News Rekreacja

12 genialnych CEO, którzy przyznali się do korzystania z marihuany

12 genialnych CEO, którzy przyznali się do korzystania z marihuany 19 sierpnia 2020Leave a comment
Mężczyzna w garniturze

Zgodnie z tradycją, używanie marihuany wiąże się z pewnym piętnem, szczególnie w pracy. O ile w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w świecie biznesu (wystarczy obejrzeć odcinek „Mad Men”) ciągłe przerwy na papierosa lub picie o kilka za dużo drinków w czasie imprezy stało się społecznie akceptowane, o tyle przyznawanie się do używania marihuany pozostawało poza zasięgiem – nawet w miarę jak Ameryka wchodzi w erę post-legalizacji.

 • Nie oznacza to jednak, że niektórzy z najbardziej udanych liderów biznesu na świecie całkowicie wstrzymali się od głosu.
 • W rzeczywistości, niektórzy z najbardziej znanych wizjonerów na świecie nie tylko przyznali się do używania marihuany w przeszłości, ale nadal jej używają.
 • Teraz, gdy piętno społeczne w USA zaczyna zanikać, to tylko kwestia czasu, zanim jeszcze więcej osób zacznie otwarcie mówić o używaniu marihuany.

Sytuacja marihuany w USA

Chociaż USA zmierza w kierunku, który wielu ludzi uważa za właściwy, jeśli chodzi o ich nastawienie do marihuany, to nie daje to przeciętnemu amerykańskiemu pracownikowi przepustki do korzystania z niej. Nadal można zostać zwolnionym z pracy za używanie marihuany, nawet jeśli jest to w granicach prawa stanowego.

Niektórzy obawiają się również, że administracja Trumpa może rozprawić się z marihuaną, co stanowi dużą zmianę w stosunku do podejścia poprzedniego prezydenta.

Lista 12 genialnych CEO, którzy korzystają z marihuany

Warto poznać krótką listę odnoszących sukcesy dyrektorów generalnych (CEO), którzy, w tym czy innym czasie, zapewnili odrobinę wglądu w ich własne korzystanie z marihuany. Dla niektórych z tych ludzi ich związek z marihuaną zakończył się kilkadziesiąt lat temu. Dla innych stał się on codziennym rytuałem. Tak czy inaczej, używanie marihuany nie musi być decyzją kończącą karierę.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Oto niektórzy z najbardziej popularnych w świecie biznesu użytkowników marihuany. 

Uśmiechnięty mężczyzna w garniturze
Używanie marihuany nie musi być decyzją kończącą karierę

12. George Zimmer

Może pamiętasz George’a Zimmera jako byłego dyrektora generalnego Men’s Wearhouse. 

Cóż, Zimmer został zwolniony kilka lat temu. Mimo to wciąż jest jednym z bardziej znanych użytkowników marihuany w biznesie. Przyznał się do bycia użytkownikiem od pół wieku! Teraz działa jako zwolennik legalizacji i powiedział nawet CNBC, że zakaz używania marihuany jest „największym oszustwem, jakie zostało popełnione w tym kraju w ostatnim stuleciu”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

11. Ted Turner

Ted Turner jest potentatem medialnym, jako człowiek stojący za wieloma stacjami telewizyjnymi, w tym CNN, TNT, TBS i innymi. Jest również długoletnim użytkownikiem marihuany. Ma to sens. W końcu ktoś, kto wymyślił 24-godzinne kanały informacyjne, z pewnością musiał być pod wpływem. Plotka głosi, że został nawet przyłapany na uprawianiu trawki w akademiku podczas nauki w college’u.

10. Richard Branson

Miliarderzy nie często przyznają się do używania marihuany, ale Richard Branson jest wyjątkiem. Zgodził się na wywiad z High Timesem, żeby trochę zgłębić się w ten temat. Rozmawiał także z politykami na temat używania marihuany, porównując ją do alkoholu i mówiąc, że zdecydowana większość ludzi, którzy używają marihuany z umiarem, w rzeczywistości nie ma problemów.

9. Gary Johnson

Gary Johnson jest bardziej znany z bycia politykiem niż CEO. Od połowy lat 90. do początku lat 2000. pełnił funkcję gubernatora Nowego Meksyku przez osiem lat, a w latach 2012 i 2016 kandydował na prezydenta jako libertarianin.

Regularny użytkownik marihuany, powiedział w wywiadzie dla USA Today, że wstrzymał się od głosu podczas swojego wyścigu prezydenckiego, ponieważ chciał być „na szczycie”. Wcześniej był dyrektorem generalnym Cannabis Sativa, Inc., która koncentruje się na rozwoju i sprzedaży olejów i koncentratów pochodzących z marihuany.

