Gospodarka News

Prognozy dla światowego przemysłu konopnego. Ile będzie wart?

Prognozy dla światowego przemysłu konopnego. Ile będzie wart? 23 grudnia 2020Leave a comment
Biznesmeni przy laptopie

Jak sądzisz, ile warta jest branża konopna? No cóż, najprościej będzie powiedzieć, że dużo. Dlaczego? Obecnie jest to jeden z najbardziej dochodowych biznesów, obecnych na rynku. Pod uwagę należy wziąć jednak, że jest to młody rynek. Obecnie najważniejsi znawcy branży, które stanowią trzon inwestycyjny przewidują, że światowy przemysł konopny do 2030 roku będzie wart 350 miliardów dolarów. Czy to dużo? Zdecydowanie. Ponadto wraz z uruchomieniem największego na świecie funduszu medycznego marihuany możemy liczyć na diametralne zmiany w tym aspekcie.

Szklanka z monetamiŚwiatowy przemysł konopny do 2030 roku będzie wart 350 miliardów dolarów

Przemysł konopny za 10 lat. Jak dochodowy będzie?

Chrystal Capital Partners uruchomił w październiku największy w Europie fundusz inwestycyjny, skupiający się na konopiach indyjskich. W zasadzie wart jest on 100 milionów dolarów ze strony samego Verdite Capital Fund. Plany okazują się jednak zdecydowanie bardziej ambitne, gdyż firma ma nadzieję podwyżki do nawet 200 milionów dolarów poprzez późniejszą zbiórkę funduszy.

Firma inwestycyjna z siedzibą w Londynie spodziewa się, że światowy przemysł konopny będzie wart 350 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, a przy tym będzie się stale rozwijał generując kolejne miliony dolarów dla nowych i potencjalnych akcjonariuszy.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W zasadzie uczyniłoby to inwestycję Chrystal Capital Partners największym funduszem konopi indyjskich poza Ameryką Północną i najbardziej obiecującym na świecie funduszem medycznym. Dlaczego odnotowuje się tak duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem?

Nadchodzi era Cannabis!

Partner inwestycyjny Chrystal Capital Partners, Kingsley Wilson, ma ponad 20-letnie doświadczenie w finansach. W rozmowie z Cannabis Health stwierdził, że światowy sektor jest w „idealnym punkcie rozwojowym” dla inwestorów, aby zarobić na wzroście kapitału, który w przyszłości okaże się niesamowicie opłacalny.

„Moment jest absolutnie odpowiedni. Minęliśmy pionierskie wczesne lata, a w ciągu ostatnich dwóch lat wyceny sektora znacznie wzrosły” powiedział Kingsley Wilson. „Początkowo było wiele emocji i różne firmy otrzymały nasze wsparcie, choć niektóre z nich potencjalnie nie powinny. Teraz wkraczamy jednak w prawdziwą erę Cannabis 2.0 i widzimy, jak powstają wielkie marki, które zapewniają bardzo wysoki wzrost przychodów i zysków. Nadchodzi wielka chwila dla biznesu konopnego ”.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Taca z ziołowymi naparami
Wkraczamy w prawdziwą erę Cannabis 2.0 i widzimy, jak powstają wielkie marki

Sektor konopny jest jednym z najbardziej obiecujących

Fundusz Verdite podlegający regulacjom na Guernsey, zamierza zainwestować w 10 do 15 firm działających na legalnych i regulowanych rynkach konopi indyjskich, stawiając na pierwszym miejscu te z branży zdrowotnej i farmaceutycznej. Niedawno Verdite zamknęła pierwszą inwestycję o wartości 75 milionów dolarów, a teraz rozpoczęła działania marketingowe, aby zebrać ostatnie 25 milionów dolarów na pierwsze zamknięcie w wysokości 100 milionów dolarów, zanim kontynuuje zbieranie funduszy do 200 milionów dolarów w kwestii konopnej.

„Przy 200 miliardach dolarów, dałoby nam to miejsce w pierwszej piątce funduszy na świecie, ale większość z nich jest bardzo skoncentrowana na rekreacyjnej marihuanie” – powiedział Kingsley. Dodał: „Spodziewamy się, że będziemy największym na świecie funduszem opieki medycznej”.

