News Prawo

California legalizuje medyczną marihuanę na kampusach

California legalizuje medyczną marihuanę na kampusach 1 października 2019Leave a comment
Srebrny iPad na książkach

Izba Reprezentantów stanu California przyjęła właśnie prawo, które pozwoli zarządom szkół zadecydować, czy uczniowie będą mogli korzystać z medycznej marihuany na terenie kampusów. Dotychczas byli zmuszani do opuszczania obszaru placówki w celu przyjmowania lekarstw na bazie konopi. Stało się to powodem do krytyki zarządów kampusów z wielu stron. Taka polityka, zdaniem niektórych, jest ryzykowna i może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

 • Nowe prawo pozwoli szkołom w stanie California zadecydować w kontrowersyjnej kwestii, jaką jest stosowanie marihuany medycznej na terenie placówek edukacyjnych.
 • Inne stany także borykają się z decyzją odnośnie medycznej marihuany na kampusach.
 • Podobny problem mają nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i pracownicy szkół, którzy są w trakcie kuracji opartych na medycznej marihuanie i konopiach.

California plaża

Droga prawna do legalizacji marihuany

Oczywiście, postanowienie nie dotyczy palenia konopi na kampusach, dotyczy jedynie leków przyjmowanych innymi metodami – w tym poprzez waporyzację.

Musi także przejść jeszcze długą drogę przez senat stanowy, który może odrzucić lub przyjąć kontrowersyjne regulacje. Ostatnia próba wprowadzenia podobnego prawa (tzw. Jojo’s Act – od ucznia z San Francisco) zakończyła się fiaskiem po tym, jak były gubernator Jerry Brown skorzystał z prawa weta. Jednak, co warte podkreślenia, udało się przejść tej legislacji przez obie izby reprezentantów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Historia Brooke Adams

We wrześniu 2018 roku Kalifornijski sędzia orzekł, że pięcioletnia Brooke Adams może uczęszczać do szkoły publicznej i zabierać ze sobą leki oparte na składnikach konopnych na teren kampusu. Wcześniej została pozbawiona tego prawa przez Rincon Valley Union District. Wtedy argumentowano, że obecność dziewczynki w szkole wraz z jej lekami łamała stanowe prawo, dotyczące medycznej marihuany w szkolnych kampusach.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jej mama, Jana Adams powiedziała lokalnym dziennikarzom:

„Byłam tak ogarnięta emocjami i radością, kiedy otrzymałam informację, że po dwuletniej walce już nie musimy walczyć dalej. Jestem wdzięczna za to, że mamy to postanowienie. Teraz moja córka może pójść do szkoły jak każde inne dziecko i nie musimy się już martwić o jej leczenie.”

Pozostałe stany

Kalifornia to z pewnością nie jedyny stan, który borykał się z tego typu trudnościami.

Zapewnienie dostępu do medycznej marihuany w szkołach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, nie jest prostym zadaniem dla tworzących prawo.

To temat bardzo delikatny i tak należy się z nim obchodzić. Podobna sytuacja miała miejsce na Florydzie, gdzie Palm Beach County School Board podjęło decyzję o wyznaczeniu specjalnego miejsca na terenie kampusu, w którym korzystanie dla celów medycznych z marihuany zawierającej małe ilości THC, będzie dozwolone.

Inne stany również pokazały zielone światło uczniom, którzy korzystają z konopi. W wielu przypadkach podanie leku jest dozwolone przez pielęgniarkę.

To dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy pracują w ciągu dnia i nie zawsze są w stanie być przy dziecku, aby móc podać dziecku lek. Inne stany np. Nowy Meksyk rozważają umożliwienie podawania leków przez personel szkolny i władze publiczne.

Młoda kobieta przy biurku

Nauczyciele a konopie

Debata dotyczące medycznej marihuany w szkołach skupia się także na fakcie tego, czy nauczyciele i inny personel szkolny powinni mieć możliwość zażywania konopi na kampusie.

W Oklahomie podjęto na początku roku decyzję o tym, że pracownik szkoły nie może być zwolniony lub stracić szansy na awans z powodu autoryzowanego używania medycznej marihuany.

Jednak w tym samym czasie odmawiano im prawa do zażywania leków na kampusie lub w godzinach szkolnych. Uczniowie jednak mogli zażywać leki, pod warunkiem, że były one podawane przez uprawnionego, oficjalnego pracownika opieki zdrowia.

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."