach bywają problematyczne
Wyzwania pojawiają się na przestrzeni całego procesu rozwoju produktu. Emulsje bywają problematyczne w kontakcie z niektórymi materiałami stosowanymi do produkcji opakowań. Co więcej, problemy pojawiają się też przy trudnych warunkach obróbki termicznej. Emulsje mogą też nieodpowiednio reagować w przypadku zbyt długiego wystawienia na działanie powietrza. Ominięcie tych przeszkód wymaga zrozumienia źródła problemu i zastosowania przemyślanego rozwiązania.
Technologia emulsji znacznie poszerzyła asortyment i tym samym zwiększyła dostępność produktów z konopi. Ułatwiło to całej branży wejście do mainstreamu. Jednocześnie pozwoliło to pozyskać nowych odbiorców, którzy chcą czerpać korzyści płynące ze stosowania produktów konopnych bez konieczności palenia czy waporyzacji.
źródło: https://420intel.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.