Gospodarka News

Sześć miliardów dolarów w pierwszej połowie 2021 r. – gigantyczna siła marihuany

Sześć miliardów dolarów w pierwszej połowie 2021 r. – gigantyczna siła marihuany 2 lipca 2021Leave a comment
Dolary

Raport „Cannabis in the US 2021 Mid-Year Market Update”, opublikowany przez New Frontier Data, przedstawia kilka znaczących trendów rynkowych związanych z konopiami indyjskimi, ostatnie próby legalizacji marihuany w całym kraju, a także spostrzeżenia na przyszłość w odniesieniu do kwitnącej, bardzo lukratywnej branży.

 • Rynek konopi indyjskich odnotował duży wzrost w 2020 roku.
 • Krajowa sprzedaż marihuany w USA wzrosła o 67% w 2020 roku, branża była warta 61 miliardów dolarów, a poparcie dla legalnej marihuany wzrosło do rekordowego poziomu 68%.
 • Wraz z upływem czasu, baza konsumentów marihuany staje się coraz bardziej zróżnicowana. Eksperci przewidują, że wkrótce będzie wśród niej więcej starszych i kobiet, a także większa mieszanka zarówno rekreacyjnych, jak i leczniczych użytkowników marihuany.

Idą zmiany na lepsze?

Oczekuje się, że wszystko zmieni się jeszcze bardziej w przyszłości, ponieważ 10 nowo zalegalizowanych rynków stanowych spodziewa się rozpocząć sprzedaż w 2021 lub 2022 roku. Mając to na uwadze, New Frontier Data przewiduje, że całkowita sprzedaż legalnej marihuany będzie rosła w tempie 16% rocznie, osiągając wartość 43 miliardów dolarów do 2025 roku.

Skręt
Oczekuje się, że wszystko zmieni się jeszcze bardziej w przyszłości

Badanie ujawnia również, że w 2020 roku nielegalny, krajowy popyt na konopie indyjskie i konsumpcja szacowane są na ponad 65 miliardów dolarów.

„Po blisko dekadzie śledzenia, analizowania i modelowania zmian na rynku legalnej marihuany, nadal dostrzegamy i z przekonaniem raportujemy znaczące możliwości ekonomiczne w USA, ponieważ wydatki na legalny rynek odnotowują stały, dwucyfrowy wzrost z roku na rok”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

– powiedziała Giadha A. DeCarcer, założycielka i prezes New Frontier Data.

Wskazując na stale zmieniające się przepisy i otwierające się drzwi w branży rekreacyjnej marihuany, DeCarcer powiedział:

„Spodziewamy się, że druga połowa 2021 roku będzie szczególnie interesująca, biorąc pod uwagę konsolidację rynku osiągającą punkt kulminacyjny oraz duży napływ inwestycji, które mają napędzać wzrost i ekspansję rynku.”

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Raport ujawnił również szereg innych kluczowych ustaleń

 • Przewiduje się, że do 2025 roku 42 procent całkowitego rocznego popytu na marihuanę w USA zostanie zaspokojone przez legalne zakupy na rynkach regulowanych, co stanowi wzrost z 24 procent w 2020 roku.
 • Sto czterdzieści jeden milionów Amerykanów, czyli 43 procent dorosłej populacji, mieszka w 18 stanach, w których używa się narkotyków dla dorosłych, co stanowi zróżnicowaną i szeroko rozproszoną bazę konsumentów dla sprzedawców detalicznych.
 • Do 2025 roku 5,4 miliona Amerykanów, czyli 2,4 procent dorosłych mieszkańców USA, będzie zarejestrowanymi pacjentami korzystającymi z medycznej marihuany w odpowiednich stanach.
 • W maju 2021 r. wartość kapitału pozyskanego na rynku konopi indyjskich wzrosła ponad trzykrotnie, osiągając 6 miliardów dolarów, co świadczy o zwiększonym zaufaniu do prognozowanego agresywnego wzrostu rynku konopi indyjskich.

Amerykańskie statystyki dotyczące marihuany

12% Amerykanów zostało zidentyfikowanych jako „aktualni użytkownicy”. Najnowszy sondaż Gallupa (z 2019 roku), pokazuje, że 12% Amerykanów jest aktywnymi użytkownikami marihuany, co oznacza niewielki spadek (z 13% w 2016 roku). Od 2013 do 2016 roku, liczba osób, które używają marihuany, prawie się podwoiła.

Od tego czasu wskaźnik użycia pozostał stosunkowo płaski. National Institute of Drug Abuse pokazuje niższe liczby w porównaniu do Gallup w ich najnowszym badaniu (2018). W badaniu tym 8,6% osób w wieku powyżej 26 lat przyznaje się do używania marihuany w ciągu ostatniego miesiąca (co odpowiada kryteriom Gallupa jako aktualnego użytkownika).

Liczba ta wzrosła z 7,9% w badaniu z 2017 roku. Tymczasem 22,1% osób w wieku od 18 do 25 lat przyznaje, że używało marihuany w ciągu ostatniego miesiąca. Połowa wszystkich osób powyżej 18 roku życia używała marihuany w ciągu swojego życia.

Susz konopny
12% Amerykanów zostało zidentyfikowanych jako „aktualni użytkownicy”

Przewidywania dla rynku konopi

Oczekuje się, że wzrost na rynku w Stanach Zjednoczonych będzie trwał i przyspieszał przez najbliższe lata. Prawdopodobnie znajdujemy się już za środkiem ciężkości, który trzeba przejść, aby ta zmiana rozprzestrzeniła się poza Amerykę. Dostrzeżenie olbrzymich dochodów generowanych przez rynki USA może skłonić kraje Unii Europejskiej do zrewidowania swojej polityki narkotykowej.

Całkowita konsumpcja marihuany przez Kanadyjczyków wyniosła w 2015 roku 697,5 ton. Z jeszcze większą populacją niż Kanada i infrastrukturą krytyczną, która jest już obecna po ogromnym szumie wokół produktów CBD z konopi, nie trudno założyć, że Europa z łatwością przekroczy ten próg.

To może oznaczać dużo więcej pieniędzy w unijnym budżecie, który będzie musiał sprostać zaciągniętym w okresie post-pandemicznym zobowiązaniom kredytowym.

Czy to oznacza, że legalizacja przyjdzie z Unii? Tego nie wiadomo, ale pewne jest jedno: liczby, które widać na rynku amerykańskim prędzej czy później zachęcą europejskie rządy do przemyślenia sprawy.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."