News Prawo

Urzędnicy stanu Missouri badają ochronę informacji dotyczących medycznej marihuany

Urzędnicy stanu Missouri badają ochronę informacji dotyczących medycznej marihuany 3 września 2020Leave a comment
Pieczątka z napisem tajne

Jak wygląda sytuacja z danymi osób i firm, które działają w branży konopnej? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu na przykładzie sytuacji prawnej w stanie Missouri.

 • 6 listopada 2018 r. politycy z Missouri uchwalili artykuł XIV Konstytucji stanu Missouri, ustanawiając program medycznej marihuany.
 • Artykuł XIV nakłada na Departament Zdrowia i Usług Seniorów (DHSS) obowiązek ochrony tajemnic handlowych przedsiębiorstw zajmujących się medyczną marihuaną, a także informacji o pacjentach poprzez zachowanie ich poufności.
Mężczyzna podpisujący kontrakt
Politycy z Missouri uchwalili artykuł XIV Konstytucji stanu Missouri, ustanawiając program medycznej marihuany

Artykuł XIV sekcja 1.3. (5) Konstytucji stanu Missouri stanowi:

„Departament zachowuje poufność raportów lub innych informacji uzyskanych od wnioskodawcy lub licencji, zawierających wszelkie zindywidualizowane dane, informacje lub zapisy dotyczące koncesjonariusza lub jego działalności, w tym informacje o sprzedaży, dokumentacja finansowa, zeznania podatkowe, raporty kredytowe, informacje o uprawach, wyniki badań oraz informacje i plany dotyczące bezpieczeństwa lub ujawnianie jakichkolwiek informacji o pacjentach lub innych zapisów, które są wyłączone z kontroli publicznej na mocy prawa stanowego lub federalnego… ”

Orzeczenie Komisji Przesłuchań

Administracyjna Komisja Przesłuchań, agencja administracyjna odpowiedzialna za rozpatrywanie odwołań dotyczących licencji na medyczną marihuanę, orzekła niedawno, że postanowienie dotyczące poufności w artykule XIV nie uniemożliwia stronom postępowania zmuszania DHSS do ujawnienia tajemnic handlowych lub innych zastrzeżonych informacji przekazanych przez inne firmy.

Rzeka Missouri
Niektórzy z tych kandydatów dochodzą teraz tajemnic biznesowych i zastrzeżonych swoich konkurentów w ramach procedury odwoławczej

Dlaczego to jest ważne?

„Jak większość ludzi wie, było o wiele więcej kandydatów, niż było licencji dla zakładów zajmujących się medyczną marihuaną” – powiedział Lyndall Fraker, dyrektor sekcji ds. Regulacji medycznej marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Niektórzy z tych kandydatów dochodzą teraz tajemnic biznesowych i zastrzeżonych swoich konkurentów w ramach procedury odwoławczej. Wdrażanie Konstytucji jest naszym obowiązkiem i chcemy mieć pewność, że to robimy”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

DHSS wszczęła postępowanie w sądzie okręgowym Cole County w celu uzyskania orzeczenia sądowego, czy powinna nadal chronić poufność tajemnic handlowych i handlowych.

Dyrektor Fraker stwierdził ponadto: „Sekcja ds. Regulacji Medycznej Marihuany zobowiązuje się do wdrożenia Konstytucji stanu Missouri, niezależnie od tego, czy dotrzymuje ściśle określonych przez nią terminów wydawania licencji na medyczną marihuanę, czy też chroni poufność.

Nasz konstytucyjny obowiązek prowadzi nas dzisiaj do zwrócenia się do sądów o pomoc w wyjaśnieniu, czy firmy i pacjenci z Missouri mogą oczekiwać, że ich informacje pozostaną poufne”.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."