News Prawo

Różnice rasowe w egzekwowaniu prawa narkotykowego wciąż widoczne

Różnice rasowe w egzekwowaniu prawa narkotykowego wciąż widoczne 29 czerwca 2020Leave a comment
Czarny mężczyzna stojący pod ścianą

Legalizacja i dekryminalizacja marihuany doprowadziła do zakończenia wojny z narkotykami w wielu częściach Stanów Zjednoczonych. Niestety nawet tam, gdzie marihuana jest legalna, nadal zdarzają się aresztowania. Ich ofiarami często padają mniejszości. 

 • American Civil Liberties Union (ACLU) opracował ostatnio dwa raporty, które pokazują, że aresztowania z powodu marihuany są nadal powszechne w całym kraju, a mniejszości często są ofiarami tych aresztowań.
 • Sprawozdania te, oparte na statystykach dotyczących aresztowań z całego kraju, wskazują na tendencję spadkową w zakresie aresztowań z powodu marihuany, która rozpoczęła się w 2010 roku, i która uległa stagnacji.
 • Według ACLU aresztowania z powodu marihuany nadal stanowią 43% wszystkich aresztowań za narkotyki, co jest najwyższym wskaźnikiem. Dziewięć z dziesięciu zatrzymań to kara za posiadanie.

„Wojna z ludźmi, którzy używają marihuany, nadal sieje spustoszenie w dużej części Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w przypadku mniejszości”, czytamy w raporcie ACLU.

„Legalizacja trwa, ale to nie wystarczy. Różnice rasowe w liczbach aresztowań utrzymują się w całym kraju i nie poprawiły się w ostatnich latach, a aresztowania z powodu marihuany są nadal powszechne”.

Mężczyzna siedzący w ciemnym pokoju
Wojna z ludźmi, którzy używają marihuany, nadal sieje spustoszenie w dużej części Stanów Zjednoczonych

Dwie Ameryki: obecne egzekwowanie prawa w zakresie marihuany

W jednym raporcie, „A Tale Of Two Countries. Ukierunkowane na rasę aresztowania w obszarze reformy marihuany”, ACLU poinformowało, że w latach 2010-2018 dokonano ponad sześciu milionów aresztowań za posiadanie marihuany. Miało to miejsce w okresie, kiedy legalizacja konopi dla osób pełnoletnich, a w szczególności marihuany medycznej, ogarnęła kraj.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Egzekwowanie prawa w stanach, które zalegalizowały już konopie, a także aresztowania osób używających marihuany są rzadsze niż w tych, które tego nie zrobiły.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nadal jednak możliwe jest aresztowanie w stanach, w których marihuana jest legalna z różnych powodów, w tym z powodu posiadania marihuany powyżej pewnego limitu, używania jej w miejscach niedozwolonych lub posiadania przez nieletnich.

W raporcie stwierdzono, że w całym USA jest ponad 3,5 razy większe prawdopodobieństwo aresztowania czarnych obywateli pod zarzutem posiadania marihuany niż białych. Podczas gdy wskaźniki różnią się w zależności od stanu, czarni są bardziej narażeni na aresztowanie we wszystkich 50 stanach.

Policjant skuwający mężczyznę
W USA jest ponad 3,5 razy większe prawdopodobieństwo aresztowania czarnych obywateli pod zarzutem posiadania marihuany

Różnice rasowe w liczbach aresztowań według stanów

Drugi raport ACLU zajmuje się aresztowaniami związanymi z marihuaną na poziomie stanowym i hrabstwa.

Kolorado ma najmniejsze różnice rasowe w liczbach aresztowań z powodu marihuany wśród wszystkich stanów USA. Inne stany o najmniejszych różnicach rasowych to Alaska, Hawaje, Kalifornia, Oregon, Maryland, Washington, Arkansas i Teksas.

Z drugiej strony, czarnoskórzy są prawie 10 razy bardziej narażeni na aresztowanie pod zarzutem posiadania marihuany w Montanie i Kentucky, które osiągają najwyższy wynik w kraju.

Inne stany spośród tych, w których występuje największe zróżnicowanie rasowe w przypadku aresztowania z powodu marihuany to Illinois, Zachodnia Wirginia, Iowa, Vermont, Dakota Północna, Minnesota, Wyoming i Dakota Południowa.

Statystyki podtrzymują narrację „czerwony stan, niebieski stan”

Niektóre z informacji odnoszą się do kwestii rasowych i dotyczących marihuany, szczególnie biorąc pod uwagę, że więcej niebieskich stanów zalegalizowało marihuanę. Liczby podane w raporcie wskazują, że czarny człowiek w Massachusetts i Connecticut jest cztery razy bardziej narażony na aresztowanie niż biały.

Jest to wskaźnik wyższy niż w Mississippi, Georgii, Tennessee, Północnej Karolinie, Luizjanie i Południowej Karolinie, z których wszystkie mają wskaźnik niższy niż średnia krajowa.

Choć liczby te są interesujące, należy pamiętać, że nawet w stanach, w których wskaźnik ten jest „niższy”, prawdopodobieństwo aresztowania osoby czarnej jest zazwyczaj co najmniej dwa razy większe.

ACLU argumentuje, że stany muszą uregulować kwestię marihuany „jako kwestię sprawiedliwości społecznej”, ale także dążyć do szerszej reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych”.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."