News Rekreacja

Za co cenimy napoje z konopi?

Za co cenimy napoje z konopi? 1 marca 2021Leave a comment
Napój

Światowy przemysł konopi w ciągu ostatnich kilku lat doświadczył prawdziwej eksplozji. Wynika to z faktu, że konopie są coraz bardziej akceptowane społecznie. Sprzedawane masowo produkty są godne zaufania, zwykle są też ogólnodostępne. Zróżnicowane wyroby konopne przyciągają różnych konsumentów i wpływają na stały i niezwykle obiecujący rozwój całej branży. 

Napoje konopne coraz bardziej popularne

Produkty konopne w postaci napojów nieustannie zyskują na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że faktycznie działają. Proces zaczyna się od ekstrakcji surowych kannabinoidów z rośliny. Później przychodzi czas na umiejscowienie surowych kannabinoidów bezpośrednio w napoju.

Jest to spore wyzwanie i często wiąże się z intensywnym procesem produkcyjnym. Takie działanie skutkuje wysoką jakością produktu i zapewnia lepsze wrażenia z użytkowania.

Konopie w filiżance
Produkty konopne w postaci napojów nieustannie zyskują na popularności

Jak powstaje napój konopny?

Infuzowanie jest kluczowym etapem przetwarzania między surowymi kannabinoidami a produktami infuzyjnymi. Proces wykorzystuje energię fizyczną do rozbicia oleju kannabinoidowego na drobne krople i jednocześnie natychmiastowo stabilizuje je ze składnikiem zwanym emulgatorem.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Emulgator ma na celu obniżenie energii powierzchniowej między olejem a wodą. Tak powstaje emulsja. Dzięki tej transformacji, emulsję z konopi można następnie wlać do bazy wodnej, tworząc jednolite produkty infuzowane.

Technologia emulsji z konopi indyjskich jest aktywnie rozwijana i udoskonalana. Postęp ten stale poszerza sferę możliwości i zastosowań dla produktów infuzyjnych. Jak na razie dostępne są niezwykle różnorodne napary, produkty spożywcze i produkty służące do stosowania miejscowego (np. kremy).

Emulsje w produktach infuzyjnych

Najważniejszą kwestią podczas opracowywania produktu jest to, czy działa on tak, jak powinien. Jeśli konsument nie odczuje oczekiwanego efektu lub jeśli efekt ten bywa różny podczas kolejnych zastosowań produktu, nie dokona on ponownego zakupu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Emulsje kannabinoidowe nie tylko muszą skutecznie mieszać olej i wodę. Muszą też zapewniać niezawodne i przede wszystkim zamierzone efekty. Emulsje odpowiadają między innymi za interakcje składników, kompatybilność z opakowaniem i stabilność przechowywania produktu.

Na przykład, jeśli chodzi o interakcję składników, czerwone wino stanowi wyjątkowe wyzwanie. Zawiera ono duże ilości polifenoli, które mają tendencję do wiązania się z większością emulgatorów i powodują utratę siły działania produktu. Ze względu na problem z niekompatybilnością składników, przed 2019 rokiem nie było czegoś takiego, jak czerwone wino infuzowane.

Napój wlewany do kubka
Technologia emulsji z konopi indyjskich jest aktywnie rozwijana i udoskonalana

Emulsje w produktach bywają problematyczne

Wyzwania pojawiają się na przestrzeni całego procesu rozwoju produktu. Emulsje bywają problematyczne w kontakcie z niektórymi materiałami stosowanymi do produkcji opakowań. Co więcej, problemy pojawiają się też przy trudnych warunkach obróbki termicznej. Emulsje mogą też nieodpowiednio reagować w przypadku zbyt długiego wystawienia na działanie powietrza. Ominięcie tych przeszkód wymaga zrozumienia źródła problemu i zastosowania przemyślanego rozwiązania.

Technologia emulsji znacznie poszerzyła asortyment i tym samym zwiększyła dostępność produktów z konopi. Ułatwiło to całej branży wejście do mainstreamu. Jednocześnie pozwoliło to pozyskać nowych odbiorców, którzy chcą czerpać korzyści płynące ze stosowania produktów konopnych bez konieczności palenia czy waporyzacji.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."