Gospodarka News

Więzienie w Nowym Jorku stanie się uprawą marihuany!

Więzienie w Nowym Jorku stanie się uprawą marihuany! 8 października 2021Leave a comment
więzienie

Planowany obiekt w byłym zakładzie karnym w Warwick, w stanie Nowy Jork, będzie produkował marihuanę. Wykorzystana będzie ona w ramach nadchodzącej, rekreacyjnej gospodarki marihuanowej w tym stanie, która została zalegalizowana przez ustawodawców na początku tego roku.

• Więzienie w Nowym Jorku zostanie przekształcone w wart 150 milionów dolarów ośrodek hodowli konopi indyjskich.

• Teren byłego więzienia stanowego w nowojorskiej dolinie Hudson zostanie przekształcony w „kampus marihuany” o wartości 150 milionów dolarów. Zmiana dokonana zostanie przez Green Thumb Industries, jednego z największych w kraju producentów legalnej marihuany.

Co dalej z więzieniem w Nowym Jorku?

Jeszcze 10 lat temu, 38-akrowa działka zakupiona przez Green Thumb Industries (GTI) była częścią zakładu Mid-Orange Correctional Facility, w którym przetrzymywano więźniów skazanych za przestępstwa związane z marihuaną i inne. Początki zakładu sięgają roku 1914, kiedy to został on otwarty jako ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu, znany jako New York City Farm.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Uprawa marihuany
Początki zakładu sięgają roku 1914, kiedy to został on otwarty jako ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

W latach 30-tych XX wieku obiekt został przekształcony w New York State Training School for Boys, gdzie przebywała trudna młodzież z miasta. W latach 70-tych zmieniono lokalizację na więzienie dla dorosłych więźniów, zanim zostało zamknięte przez Andrew Cuomo w 2011 roku, ówczesnego gubernatora Nowego Jorku.

Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcji marihuany, która odbyła się na początku tego miesiąca, prezes GTI Ben Kovler zwrócił uwagę na znaczenie nowego przeznaczenia tego miejsca.

„Nie umknęła naszej uwadze ironia związana z budową zakładu produkującego konopie indyjskie w pobliżu terenu, który był kiedyś więzieniem federalnym”

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

– powiedział Kovler.

„Zmiana wisi w powietrzu; zmiana zachodzi w kraju; zmiana zachodzi tutaj. I jesteśmy w stanie przejść z miejsca, w którym ludzie byli zamykani za marihuanę do miejsca, w którym zamierzamy zatrudniać ludzi i dawać możliwości, tworzyć bogactwo i pozytywne środowisko ekonomiczne.”

Nowojorscy liderzy widzą ogromną szansę w marihuanie

Po zamknięciu więzienia w 2011 roku, lokalni liderzy zaczęli szukać sposobów na zastąpienie 400 miejsc pracy, które zakład zapewniał społeczności. Nadzorca miasta Warwick Michael Sweeton założył korporację rozwojową non-profit i przekonał stan do sprzedaży 150 akrów nieruchomości nowemu podmiotowi za 4 miliony dolarów, które zostały zapłacone z pożyczki od lokalnego biznesmena.

W 2018 roku korporacja deweloperska rozpoczęła sprzedaż działek, w tym sprzedaż około ośmiu akrów o wartości 526 000 USD na rzecz Citiva, spółki zależnej nowojorskiej firmy iAnthus, zajmującej się konopiami indyjskimi. Od tego czasu laboratorium testowe konopi indyjskich i producent produktów CBD również otworzyli obiekty na terenie nieruchomości.

GTI zainwestowało 2,8 miliona dolarów w 38-akrową działkę w ramach transakcji, która obejmowała miliony dolarów ulg podatkowych dla firmy. GTI planuje rozbudowę nieruchomości w trzech etapach, tworząc 100 miejsc pracy dla pracowników związkowych w trakcie procesu budowlanego.

Uprawa marihuany
GTI zainwestowało 2,8 miliona dolarów w 38-akrową działkę

W pierwszym etapie budowy powstanie wart 60 milionów dolarów obiekt do uprawy o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych. Na tym terenie planowana jest również produkcja wyrobów z konopi, której wartość szacowana jest na 150 mln USD. Po zakończeniu budowy, kampus konopi GTI zatrudni około 150 osób.

„Nasza żyzna gleba, wykształcona siła robocza i bliskość Nowego Jorku sprawiają, że możemy stać się Doliną Krzemową dla przemysłu konopi indyjskich”

– powiedział senator stanowy Michael Martucci podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego 9 września.

Radny miejski Sweeton powiedział, że umowa z GTI, która zawierała ulgi w podatku od nieruchomości i sprzedaży, będzie dobrodziejstwem dla lokalnej gospodarki.

„Myślę, że jest to dla nas strzał w dziesiątkę,”

powiedział Sweeton.

„Jesteśmy gospodarstwem rolnym – mamy wiele gospodarstw agroturystycznych, wiele aktywnych gospodarstw, ale nie mamy zbyt wielu firm. To jest nowy, wspaniały świat.”

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."