Medycyna News

Medyczna marihuana zapewnia 96-procentową skuteczność w zmniejszaniu liczby napadów epileptycznych u dzieci

Medyczna marihuana zapewnia 96-procentową skuteczność w zmniejszaniu liczby napadów epileptycznych u dzieci 30 czerwca 2021Leave a comment
Marihuana

• Powstał szereg nowych badań, które udowadniają skuteczność konopi w leczeniu chorób epileptycznych.
• Leki na bazie konopi działają o 40% skuteczniej niż te przepisywane na receptę, dostępne w aptece.
• Naukowcy twierdzą, że oficjalne wprowadzenie leku na rynek może być bardzo trudne.

Medyczna marihuana daje ogromne szanse na zmniejszenie liczby napadów u dzieci z padaczką

Analiza kliniczna, przeprowadzona przez Drug Science, wiodący organ badawczy zajmujący się narkotykami w Wielkiej Brytanii, zbadała stosowanie medycznej marihuany u dzieci poniżej 18 roku życia, cierpiących na oporną na leczenie epilepsję.

Według profesora Davida Nutta, założyciela Drug Science i prowadzącego badanie, wyniki pokazują, że leki na bazie konopi są nie tylko bezpieczne, ale również dają dzieciom

„96% szans na znaczne zmniejszenie liczby napadów”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Najlepszy wynik kliniczny typowo przepisywanych przez NHS leków, takich jak benzodiazepiny lub Epidiolex, wynosi

„mniej niż 50 procent”,

mówi prof. Nutt.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Dziewczynka
Wyniki pokazują, że leki na bazie konopi dają dzieciom „96% szans na znaczne zmniejszenie liczby napadów”

Leki na bazie konopi kontra standardowe leki na receptę

Naukowcy przeprowadzili kontrolę rzeczywistych dowodów na 21 pacjentach z szeregiem ciężkich padaczek dziecięcych. Wśród pacjentów włączonych do badania zaobserwowano 84-procentowe zmniejszenie częstotliwości napadów w ramach całej grupy kontrolnej, przy czym

„nie wystąpiły żadne istotne działania niepożądane”.

Analiza bayesowska dotycząca zdolności medycznej marihuany do zmniejszania liczby napadów w tej grupie pacjentów wykazała, że prawdopodobieństwo, że u kolejnego pacjenta nastąpi poprawa, wynosi 0,954.
Przekłada się to na około 96 procent szans na znaczące zmniejszenie liczby napadów, a także na

„znaczące zmniejszenie innych problemów zdrowotnych”.

Wyniki te zostały wysłane do Sekretarza Zdrowia Matt Hancock w nadziei, że może to zakończyć impas regulacyjny, który pozostawia dzieci z ciężką padaczką bez dostępu do tych preparatów. Epidiolex, który zawiera czyste CBD, jest obecnie dostępny w ramach NHS dla dwóch rzadkich form padaczki dziecięcej w Wielkiej Brytanii.

Jednak obecne przepisy uniemożliwiają stosowanie ekstraktu z całej rośliny – kannabidiolu, ponieważ nie przeprowadzono randomizowanych badań kontrolnych (RCT), które wykazały jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Jakie są prognozy naukowców?

Prof. Nutt twierdzi, że przeprowadzenie badań RCT z użyciem medycznej marihuany na dzieciach z padaczką

„napotyka na ogromne przeszkody”.

Badania te wymagałyby od połowy uczestników zaprzestania dotychczasowego leczenia, co byłoby

„szalenie nieetyczne, niebezpieczne i mogłoby nawet okazać się śmiertelne”

– mówi.

Pomimo rzeczywistych dowodów wskazujących na bardzo znaczącą poprawę u dzieci leczonych medyczną marihuaną, obecnie nie zostały zatwierdzone jako dowody przez NICE (National Institute of Health and Care Excellence) lub NHS England.

„Medyczna marihuana dla ciężkiej padaczki dziecięcej jest zabroniona na mocy obecnych przepisów NHS, pomimo przekonujących dowodów klinicznych na jej bezpieczeństwo i skuteczność”

– dodaje prof. Nutt.

„Naleganie na RCT oznacza, że nigdy nie będziemy w stanie pomóc tym dzieciom”.

„Decydenci w ramach NHS, Brytyjskiego Stowarzyszenia Neurologii Dziecięcej i innych organów klinicznych muszą zmienić taktykę – i zaakceptować rzeczywiste analizy kliniczne, takie jak nasze”.

Historia Charliego, który cierpi na bardzo intensywne napady padaczkowe

Matt Hughes jest ojcem trzyletniego Charliego, u którego po raz pierwszy zdiagnozowano formę padaczki znaną jako zespół Westa w 2018 roku, kiedy miał mniej niż rok.

„Charlie miałby do 100 napadów każdego dnia. Nie byłby w stanie funkcjonować ani prowadzić normalnego życia”

– mówi Hughes.

Standardowe leki, które zostały przepisane na NHS, pomogły w bardzo niewielkim stopniu, i wiązały się z dość nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Cztery z leków przeciwpadaczkowych, które przepisano Charliemu, nie były dopuszczone do stosowania w jego stanie.

Marihuana
Standardowe leki, które zostały przepisane na NHS, pomogły w bardzo niewielkim stopniu

„Leczenie, które pomogło Charliemu w najbardziej trwały i skuteczny sposób, to prywatna recepta na marihuanę leczniczą”.

Charlie otrzymuje teraz lek na bazie konopi o nazwie Celixir20, który przyjmuje codziennie w trzech płynnych dawkach (każda po 0,4 ml). Lek pochodzi z prywatnej firmy z Izraela, która zatwierdziła go do stosowania w przypadku opornej na leczenie padaczki u dzieci.

Hughes kontynuuje:

„Ma teraz mniej niż 20 napadów dziennie, a te są znacznie mniej nasilone. Dobrze sypia, dobrze się odżywia, poprawa jego stanu zdrowia jest oczywista.”

„Jednak ten lek nadal nie jest uznawany za klinicznie skuteczny przez brytyjskich ustawodawców, ponieważ nie został przebadany w RCT. W rzeczywistości, nasz lekarz powiedział nam, że nigdy nie zaleciłby Charliemu wzięcia udziału w takim badaniu, z obawy, że zagroziłoby to jego odzyskanej świeżo kondycji.”

Rodzice tracą oszczędności życia na walkę z chorobą…

Hughes założył Medcan Support w zeszłym roku, aby pomóc innym rodzicom w dostępie i pokryciu wysokich kosztów realizacji prywatnych recept.

„Wydałem własne oszczędności opiekując się Charliem, a moja historia nie jest wcale wyjątkowa”

– dodaje.

„Regularnie słyszę od ludzi, którzy zostali zmuszeni do sprzedaży domu, aby pomóc swojemu dziecku lub którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby zebrać fundusze. Jest to stresująca i trudna sytuacja dla rodziców, którzy zastanawiają się, czy będą mogli sobie pozwolić na leki, których potrzebują ich dzieci.”

„Dla nas jest całkowicie jasne, że te leki działają. Naukowcy na całym świecie się z tym zgadzają, a ilość dowodów w prawdziwym świecie na skuteczność medycznej marihuany jest coraz większa.”

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."