Poszukujesz waporyzatora konwekcyjnego, ale nie możesz się zdecydować? Nie martw się – najlepsze modele przedstawiono na poniższej liście. Co więcej, jeśli temat waporyzacji jest dla Ciebie czymś nowym – dowiesz się również, czym jest waporyzator konwekcyjny i dlaczego warto rozważyć jego zakup.
- Liderami wśród przenośnych modeli waporyzatorów konwekcyjnych są Firefly 2+, Sticky Brick Junior oraz Boundless CFV.
- Jeśli chodzi o modele stacjonarne, to warto przyjrzeć się waporyzatorowi Arizer Extreme Q oraz kultowemu już Volcano Classic od firmy Storz & Bickel.
Czym cechuje się waporyzator konwekcyjny?
W dostępnych waporyzatorach rozróżniamy trzy rodzaje grzałek – konwekcyjne, kondukcyjne i połącznie obu, czyli tzw. hybrydy. Waporyzatory konwekcyjne w wielu przypadkach zapewniają lepsze doznania smakowe i cechuje je wysoka wydajność.
Wynika to z faktu, że podgrzewają one zioła tylko wtedy, gdy faktycznie się zaciągasz. Zioła nie są podgrzewane cały czas, czyli np. pomiędzy zaciągnięciami, przez co susz się nie marnuje. Jednak należy pamiętać, że wielokrotne podgrzewanie w krótkim czasie pobiera duże zapasy energii z baterii.
Modele przenośne waporyzatorów konwekcyjnych
W pewnym momencie waporyzatory konwekcyjne były dostępne wyłącznie w wersjach stacjonarnych. Dziś jest już inaczej i na rynku dostępnych jest kilka efektywnych modeli przenośnych.
Firefly 2+
Marka Firefly od dłuższego czasu jest w czołówce branży, a ich najnowszy model, czyli Firefly 2+ pokazuje, dlaczego tak jest. Jego technologia konwekcji zapewnia jedne z najlepszych doznań smakowych, jakie można sobie wyobrazić w przenośnym waporyzatorze i robi to w dyskretnej, kieszonkowej formie.
Firefly 2+ zaczyna działać prawie natychmiast, ponieważ nagrzewa się w zaledwie 3 sekundy. Ten model umożliwia zaciągnięcie się kilka razy, wrzucenie urządzenia do kieszeni i powrót do niego za jakiś czas bez żadnych strat w waporyzowanym materiale.
Do wad tego urządzenia można zaliczyć ograniczony przepływ powietrza. Jednak jeśli cenisz sobie jakościowe doznania smakowe, kieszonkowe rozmiary urządzenia i nie każda sesja musi odbywać się z użyciem dużych ilości suszu, to waporyzator konwekcyjny Firefly 2+ będzie dobrym wyborem.
Sticky Brick Junior
Sticky Brick zapewnia wiele możliwości waporyzacji, a ich urządzenia dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Te waporyzatory mogą wytwarzać gęstą, aromatyczną i przede wszystkim smaczną parę. Jeśli chcesz się zaciągnąć tylko kilka razy, Sticky Brick Junior będzie idealnym rozwiązaniem.
Waporyzator cechuje się działaniem on-demand, czyli tak samo jak wspomniany wcześniej Firefly 2+, nie marnuje materiału pomiędzy zaciągnięciami. Konstrukcja urządzenia i zastosowane w nim rozwiązania pozwalają na krótkie, ale niezwykle intensywne inhalacje.
Jedynym minusem – dla niektórych osób – może okazać się konieczność użytkowania mini-palnika butanowego. Ponieważ Sticky Brick Junior nie posiada wbudowanej baterii i nie korzysta z żadnej elektroniki – podgrzewanie ziół odbywa się właśnie za pomocą wspomnianego mini-palnika. Jednak jeśli nie masz nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, to kieszonkowy Sticky Brick Junior świetnie się sprawdzi w roli podróżnego waporyzatora.
Boundless CFV i Tera
Kolejnymi propozycjami są modele CFV i Tera, od firmy Boundless Technology. Te waporyzatory są w stanie zapewnić niezwykle aromatyczną parę. W urządzeniach zastosowano pełny system ogrzewania konwekcyjnego, a mimo wszystko są dostępne w rozsądnych cenach.
CFV i Tera różnią się jednak od innych waporyzatorów konwekcyjnych dostępnych na rynku. Są to waporyzatory sesyjne, co oznacza, że grzałka pozostaje włączona pomiędzy zaciągnięciami, ale nie podgrzewa w tym czasie materiału, przynajmniej do momentu zaciągnięcia.
W obu waporyzatorach zastosowano ten sam, solidnie wykonany podgrzewacz. Stworzono go z myślą o użytkownikach, którzy mają tendencję do intensywnego zaciągania się. Ze względu na sesyjność, urządzenia są spójne w działaniu i jednocześnie bardzo proste w użyciu.