8. Steve Jobs

Wśród światowych CEO nie ma chyba wiele potężniejszych nazwisk niż Steve Jobs, a Jobs był znany z dość niekonwencjonalnego podejścia do zdrowia i odnowy biologicznej. Przed śmiercią w 2011 r. Jobs opowiadał trochę o swoim używaniu narkotyków, które oprócz używania marihuany obejmowało także LSD.

Zażywanie LSD nazwał nawet jedną z najważniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek robił. Jeśli chodzi o marihuanę, Jobs palił z przyjaciółmi lub piekł ciasteczka – choć mówił, że nie był na haju od końca lat 70.

Osoba obsługująca tablet
Używanie marihuany wiąże się z pewnym piętnem, szczególnie w pracy

7. Sergey Brin

Mimo, że nie ma to zbyt wiele wspólnego z eksperymentami Brina, Sergey pojawia się na wielu listach prezentujących „użytkowników marihuany, którzy odnieśli sukces”. Mówi się, że Brin, podobnie jak inni liderzy biznesu chciał po prostu uspokoić swój umysł i rozwiązać skomplikowane problemy.

6. Jay-Z

Jay-Z jest sławny z wielu powodów. Jest raperem, przedsiębiorcą, właścicielem franczyzy NBA, a także mężem Beyonce. Wcześniej był również dyrektorem generalnym Def Jam Recordings. I nie jest tajemnicą, że w ciągu swojego życia używał marihuany. Co ciekawe, wygląda na to, że te dni są już za nim. W końcu jest teraz ojcem.

5. Oprah Winfrey

Podczas jednego z odcinków pokazu Oprah Winfrey Show w 1995 roku, dyrektor generalny Harpo Productions Oprah Winfrey przyznała, że używała cracku. Jej korzystanie z marihuany spotkało się ze znacznie mniejszym zainteresowaniem niż to pierwsze, choć przyznała się wyraźnie, że paliła w przeszłości. W wywiadzie dla Davida Lettermana z 2015 roku powiedziała: „Nie paliłam trawki od 30 lat”.

4. Michael Bloomberg

W niektórych kręgach używanie marihuany jest nadal dość kontrowersyjne, co może prowadzić niektórych ludzi do bagatelizowania ich doświadczeń z narkotykiem. (Zobacz Bill Clinton, który słynnie twierdził, że „ nie zaciągał się”).

Tak nie jest w przypadku dyrektora generalnego Bloomberga i byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga. – Jasne, że tak. I podobało mi się to ”, powiedział nowojorskiemu magazynowi, gdy ubiegał się o stanowisko burmistrza w 2001 roku. Ale nie jest fanem dekryminalizacji. Bloomberg nazwał legalizację marihuany w Kolorado w 2015 roku „głupią”.

3. Martha Stewart

Królowa rzemiosła Martha Stewart (i była dyrektor generalna Martha Stewart Living Omnimedia) zrobiła łóżka dla lalek ze skrzynek klementynek i zamieniła stare pluszowe zwierzęta w przerażająco wyglądające krzesło. Możesz więc założyć się, że jej umiejętności obejmują znajomość właściwego sposobu palenia zioła.

„Oczywiście, że wiem, jak skręcić skręta” – powiedziała Stewart Andy Cohen z Bravo w 2013 roku, chociaż nie posunęła się tak daleko, by powiedzieć, jak się go zapala! Stewart współprowadzi również pokaz gotowania ze znanym entuzjastą zioła, Snoop Doggiem na VH1, chociaż podobno nie palą razem.

2. Rick Steves

Wskazówki Ricka Stevesa na temat najlepszych miejsc do zobaczenia podczas następnych europejskich wakacji są podstawą programów PBS. Ale Steves – dyrektor generalny Rick Steves ‚Europe, który wydaje książki podróżnicze i prowadzi wycieczki – nie jest tylko ekspertem w wyszukiwaniu europejskich miejsc poza utartymi szlakami.

Jest także wielkim orędownikiem reformy krajowych przepisów dotyczących marihuany, zasiada w radzie dyrektorów NORML i sam jest sporadycznym użytkownikiem. „Palę bardzo okazjonalnie, towarzysko. Może raz w miesiącu”- powiedział Boston Globe w 2016 roku.

1. Hugh Hefner

Zwolennicy legalizacji winni są wielkie podziękowania założycielowi magazynu Playboy, Hugh Hefnerowi. Mężczyzna przekazał NORML 5000 dolarów, gdy organizacja zaczęła działalność. Jako użytkownik marihuany „miał osobisty interes” w legalizacji marihuany. Kilkadziesiąt lat później nadal wspiera dekryminalizację.

„Nie sądzę, by były jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że marihuana powinna zostać zalegalizowana. Gdy jest nielegalna, płacimy taką samą cenę, jaką zapłaciliśmy za prohibicję” – powiedział w 2010 roku.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."