Gospodarka News

Wielka Brytania: nowe rozwiązania technologiczne w produkcji marihuany

Wielka Brytania: nowe rozwiązania technologiczne w produkcji marihuany 26 sierpnia 2020Leave a comment
Wesołe dziecko w pelerynie supermena

• Wielka Brytania szykuje nowe rozwiązania technologiczne, wspomagające rozwój produkcji marihuany medycznej.
• Produkty z konopi mają być przeznaczone między innymi dla dzieci, które zmagają się z trudnymi odmianami padaczki.
• Państwowa służba zdrowia chce tą decyzją zredukować nielegalny rynek marihuany medycznej.

Marihuana dla dzieci z padaczką

Państwowa służba medyczna w Wielkiej Brytanii pracuje nad planami produkcji medycznych produktów z konopiami indyjskimi do użytku w badaniach klinicznych dzieci z ciężką epilepsją.

Stephen Powis, dyrektor medyczny NHS w Anglii, napisał w liście do posłów, że „poczyniono postępy w zakresie projektowania i zatwierdzania randomizowanego badania klinicznego nad padaczką o wysokiej odporności, w którym można ocenić skuteczność produktów leczniczych na bazie konopi indyjskich”.

Dwoje dzieci siedzących na trawie
Produkty z konopi mają być przeznaczone między innymi dla dzieci, które zmagają się z trudnymi odmianami padaczki

Status prawny konopi indyjskich w Wielkiej Brytanii

Konopie indyjskie zostały przeniesione do wykazu 2 Ustawy o substancjach kontrolowanych w listopadzie 2018 r., co oznacza, że mogą być wykorzystywane do celów medycznych i badawczych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Co leczą konopie?

W poprzednich badaniach stwierdzono, że medyczne konopie indyjskie mogą ograniczyć napady wywołane przez dwie formy padaczki – zespół Draveta i zespół Lennoxa Gastauta. Epidyolex firmy GW Pharmaceuticals jest obecnie jedynym medycznym produktem z konopi indyjskich, zalecanym do leczenia padaczki w Wielkiej Brytanii.

Pacjenci działają na własną rękę, co niepokoi służbę medyczną

Żaden lekarz nie przepisał marihuany medycznej pacjentowi w NHS, co oznacza, że pacjenci często działają na własną rękę. Dzieje się tak po części dlatego, że niektóre organy opieki zdrowotnej wskazują na brak solidnych dowodów klinicznych potwierdzających skuteczność tych produktów. Istnieje nadzieja, że wyniki większej liczby badań, które mają ruszyć na początku przyszłego roku, wpłyną na zmianę obecnej sytuacji.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."