Gospodarka News

Rewolucja technologiczna w uprawie medycznej marihuany na rynku europejskim

Rewolucja technologiczna w uprawie medycznej marihuany na rynku europejskim 3 sierpnia 2021Leave a comment
Uprawa konopi

• Powstała nowa technologia, która ułatwi młodym przedsiębiorcom zaangażowanym w rynek konopi efektywniejsze hodowanie roślin konopi.
• Nowa technologia będzie wykorzystywała oświetlenie LED.
• Przedsiębiorstwa, które dotychczas zajmowały się hodowlą kwiatów, mogą wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w sektorze hodowli konopi.

Timo Bongartz, dyrektor generalny Fluence EMEA, wyjaśnia, w jaki sposób firma pomaga przekształcać uprawy konopi medycznych w całej Europie dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom oświetleniowym LED. W ostatnich latach konopie indyjskie zostały zalegalizowane do celów medycznych w większości krajów Europy.

Rynek europejski jest jednak wciąż na wczesnym etapie rozwoju, dlatego dla podmiotów działających w tym sektorze bardzo ważne jest, aby dysponowały rzetelną wiedzą, doświadczeniem w uprawie i wytycznymi naukowymi niezbędnymi do wytworzenia produktu o najwyższym możliwym standardzie.

Jaki jest kierunek rozwoju europejskich rynków konopi indyjskich?

Obecnie większość hodowców marihuany w Europie to stosunkowo nowi importerzy oświetlenia LED, a więc mogą mieć ograniczoną świadomość dotyczącą strategii optymalizacji plonów i poprawy jakości w swoich działaniach.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jednak status nowicjusza na rynku europejskim ma swoje zalety, takie jak istniejąca sprawdzona specjalistyczna wiedza, z której można czerpać.

W miarę jak europejski rynek medycznej marihuany nabiera tempa, oczekuje się, że eksperci od innych upraw będą zajmować się również uprawą konopi.

Przykładowo, chryzantemy są roślinami o krótkim dniu kwitnienia, podobnymi do konopi, więc hodowcy roślin ozdobnych z udokumentowanymi osiągnięciami mogą wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę, aby z powodzeniem przejść do produkcji konopi.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Opierając się na połączeniu własnej wiedzy ogrodniczej z technikami uprawy marihuany znanymi od dawna w Ameryce Północnej, europejscy hodowcy mają ogromne szanse na sukces.

Uprawa konopi
Niezwykle ważne jest, aby hodowcy korzystali z wiarygodnych badań

Strategie przedsiębiorstw konopnych

W celu osiągnięcia najwyższych możliwych standardów, hodowcy muszą poświęcić czas na zrozumienie własnych modeli biznesowych i produktów. Czy chcą konkurować na rynku kwiatów z wyższej półki, czy też skupią się na ekstraktach?

Czy chcą wejść na rozwijający się rynek CBD, czy też produkować dobrze dopracowane produkty z konopi, które odpowiadają potrzebom lekarzy i ich pacjentów? Określenie potrzeb klienta z góry pozwoli hodowcom na dostarczenie usług dostosowanych do potrzeb klienta, aby zaspokoić jego wymagania.

Dlaczego badania nad konopiami są ważne?

Niezwykle ważne jest również, aby hodowcy korzystali z wiarygodnych badań, które pomogą im w podejmowaniu decyzji biznesowych i tworzeniu strategii. Na przykład, badania we współpracy z Uniwersytetem Wageningen i Research wykazały, że hodowcy, którzy koncentrują się na produkcji kwiatów wysokiej jakości, powinni stosować wysokie poziomy PPFD w celu zwiększenia wzrostu roślin.

Ponieważ powierzchnia obiektów jest ograniczona i droga, maksymalizacja wydajności jest jeszcze bardziej istotna. Uprawa przy wysokim PPFD i oświetleniu o szerokim spektrum może pomóc hodowcom w uzyskaniu stałych, wysokiej jakości upraw o zrównoważonych profilach kannabinoidowych i terpenowych.

Szeroko zakrojony program badawczy Fluence w Ameryce Północnej nadal napędza rynek, dzięki nowym odkryciom, które wpływają na zbiorowe zrozumienie tego, jak światło wpływa na produkcję roślin konopi. Odkrycia te są udostępniane globalnej sieci hodowców konopi.

konopie
W szczególności hodowcy szklarniowi powinni zapewnić takie same warunki środowiskowe w zimie i w lecie

Klienci i pacjenci

Kolejnym kluczowym punktem, na którym należy się skupić, jest spójność. Ponieważ profil medycznej marihuany jest rozwijany, ważne jest, aby hodowcy utrzymywali niezmiennie wysokie standardy przez cały czas, niezależnie od zmian sezonowych.

W szczególności hodowcy szklarniowi powinni zapewnić takie same warunki środowiskowe w zimie i w lecie. Jeśli tego nie zrobią, będą osiągać różne wyniki, a produkt końcowy będzie niespójny i niewiarygodny dla klientów.

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."