News Rekreacja

Medyczna marihuana może poprawić jakość życia seniorów

Medyczna marihuana może poprawić jakość życia seniorów 21 października 2020Leave a comment
Uśmiechnięty senior ze smartfonem

• Powstało kolejne badanie naukowe, podczas którego przeanalizowano wpływ marihuany na stan zdrowotny seniorów.

• Seniorzy, którzy używają na co dzień konopi indyjskich, zazwyczaj decydują się na nie, ponieważ chcą spróbować alternatywnego sposobu radzenia sobie ze swoimi schorzeniami.
• Liczba seniorów, którzy sięgają po konopie, stale wzrasta od 2006 roku.

Seniorzy a konopie indyjskie – kolejne badania

W nowym badaniu przeprowadzonym przez naukowców stowarzyszonych z dwoma środkowo-zachodnimi uniwersytetami stwierdzono, że używanie konopi indyjskich do celów leczniczych poprawia jakość życia seniorów. Sprawozdanie z tego badania zatytułowane „Assessing Health-Related Outcomes of Medical Cannabis Use among Olders Persons” („Ocena skutków zdrowotnych używania konopi indyjskich do celów medycznych wśród osób starszych”): Findings from Colorado and Illinois”, opublikowany w tym tygodniu w czasopiśmie Clinical Gerontologist.

Senior uprawiający sport
Używanie konopi indyjskich do celów leczniczych poprawia jakość życia seniorów

Badanie zostało przeprowadzone na dwóch uniwersytetach

W celu przeprowadzenia badania, zespół współpracujących naukowców w University of Illinois i University of Iowa przeprowadził badanie wśród 139 seniorów na temat używania przez nich medycznej marihuany. Zespół zaobserwował zmiany w wynikach na przestrzeni roku. Badacze ustalili, że używanie konopi indyjskich do celów leczniczych przez osoby powyżej 60 roku życia pozwoliło na poprawę jakości życia badanych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wyniki badania

Badanie wykazało „silnie pozytywny związek” między częstotliwością używania konopi indyjskich przez uczestników badań a zgłaszaną przez nich poprawą w zakresie bólu, korzystania z opieki zdrowotnej i ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem. Osoby biorące udział w badaniu nie zgłosiły istotnego statystycznie związku z używaniem medycznych konopi indyjskich i działaniami niepożądanymi.

Autorzy badań napisali, że „zidentyfikowali silny pozytywny związek między częstszym używaniem konopi indyjskich a poprawą wyników HRQL i HCU [które są wykorzystywane w systemie opieki zdrowotnej]”.

Poprawa zdrowia seniorów a konopie

Badacze zaobserwowali również, że ci uczestnicy, którzy używali medycznych konopi indyjskich, najczęściej doświadczali znacznej poprawy stanu zdrowia. „Nasze modelowanie tendencji regresyjnych wykazało również silną pozytywną zależność między większą częstotliwością używania konopi indyjskich a oceną dolegliwości bólowych” – kontynuowali.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Pozytywny związek między używaniem konopi indyjskich w okresie niemalże jednodniowym a poprawą zgłoszeń stanowi kolejny dowód na to, że konopie indyjskie są postrzegane jako terapeutyczne podejście do leczenia bólu”.

Paul Armentano, wicedyrektor Narodowej Organizacji ds. Reformy Praw Marihuany (NORML) stwierdził, że wielu starzejących się Amerykanów decyduje się na leczenie swoich schorzeń i bólów za pomocą konopi zamiast stosowania bardziej ryzykownych alternatyw. Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine w zeszłym roku wykazało, że wskaźnik używania konopi indyjskich przez osoby w wieku 65 lat i starszych gwałtownie wzrósł od 2006 r. i stale rośnie.

Seniorzy w maskach na ulicy
Konopie indyjskie są postrzegane jako terapeutyczne podejście do leczenia bólu

Naukowcy nie są zaskoczeni

„Wyniki te nie są zaskoczeniem” – powiedział Armentano w komunikacie prasowym grupy, która od 1970 r. opowiada się za reformą polityki dotyczącej konopi indyjskich. „Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi z pierwszej ręki w młodości i obecnie wraca do nich jako do potencjalnej terapii łagodzącej wiele związanych ze zdrowiem objawów, które pojawiają się w starszym wieku, w tym chronicznego bólu.

Wielu seniorów jest świadomych istnienia licznych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi lekami na receptę, takimi jak opioidy, i postrzega marihuanę jako realną alternatywę”.

Rozważania kliniczne

Autorzy badania wskazali kilka implikacji klinicznych swoich badań, w tym sugestię, że klinicyści uznają, iż „starsze osoby dorosłe, które używają konopi indyjskich do celów medycznych, doświadczają szeregu wyników zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Napisali również, że klinicyści powinni wziąć pod uwagę, że wyniki te mogą być odczuwalne razem lub oddzielnie.

„Chociaż wydaje się, że używanie konopi indyjskich poprawia szereg samodzielnie zgłaszanych wyników, pacjenci mogą nie zgłaszać w pełni negatywnych skutków, a klinicyści muszą być ostrożni, aby uwzględnić bezpośrednią ocenę potencjalnych zagrożeń i szkód dla starszych osób dorosłych używających konopi indyjskich do celów medycznych”, dodali.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."