Oczekuje się, że sektor ten szybko się rozwinie w ciągu następnej dekady, ponieważ marihuana jest legalna w medycynie i rekreacji w większej liczbie krajów na całym świecie. Ponadto kwalifikuje się ona jako jeden z najbardziej obiecujących sektorów gospodarczych. Jest trochę problemów i nerwów, ale wydaje nam się, że strach związany ze stereotypami na temat konopi mija, gdyż fala legalizacji rozprzestrzenia się po całym świecie” jak wspomina Kingsley.

„W ubiegłym roku legalna sprzedaż marihuany na świecie wyniosła 15 miliardów dolarów, a w tym roku szacuje się, że wyniesie 20-25 miliardów dolarów. To już zdecydowanie więcej niż globalny przemysł muzyczny.

Przyszłość marihuany medycznej i sektora konopnego według Kingsleya

„Jeśli skoczymy do przodu o 10 lat i wyobrazimy sobie przyszłość, a tym samym uznamy, że produkty medyczne, zdrowotne i farmaceutyczne będą legalne na całym świecie, co napędza legalny rynek, to będzie on wtedy zdecydowanie wart 350 miliardów dolarów. Uważamy, że wartość dla akcjonariuszy wynosi około biliona dolarów, która powstaje w ciągu następnej dekady. Dlatego inwestorzy różnej wielkości powinni zacząć przyglądać się marihuanie”.

W ostatnich latach znane marki z innych sektorów, a mianowicie Nestle, Altria i Constellation Brands, przeniosły się do sektora konopi indyjskich i Kingsley spodziewa się, że nastąpi to szybciej, gdy konopie zostaną zalegalizowane na szczeblu federalnym w USA.</span

„Widzimy wiele przykładów ze strony najlepszych firm z innych sektorów, czy to farmaceutycznych, tytoniowych, alkoholowych czy szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych, uznających potencjał wzrostu konopi. Wielu z nich nadal obawia się wejścia do tej branży, gdyż w USA w niektórych stanach konopie nadal są nielegalne. Mimo to spodziewamy się, że po rozwiązaniu tej sytuacji zobaczymy potencjalnie duży wzrost z perspektywy typowo biznesowej” podsumował.

Wyświetlacz smartfona
W ostatnich latach znane marki z innych sektorów przeniosły się do sektora konopi indyjskich

Perspektywa rozwoju branży konopnej na świecie i w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku

„Jeśli spojrzymy na poszczególne stany w USA, w których konopie są zalegalizowane od wielu lat, to zauważymy znaczny spadek wydatków konsumentów na produkty dostępne bez recepty, takie jak leki, tytoń i alkohol. Te potrafią być uzależniające i zabójcze przy przedawkowaniu. Konopie? Zdecydowanie nie. Są ogólnie bezpieczne. Firmy chcą więc wykorzystać potencjał wzrostu legalnego rynku konopi indyjskich i chronić dolary zainwestowane przez konsumentów, inwestując właśnie w ten sektor”.

Fundusze konopi indyjskich w Ameryce Północnej są zwykle kierowane w kierunku użytku rekreacyjnego. Kingsley dostrzega największy potencjał w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. W tym celu utworzył zespół 12 ekspertów-doradców, w którego skład zaangażował także założyciela Canopy Growth, Bruce’a Lintona.

„Skupiamy się wyłącznie na opiece zdrowotnej. Europa to zupełnie inny rynek niż USA i widzimy największą wartość w kierunku bardziej regulowanego segmentu rynku, którym jest ten farmaceutyczny i naukowy. Uważamy, że będą to największe i najszybciej rozwijające się sektory i to właśnie na nich inwestorzy zarobią dużo pieniędzy w ciągu najbliższych kilku lat”.

Pozostaje więc obserwować, jak przewidywania sprawdzą się w przeciągu najbliższych lat. Czy mogą się sprawdzić? Zdecydowanie! Wystarczy odrobina dobrej woli, dużo pieniędzy, zaangażowania, marzeń i przede wszystkim szczęścia! 

Źródła: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."