Nauka News

Innowacyjne urządzenie zbada zawartość THC w konopiach

Innowacyjne urządzenie zbada zawartość THC w konopiach 19 maja 2020Leave a comment
Ludzie używający urządzeń na stole

Konopie siewne (cannabis sativa), których susz możesz legalnie kupić w Polsce, nie mogą zawierać ich psychoaktywnego składnika – THC – w ilości większej niż 0,2%. Problem jednak w tym, że gołym okiem praktycznie nie da się odróżnić tzw. suszu CBD od nielegalnej marihuany. 

Urządzenie do badania zawartości THC na amerykański rynek

Legalne konopie, zgodnie z przepisami federalnymi USA, nie powinny zawierać więcej niż 0,3% THC. Izraelscy testerzy stwierdzili, że produkt może wykryć zawartość THC już od 0,2%, czyli poziomu obowiązującego obecnie w Polsce.

„Test łączy spektroskopię w bliskiej podczerwieni, zaawansowaną analizę obrazu i szeregu danych podstawowych” – mówią przedstawiciele producenta.

Fragment czarnego urządzenia
Produkt może wykryć zawartość THC już od 0,2%

Dlaczego to jest istotne?

Konopie są legalne w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że ​​towar może być transportowany poza granicami stanu, ale uwaga – nie dotyczy to konopi o wyższej zawartości THC.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Marihuana a konopie w USA

Chociaż marihuana jest legalna w prawie trzydziestu stanach do użytku medycznego i/lub rekreacyjnego dla dorosłych, pozostaje sklasyfikowana jako substancja „schedule-I” przez DEA. Oznacza to, że jest ona nielegalna na poziomie federalnym i tym samym zabroniony jest jej transport ze stanu do stanu.

Jak organy ścigania testują zawartość THC?

Niestety, przeprowadzenie testów, dostępnych dla organów ścigania testy mające odróżnić uprawę konopi od uprawy marihuany o wysokiej zawartości THC, może zająć tygodnie. Często chodzi tylko o to, aby przynieść rezultat w postaci umorzenia postępowania, porzucenia postępowań sądowych, unieważnienia zarzutów – a w niektórych przypadkach, do dekryminalizacji.

Testy na THC dla policji i hodowców konopi

Test może być wykorzystany przez hodowców konopi. Mogą upewnić się, że ich uprawy są zgodne z federalnymi wytycznymi, dotyczącymi zawartości THC.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Dzięki GemmaCert można uniknąć nieuzasadnionego niszczenia upraw i nieuzasadnionych aresztowań. Funkcjonariusze policji mogliby ustalić na miejscu, czy analizowana uprawa jest poniżej dopuszczalnego poziomu THC ” – powiedział prezes firmy Guy Setton w komunikacie prasowym.

Czarno-białe zdjęcie dłoni na laptopie
Test może być wykorzystany przez hodowców konopi

Zestaw do testowania od Gemma Cert

„Nasz zestaw do testowania z najnowszą aktualizacją analityczną, dotyczącą konopi, jest niezbędnym narzędziem do hodowli i transportu konopi w erze legalizacji” – argumentował.

Twórcy testu nie ogłosili jeszcze, czy produkt będzie dostępny dla organów ścigania, rolników czy innych konsumentów spoza Izraela i USA

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."