Nauka News

Waporyzacja kontra inne metody konsumpcji konopi

Waporyzacja kontra inne metody konsumpcji konopi 19 sierpnia 2021Leave a comment
Waporyzacja

Konopie zawierają wiele różnych związków chemicznych, a najbardziej znanymi są kannabinoidy. Niektóre z nich mają działanie psychoaktywne, jak np. THC. Inne z kolei mogą wpływać na procesy fizjologiczne. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w konopiach substancje (kannabinoidy) oddziałują na receptory kannabinoidowe w mózgu.

To właśnie mózg i ośrodkowy układ nerwowy posiadają najwięcej receptorów kannabinoidowych. Jednak te receptory są obecne w całym organizmie, nawet w skórze. Dlatego właśnie sposób, w jaki kannabinoidy dostają się do organizmu i jak ten je później przetwarza, określa, które receptory są aktywowane i na jak długo.

Co za tym idzie, sposób, w jaki przyjmowane są kannabinoidy, ma duży wpływ na efekty działania oraz ich siłę.

 • Konopne produkty spożywcze działają z opóźnieniem, ale ich efekty utrzymują się dłużej.
 • Waporyzacja ziół daje nawet o 95 procent lepsze efekty w porównaniu do palenia.

Jakie znamy metody konsumpcji produktów konopnych?

Konopie wykorzystuje się na różne sposoby już od dziesiątek lat, a postęp technologiczny nieustannie zwiększa możliwości na tym polu. Produktów konopnych jest coraz więcej, dlatego przybywa również metod konsumpcji.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zaczynając od tradycyjnego palenia, przez waporyzację, po produkty spożywcze, napoje, olejki oraz kremy i maści do stosowania miejscowego. Zrozumienie różnic pomiędzy wszystkimi metodami konsumpcji może pomóc w wyborze tej najbardziej dla nas odpowiedniej.

Waporyzacja a konopne produkty spożywcze

W przypadku waporyzacji ziół, efekty są odczuwalne niemal od razu – zwykle jest to od 30 do 90 sekund. Można powiedzieć, że efekty są praktycznie natychmiastowe, ponieważ wdychane kannabinoidy są wchłaniane bezpośrednio przez krew płynącą do mózgu.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku konsumowania spożywczych produktów konopnych. Na ich działanie trzeba poczekać znacznie dłużej – zwykle jest to około 30 minut, a czasem może minąć nawet godzina. Wynika to z tego, że kannabinoidy muszą najpierw zostać rozbite i wchłonięte przez układ pokarmowy.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Działanie spożywczych produktów konopnych jest opóźnione, jednak efekty utrzymują się znacznie dłużej. Wynika to z faktu, że kannabinoidy ze spożywczych produktów konopnych pozostają w organizmie znacznie dłużej niż w przypadku inhalacji.

Żelki produkty konopne
Czas działania i okres oczekiwania na efekty nie są jedynymi różnicami wynikającymi ze stosowanej metody konsumpcji
Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Czy istnieje przewaga waporyzacji nad produktami spożywczymi?

Ponieważ działanie spożywczych produktów konopnych jest wyraźnie opóźnione i ciężko określić dla niego konkretne ramy czasowe – bardzo często dochodzi do nadmiernego spożycia. Chociaż nie spowoduje to żadnych trwałych szkód, to nadmierne spożycie może wiązać się z dość nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi.

Do takich można zaliczyć paranoję, nerwowość i nudności. Odwrotnie jest w przypadku waporyzacji. Ponieważ natychmiastowe efekty inhalacji i łatwiejsze w kontrolowaniu dawki ułatwiają eksperymentowanie – bez ryzyka nadmiernej konsumpcji. Wiele osób, a szczególnie tych początkujących, decyduje się właśnie na waporyzację.

Różnice pomiędzy produktami do waporyzacji a spożywczymi

Czas działania i okres oczekiwania na efekty nie są jedynymi różnicami wynikającymi ze stosowanej metody konsumpcji. Jak zostało wspomniane na początku, sposób, w jaki aktywowane są różne receptory kannabinoidowe, ma wpływ na efekty działania stosowanych produktów.

Do konopnych produktów spożywczych można też zaliczyć nalewki, które są wyciągiem z konopi. W przypadku nalewek, glicerol lub inna zastosowana substancja wyciąga z konopi składniki aktywne. Efekty działania są takie same, jak w przypadku innych jadalnych produktów konopnych.

Waporyzacja konopi kontra palenie

Palenie czegokolwiek ma niezaprzeczalne, negatywne skutki zdrowotne. Wynika to z faktu, że dym powstający w wyniku spalania jest wypełniony rakotwórczymi substancjami. Natomiast korzyści zdrowotne wynikające z waporyzacji są ogromne.

Waporyzacja ziół daje nawet o 95 procent lepsze efekty w porównaniu do palenia. Waporyzacja ziół umożliwia użytkownikom czerpanie korzyści z wdychanych substancji aktywnych, bez narażania się na niebezpieczne skutki uboczne, jak w przypadku palenia.

Warto też wspomnieć, że waporyzacja zapewnia lepsze wrażenia. Czysta para jest zdecydowanie lepsza w smaku. Co więcej, podczas waporyzacji aktywowanych jest więcej terpenów, które przyczyniają się do skuteczniejszego działania i poprawy smaku ziół.

Mężczyzna wapujący CBD
Waporyzacja jest znacznie bardziej wydajną metodą

Czy waporyzacja góruje nad paleniem?

Chociaż wysokiej jakości waporyzator może okazać się sporą inwestycją, to jednak warto pamiętać, że waporyzacja jest znacznie bardziej wydajną metodą i w dłuższej perspektywie pozwoli nawet zaoszczędzić pieniądze. Jednak z czego wynika ta oszczędność?

Podczas palenia, część ziół zdąży się najzwyczajniej spalić, gdy akurat się nie zaciągamy. Co więcej, wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na kannabinoidy i terpeny. Waporyzacja rozwiązuje te problemy, a użytkownicy twierdzą, że kupują o nawet 50% mniej ziół po przejściu z palenia na waporyzację.

Zainwestowanie w waporyzator z górnej półki może obniżyć koszty nawet o 75%, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bardziej jakościowych wrażeń.

źródło: https://thefirefly.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."