We Włoszech zatwierdzono właśnie reformę, która ma zezwalać na uprawę konopi na małą skalę w domu. Reforma dekryminalizuje uprawy do czterech roślin konopi w domu.
- Reforma następuje po decyzji włoskiego Sądu Najwyższego z 2019 roku, który orzekł wtedy o tym, że krajowe uprawy domowe na małą skalę są legalne.
- Za pośrednictwem wprowadzonej reformy, Włochy dołączają do Hiszpanii i Czech, czyli państw europejskich, w których domowe uprawy na własny użytek są legalne.
Reforma konopna we Włoszech
Poza kwestią dekryminalizacji upraw domowych, zwiększają się również kary za przestępstwa związane z przemytem i handlem konopiami indyjskimi. Maksymalny wymiar kary wzrasta z sześciu do dziesięciu lat.
Włochy stały się jednym z pierwszych krajów w Europie, które zalegalizowały marihuanę rekreacyjną i zezwoliły na prowadzenie własnych upraw na małą skalę. Obecnie można uprawiać do czterech roślin konopi w domu.
Decyzja sądu o domowych uprawach konopi
Reforma pojawia się prawie dwa lata po przełomowej decyzji włoskiego Sądu Najwyższego z 2019 roku. Decyzja dotyczyła tego, że krajowe uprawy konopi na małą skalę są legalne. Orzeczenie zostało wydane 19 grudnia 2019 roku, ale pozostało praktycznie niezauważone. Dopiero tydzień później, kiedy sprawa została nagłośniona przez krajową prasę – rozwinęła się debata polityczna na temat użytkowania konopi indyjskich we Włoszech.
Decyzja sądu i nagłośnienie tematu w prasie wywołało wezwania – ze strony zwolenników marihuany – do dalszej legalizacji i jednocześnie gniew i oburzenie ze strony konserwatystów w kraju.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Domowe uprawy konopi w krajach europejskich i USA
W Wielkiej Brytanii, uprawy domowe pozostają nielegalne, podobnie jak posiadanie, sprzedaż lub dystrybucja marihuany. Osoby, które zostaną przyłapane na którejś z wymienionych czynności podlegają grzywnie do 2500 funtów oraz karze pozbawienia wolności do pięciu lat.
Ostatnie dane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że policja dokonuje rekordowej liczby tj. 358 konfiskat konopi dziennie, co stanowi 21-procentowy wzrost w porównaniu z 2019 rokiem.
Marihuana była najczęściej znajdowaną substancją w przeszukaniach policyjnych. Jeśli chodzi o konkretne liczby, marihuana stanowiła w sumie 71 procent wszystkich konfiskat narkotykowych w Anglii i Walii (na przestrzeni 12 miesięcy, do końca marca 2020 roku).
Jednak w 2018 roku w Wielkiej Brytanii zalegalizowano medyczną marihuanę. Tak samo niektórzy z posłów we Włoszech wykonali podobny krok w kierunku dekryminalizacji głosując za reformą.
Tymczasem w USA marihuana została zalegalizowana w jednej trzeciej wszystkich stanów USA. Przy czym Virginia, Nowy Meksyk i Connecticut to ostatnie na chwilę obecną stany, w których zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych.
Podsumowanie włoskiej reformy konopnej
Reformę zaproponował włoski poseł Riccardo Magi. Wprowadzone przez reformę zmiany sprawiają, że Włochy stają się jednym z pierwszych krajów europejskich, które zdekryminalizowały krajową uprawę konopi na własny użytek. Hiszpania i Czechy również zezwalają na uprawy, jednak nie do czterech, a do pięciu roślin w domu.
źródło: https://420intel.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.