Gospodarka News

Visa ostrzega przed powszechnym trendem bezgotówkowych urządzeń bankomatowych w branży konopi indyjskich

Visa ostrzega przed powszechnym trendem bezgotówkowych urządzeń bankomatowych w branży konopi indyjskich 7 stycznia 2022Leave a comment
Pieniądze

• Sprzedawcy związani z branżą konopną coraz częściej muszą radzić sobie z rozliczaniem się z klientami przy użyciu banków bezgotówkowych – jak sobie z tym radzą?
• Zazwyczaj zakup jest zaokrąglany w górę do najbliższego mianownika banknotów. Bankomaty bezgotówkowe imitują samodzielne maszyny bankomatowe, przeprowadzając transakcję niejako wstecz.
• Tysiące dyspensariów może być poważnie dotkniętych przez rozwiązanie banków bezgotówkowych.

Bankomaty bezgotówkowe są powszechne u sprzedawców detalicznych marihuany

Visa wydała ostatnio notatkę, w której szczegółowo opisała wspólny schemat stosowany przez firmy z branży konopi indyjskich – transakcje „bezgotówkowe” w punktach sprzedaży (POS). Transakcje bankomatowe bezgotówkowe mają miejsce, gdy sprzedawca przyjmuje zamówienie, zaokrągla sumę do liczby parzystej, a następnie przeprowadza transakcję, błędnie zakodowaną jako wypłata z bankomatu.

Człowiek z kartą płatniczą
Sprzedawcy związani z branżą konopną coraz częściej muszą radzić sobie z rozliczaniem się z klientami przy użyciu banków bezgotówkowych

Chociaż firmy z branży konopi indyjskich nie zostały wyraźnie wymienione w notatce Visy – istnieje duża szansa, że była ona skierowana do takich firm, biorąc pod uwagę powszechność bankomatów bezgotówkowych w branży konopi indyjskich. W sytuacji, gdy w branży pozostało niewiele opcji, firmy będą próbowały wszystkiego, aby umożliwić zakupy kartami kredytowymi i debetowymi.

Visa zna podłoże problemu i jest jego świadoma

„Visa jest świadoma schematu, w którym urządzenia POS sprzedawane jako 'bankomaty bezgotówkowe’ są wdrażane w punktach sprzedaży i działają z naruszeniem Podstawowych Zasad Visa oraz Zasad dotyczących Produktów i Usług Visa oraz Podstawowych Zasad Plus oraz Zasad dotyczących Produktów i Usług Plus” – czytamy w notatce.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zazwyczaj zakup jest zaokrąglany w górę do najbliższego mianownika banknotów

ankomaty bezgotówkowe imitują samodzielne maszyny bankomatowe, przeprowadzając transakcję niejako wstecz. Visa wyjaśniła, że praktyka ta narusza prawo, ponieważ wpływa na integralność transakcji bankomatowej, czego Visa nigdy nie zamierzała robić.

„Bankomaty bezgotówkowe to urządzenia POS sterowane przez aplikacje płatnicze, które naśladują samodzielne bankomaty. Jednak nie dochodzi do wypłat gotówki posiadaczom kart”

– czytamy dalej w notatce.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Zamiast tego urządzenia te są wykorzystywane do transakcji zakupu, które są błędnie kodowane jako wypłaty gotówki z bankomatów. Kwoty zakupów są często zaokrąglane w górę, aby stworzyć pozory wypłaty gotówki…”

Alternatywy są dostarczane z platform technologicznych, które są specjalnie dostosowane do potrzeb finansowych sprzedawców w branży konopi indyjskich

„Trend bankomatów bezgotówkowych jest szkodliwy dla inwestorów, dyspenserów i konsumentów, ponieważ kiedy przychodzi co do czego, jest to jawne pranie pieniędzy”

– powiedział High Times dyrektor generalny CannaTrac, Tom Gavin.

„Zamiast tworzyć luki prawne i korzystać z bankomatu bezgotówkowego, dyspensaria powinny skorzystać z innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, które są bezpieczne, legalne i przejrzyste. Właściwe rozwiązanie finansowe powinno być zarejestrowane w FinCEN i posiadać licencję na przekaźnik pieniędzy, lub być agentem sponsora lub banku z licencją na przekaźnik pieniędzy w ich stanie.”

Gavin kontynuował,

„bankomaty bezgotówkowe szkodzą wszystkim zaangażowanym, narażając ciężko zarobione pieniądze inwestorów na ryzyko i potencjał zamknięcia dyspenserów, które będą utrudniały zdolność pacjentów medycznych do dostępu do ich leków.

Dopóki nie pojawią się stałe regulacje na poziomie federalnym, rozwiązania (takie jak CannaCard), które istnieją obecnie, powinny być wykorzystywane do zarządzania transakcjami w sposób właściwy dla wszystkich zaangażowanych stron.”

Tysiące dyspensariów może być poważnie dotkniętych przypomnieniem Visy o zgodności. System płatności cyfrowych CannaTrac upraszcza proces płatności i zapewnia obsługę kart kredytowych dla biznesu związanego z konopiami indyjskimi – bez konieczności uciekania się do bezgotówkowych bankomatów.

Bezgotówkowe transakcje bankomatowe w branży opartej na gotówce

Biorąc pod uwagę ograniczenia federalne dotyczące konopi indyjskich, branża ta pozostaje w większości oparta na gotówce, co prowadzi do tego, że firmy próbują niemal wszystkiego, aby obejść ograniczenia dotyczące transakcji kartami kredytowymi. Secure and Fair Enforcement (SAFE) Banking Act rozwiązałby ten problem, ale został ostatnio usunięty z National Defense Authorization Act (NDAA).

Główne sieci kart kredytowych – Visa, Mastercard, American Express – wszystkie unikają obsługi branży marihuany, ze względu na ryzyko reperkusji ze strony agencji federalnych

Notatka Visy nie jest do końca jasna, jaka będzie kara za naruszenie zasad, jednak egzekwowanie przepisów zostanie zastosowane w przypadku, gdy Visa dowie się o trwających praktykach bankomatów bezgotówkowych.

Mężczyzna podpisujący kontrakt
Notatka Visy nie jest do końca jasna, jaka będzie kara za naruszenie zasad

„Podmioty skupujące będą podlegać ocenom niezgodności i/lub karom, jeśli zostaną one – lub ich agenci będący stronami trzecimi – uznane za istotnie niezgodne z zasadami Visa”

– czytamy dalej w notatce.

„Jeśli okaże się, że umyślnie naruszyli oni Reguły Visa, negatywnie wpływając na wartość firmy związaną z Visa i/lub systemem Plus, marką, produktami i usługami, nabywca może podlegać dalszemu egzekwowaniu zgodności”.

Dopóki marihuana nie zostanie usunięta z listy 1 substancji kontrolowanych, schematy takie jak bankomaty bezgotówkowe i inne luki finansowe będą nadal miały miejsce, ponieważ firmy z branży konopi indyjskich są pozostawione z kilkoma innymi opcjami.
Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."