Gospodarka News

Najnowszy raport: jak dużo konopi ulega zniszczeniu?

Najnowszy raport: jak dużo konopi ulega zniszczeniu? 6 września 2021Leave a comment
Konopie roślina

• Powstał raport zawierający analizę, jak duża część zbiorów konopi ulega zniszczeniu lub straceniu.
• Coraz więcej przedsiębiorstw konopnych decyduje się na utylizację konopi poprzez tworzenie z nich włókien.
• Analitycy uważają, że zbliżające się dyskusje na temat legalizacji marihuany na poziomie federalnym mogą oznaczać również nowe zmiany w limitach procentowych THC.

Niszczenie i legalizacja upraw konopi to najnowsze tematy nowego raportu firmy New Frontier Data.
Nowy raport New Frontier Data analizuje średnią liczbę roślin, które są uważane za „aktywne” i przedstawia, jak przemysł może wyglądać w najbliższej przyszłości.

New Frontier Data opublikowało 5 sierpnia nowe dane dotyczące upraw i tego, ile roślin stało się „hot”, czyli przekroczyło wymagany limit mniej niż 0,3 procent THC i musiało ulec zniszczeniu. W swoich badaniach „Hot vs. Not?”, firma stwierdza, że średni odsetek roślin, które zostały uznane za „hot” w zbiorach konopi w całych Stanach Zjednoczonych, wynosi 10,81 procent (na podstawie danych z lat 2018-2020).

Co zawiera raport na temat konopi?

New Frontier Data wspomina, że niektóre stany albo nie prowadziły szczegółowych zapisów dotyczących pobierania próbek THC w uprawach, albo nie są skłonne do publikowania danych, więc dokładność tych sugestii powinna być przyjęta z uwzględnieniem tego.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Konopie susz
Powstał raport zawierający analizę, jak duża część zbiorów konopi ulega zniszczeniu lub straceniu

2018: 111,912 akrów konopi licencjonowanych, 78,176 akrów obsadzonych, (dane dotyczące zbiorów niedostępne dla 2018 roku).

2019: 511,442 akrów konopi licencjonowanych, 242,565 akrów obsadzonych, 134,059 akrów zebranych.

2020: 336,655 akrów konopi licencjonowanych, 70,530 akrów obsadzonych, 33,845 akrów zebranych.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Biorąc pod uwagę to, co pokazują dane, ponad 4.000 akrów upraw zostało zniszczonych w 2019 roku (z 242.565 akrów, które zostały zasadzone).

New Frontier Data przewiduje, że w oparciu o powyższe liczby, rok 2021 może przynieść szacunkowo 11 675 niewykorzystanych upraw (chociaż sugeruje również, że jeśli USDA sfinalizuje swoje metody testowania i pobierania próbek, liczba ta może ulec zmianie).

Co jest głównym powodem wzrostu niewykorzystanych gorących konopi?

„W konsekwencji, pobłażliwość USDA i odpowiednich stanowych departamentów rolnictwa w odniesieniu do genetyki i niechęć do wprowadzenia obowiązku stosowania kwalifikowanego materiału siewnego, jak w przypadku kanadyjskich odpowiedników, doprowadziły zarówno do nadmiaru obszarów upraw konopi, jak i do powstania przemysłu, który koncentruje się niemal wyłącznie na jednym kannabinoidzie, na który konsumenci w USA mają wydać 121 mld USD w latach 2020-2025”

– napisała firma New Frontier Data.

Na początku tego roku, 15 stycznia, opublikowano tymczasowe przepisy końcowe USDA. Jeśli uprawa konopi została przetestowana na zawartość ponad 1,0 procent THC, będzie musiała zostać zniszczona.

„Remediacja odnosi się do każdego procesu, w którym konopie niezgodne z przepisami (stężenie THC > 0,3%) stają się zgodne z przepisami (stężenie THC ≤ 0,3%).

Regenerację można osiągnąć poprzez oddzielenie i zniszczenie kwiatów, które nie spełniają wymogów, zachowując łodygi, liście i nasiona, lub poprzez rozdrobnienie całej rośliny konopi w celu uzyskania jednorodnej „biomasy”, która może być ponownie zbadana pod kątem zgodności z THC”

– czytamy w zaktualizowanych przepisach USDA.

Konopie i margines błędu

New Frontier Data uważa, że szczególny język użyty przez USDA może oznaczać, że istnieje dopuszczalny margines błędu, który pozwala na wykorzystanie konopi przemysłowych do produkcji włókna. Organizacja zauważa, że tegoroczny sezon zbiorów będzie interesujący, ponieważ wielu plantatorów zdecydowało się na uprawę nasion konopi z Chin.

Konopie
Rok 2021 może przynieść szacunkowo 11 675 niewykorzystanych upraw

Te konkretne odmiany zwykle testowane są na poziomie lub powyżej jednego procenta THC, jednak genetyka pozwoliła również na uzyskanie silnych łodyg konopi, które mogą być niezwykle przydatne w produkcji włókna.

Analitycy uważają, że zbliżające się dyskusje na temat legalizacji marihuany na poziomie federalnym mogą oznaczać również nowe zmiany w limitach procentowych THC.

„…obecny system regulacyjny opiera się na federalnym zakazie marihuany o wysokiej zawartości THC, co stanowi uzasadnienie dla zbyt niskiego progu THC dla konopi przemysłowych”

– powiedział Josh Adams, starszy analityk branżowy New Frontier Data.

„Jeśli marihuana o wysokiej zawartości THC zostanie zalegalizowana, wówczas pozostanie niewielkie uzasadnienie dla dalszego egzekwowania progu <0,3% THC”.

Adams dodaje, że jeśli proponowany przez senatora Randa Paula projekt ustawy, Hemp Economic Mobilization Plan Act of 2021, który został ogłoszony w marcu 2021 r. i podniósłby próg z 0,3 procent THC do 1,0 procent THC, zostanie uchwalony,

„…byłby on skutecznie pozbawiony mocy prawnej w środowisku, w którym marihuana o wysokiej zawartości THC nie byłaby już zakazana”.

W tym scenariuszu, dalsze oddzielne regulowanie konopi przemysłowych i marihuany wyłącznie na podstawie zawartości THC nie ma sensu.

„Gdy marihuana o wysokiej zawartości THC stanie się legalna, prawdopodobnie trzeba będzie pogodzić te polityki, aby stworzyć bardziej spójne ramy regulacyjne dla całej rośliny konopi

– wyjaśnia.

Żródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."