Gospodarka News

USA: Badania nad konopiami powinny mieć szerszy zakres

USA: Badania nad konopiami powinny mieć szerszy zakres 26 marca 2021Leave a comment
Mikroskop

Wśród producentów konopi w USA panuje duży entuzjazm, jednak przemysł konopny cierpi tam z powodu krytycznie wysokich braków w wiedzy. Według sondażu finansowanego przez rząd USA, który obejmował 1100 interesariuszy konopi z 23 stanów, w celu uzupełnienia wiedzy potrzebne są szeroko zakrojone inicjatywy.

 • Większość interesariuszy nadała najwyższy priorytet badaniom nad kwestiami dotyczącymi ekonomii i marketingu w branży.
 • Za „bardzo lub niezwykle ważne” uznano badania nad CBD.
 • Odpowiedzi w ankiecie poruszały też kwestie edukacji, głównie pod kątem jej jakości i dostępności.

O sondażu

Ankietę sfinansowano ze środków programu Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Przeprowadzenie jej miało na celu określenie priorytetów badawczych i edukacyjnych, dotyczących konopi na następnych kilka lat. Wyniki przeanalizowała w swojej 8-stronicowej pracy Shelby Ellison, będąca adiunktem na Wydziale Ogrodnictwa Uniwersytetu Wisconsin w Madison.

Konopie
Za „bardzo lub niezwykle ważne” uznano badania nad CBD

Potrzebne są inwestycje w uprawy konopi

„Odpowiedzi z sondażu sugerują wyraźną potrzebę inwestycji w uprawy, aby były one ekonomicznie opłacalne dla interesariuszy. Wyniki powinny zostać wykorzystane przez podmioty finansujące w celu opracowania ukierunkowanych programów dotacji. Pomogłyby one wesprzeć zarówno wschodzące uprawy, jak i te, które już prosperują”

– napisała w podsumowaniu raportu Ellison.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jakie badania były najważniejsze dla respondentów?

Ankietowani interesariusze uznali badania ekonomiczne i marketingowe za najwyższy priorytet. Aż 94% respondentów wskazało, że badania nad rynkiem dotyczącym CBD

„bardzo lub niezwykle ważne”.

Inne tematy badań, które interesariusze ocenili w tych samych kategoriach co do ważności, obejmowały między innymi alternatywne kannabinoidy, żywność, olej z nasion konopi, produkty z włókien konopnych, biopaliwa i paszę dla zwierząt.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Stosowanie konopi w codziennej diecie

Ponad 85% interesariuszy z branży konopnej na jedno z pytań z ankiety odpowiedziało, że ​​potrzebne są dodatkowe badania, aby lepiej zrozumieć wpływ konopi na dietę ludzi i zwierząt.

Tak liczna odpowiedź w tym temacie sugeruje, że badania powinny obejmować interakcje produktów z układem endokannabinoidowym, ich przetwarzanie w organizmie, odpowiednie dawkowanie i efekty wiążące się z długotrwałym stosowaniem.

Przemysłowe zastosowania konopi

Respondenci stwierdzili również, że potrzebne są dalsze badania dotyczące sektora tekstylnego, materiałów budowlanych, biotworzyw oraz ogólnych korzyści zdrowotnych, wynikających ze stosowania konopi.

Zwrócono uwagę na potrzebę większej liczby badań w dziedzinie inżynierii, infrastruktury i sprzętu, aby zmaksymalizować efektywność, zwłaszcza na etapie żniw i po zbiorach.

Człowiek przy laptopie
Potrzebne są dalsze badania dotyczące sektora tekstylnego, materiałów budowlanych i biotworzyw

Kwestie prawne i edukacja to kolejne problemy

Zainteresowane strony chcą badań nad hodowlą i genetyką roślin. Takie badania doprowadzą do uzyskania stabilnych odmian oraz pomogą ustalić ich regionalną zdolność adaptacyjną. Jednocześnie, przyczyniłoby się to także do poprawy jakości kwiatów i nasion.

Potrzeba lepszej i łatwiej dostępnej edukacji. Działania informacyjne powinny być prowadzone na większą skalę. Dotyczy to działalności producentów, przetwórców, organów regulacyjnych i prawodawców, a także samych konsumentów.<//p>

Współpraca branżowych sektorów może okazać się kluczowa dla osiągnięcia sukcesu

„Wiele kluczowych tematów badawczych to bardzo złożone kwestie. Projekty wymagają współpracy osób z wielu sektorów przemysłu konopnego. Ich współpraca jest konieczna w celu zgromadzenia w jednym miejscu wiedzy i doświadczenia. A te są niezwykle potrzebne do uzyskania prawidłowych odpowiedzi na pytania i potrzeby branży”

– można przeczytać w raporcie.

źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."