Prostotę zapewniają trzy wbudowane przyciski – jeden służy do włączania i wyłączania, a dwa pozostałe do bezpośredniej kontroli temperatury.
Jeśli chcemy podróżować z waporyzatorem, to CFV będzie świetnym wyborem. Jednocześnie, jest to najtańsza opcja na liście.
Model Tera z kolei ma nieco wyższą cenę i czerpie energię z dwóch wymiennych baterii 18650. Będzie to najlepszy wybór, jeśli poszukujesz waporyzatora na długie sesje w domu. Boundless Tera to waporyzator o dużej mocy, dlatego w jego przypadku nie można liczyć na to, że zmieści się w kieszeni spodni.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Stacjonarne waporyzatory konwekcyjne
Nie wszystkim użytkownikom zależy na możliwości waporyzowania poza domem, dlatego na liście znalazły się również świetne waporyzatory stacjonarne.
Arizer Extreme Q
Arizer Extreme Q jest urządzeniem wszechstronnym, które idealnie nadaje się dla początkujących. Solidne wykonanie tego waporyzatora zapewnia zaskakującą wydajność. Arizer Extreme Q jest nawet wyposażony w pilota, dzięki czemu możemy sterować jego działaniem zdalnie.
Volcano Classic
Volcano Classic od Storz & Bickel trzyma się na rynku od około dwudziestu lat i nadal jest jednym z najlepszych w swojej grupie. Tym co wyróżnia ten model na tle wielu innych jest zrezygnowanie ze standardowego, silikonowego węża i zastosowanie przejściówki połączonej z balonem, w którym zbiera się gęsta para.
Gdy materiał będzie już odpowiednio podgrzany, a balon się napełni – waporyzator można śmiało przenosić po domu i podawać go innym osobom. Jego konstrukcja pozwala na naprawdę mocne zaciągnięcia, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytkowania w grupie.
Volcano Classic jest również jednym z najprostszych w obsłudze waporyzatorów. Prostotę użytkowania zapewniają zaledwie dwa przyciski oraz pokrętło do regulowania temperatury. W waporyzatorze Volcano Classic zastosowano także prosty system wykorzystujący zawór, dzięki któremu waporyzowany materiał nie marnuje się między zaciągnięciami.
Minusem może okazać się konieczność nabicia sporych ilości ziół w celu uzyskania odpowiedniej jakościowo, gęstej pary.
Wady i zalety waporyzatorów konwekcyjnych
Waporyzatory konwekcyjne są jednymi z najbardziej wydajnych i wytwarzają bardziej zadowalającą parę niż waporyzatory z innymi rodzajami ogrzewania. Jednak coś za coś. Waporyzatory konwekcyjne są zwykle trudniejsze w kontrolowaniu ich funkcji, pochłaniają dużo energii baterii i są droższe.
Jak działa waporyzator konwekcyjny?
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to waporyzatory konwekcyjne całkowicie oddzielają grzałkę od komory z materiałem, a zioła nie są podgrzewane między zaciągnięciami. Przez zastosowanie tego systemu użytkownik musi liczyć się z pewną dozą nieprzewidywalności działania urządzenia.
Wynika to z faktu, że wolniejsze zaciągnięcia mogą doprowadzić więcej ciepła do ziół i tym samym zapewnić ich szybszą ekstrakcję. Natomiast szybsze zaciągnięcie się może wpłynąć na pracę grzałki i doprowadzić do słabszej inhalacji.
Ta kwestia dotyczy jednak głównie przenośnych waporyzatorów konwekcyjnych, podczas gdy niektóre z waporyzatorów stacjonarnych świetnie sobie radzą zarówno z lekkimi, jak i mocniejszymi zaciągnięciami.
Decyzja o zakupie waporyzatora konwekcyjnego
Osoby ceniące sobie niepowtarzalny smak pary przy jednoczesnym zachowaniu wydajności w przenośnym waporyzatorze, na pewno docenią wspomniane na powyższej liście waporyzatory konwekcyjne.
Jeśli jesteś gotowy na trochę zabawy podczas uczenia się tego, jak odpowiednio wykorzystywać waporyzator konwekcyjny, to czeka na Ciebie nagroda w postaci świetnej jakościowo pary. Jeśli jednak priorytetem jest cena i łatwość użycia, wtedy lepszym wyborem może okazać się zakup waporyzatora kondukcyjnego lub hybrydy.
Preferujesz waporyzację w domu? W takim przypadku najlepszy okaże się waporyzator stacjonarny i prawdopodobnie będzie to właśnie model konwekcyjny.
źródło: https://www.planetofthevapes.com/
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.