News Rekreacja

Czy można mieć kaca po marihuanie?

Czy można mieć kaca po marihuanie? 26 maja 2021Leave a comment
Ziewający mężczyzna

• Czym jest kac po marihuanie?
• Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi?
• Czy można zapobiegać nieprzyjemnym efektom ubocznym spożywania marihuany?

Naukowcy nie potrafią jednoznacznie stwierdzić, czy istnieje coś, co możemy nazwać kacem po marihuanie. Zgłaszane efekty używania marihuany różnią się znacznie w poszczególnych badaniach, a naukowcy nie są pewni, czy uczestnicy tych badań używali innych substancji. Nie jest również jasne, czy wiek lub płeć mogą mieć wpływ na efekty „kaca” po zażyciu marihuany.
Kac po ziole nie jest taki sam jak ten po alkoholu. Wiele osób deklaruje, że lepiej znosi kaca po ziole.

Objawy kaca po marihuanie

Efekty używania marihuany mogą się utrzymywać nawet przez kilka godzin. Przy regularnym stosowaniu marihuany, efekty utrzymują się od 1 do 3,5 godzin. Spożywanie marihuany w formie edibles, czyli marihuany w formie jadalnej, powoduje dłużej utrzymujące się efekty niż jej waporyzacja lub palenie. Osoba, która zażywa edibles, może odczuwać efekty do 8 godzin.

Część użytkowników marihuany zgłaszała kaca, który powodował poranne uczucie zamroczenia, spowolnienie itp. Niektórzy odczuwali również problemy z koncentracją dzień po spożyciu marihuany. Jako najczęściej występujące symptomy „kaca” po marihuanie, uczestnicy badań wskazywali: suchość w ustach, zmęczenie, bóle głowy, suchość oczu, senność i łagodne mdłości.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Należy jednak pamiętać, że niektórzy ludzie używają marihuany i alkoholu w tym samym czasie. W takich sytuacjach może być trudno stwierdzić, która substancja jest odpowiedzialna za efekty.

Konopie marihuana
Efekty używania marihuany mogą się utrzymywać nawet przez kilka godzin

Jak uniknąć przysłowiowego „kaca” po spożyciu marihuany?

Kac po marihuanie zazwyczaj ustępuje samoistnie. Niewiele można zrobić, aby natychmiast zaradzić problemowi, jednak jest kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że możesz uniknąć złego samopoczucia po spożyciu marihuany lub poradzić sobie ze złym samopoczuciem po:

1. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie – najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić przed, w trakcie i po użyciu marihuany, jest picie wystarczającej ilości wody. Pomoże to złagodzić objawy takie jak bóle głowy, suchość w ustach i suchość oczu.
2. Weź gorący prysznic – sprawi on, że poczujesz się odświeżony i lepiej poradzisz sobie z uczuciem senności i zmęczenia.
3. Zjedz pożywne śniadanie. Wybierz zdrowe, wartościowe śniadanie. Spróbuj małej porcji pełnoziarnistych węglowodanów w połączeniu z chudym źródłem białka i zdrowego tłuszczu.
4. Zaparz herbatę imbirową. Imbir pomaga w dolegliwościach trawiennych, takich jak mdłości. Dodaj odrobinę startego imbiru do gorącej wody z cytryną i miodem, aby złagodzić rozstrój żołądka.
5. Napij się napoju z kofeiną. Filiżanka kawy lub herbaty z kofeiną może pomóc Ci poczuć się bardziej skoncentrowanym.
6. Spróbuj CBD. Niektóre niepotwierdzone doniesienia sugerują, że kannabidiol (CBD) może przeciwdziałać niektórym objawom związanym z kacem po marihuanie. Trzymaj się z dala od wszelkich preparatów zawierających THC.
7. Zażyj lek przeciwbólowy. W przypadku uporczywego bólu głowy należy zażyć lek przeciwbólowy dostępny bez recepty, taki jak ibuprofen lub acetaminofen.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jak wyleczyć kaca po marihuanie?

Podobnie jak w przypadku kaca spowodowanego alkoholem, najlepszym sposobem zapobiegania kacowi po marihuanie jest używanie narkotyku z umiarem. Żadne inne metody zapobiegania nie mają jeszcze naukowego uzasadnienia.

Konopie marihuana
Naukowcy i specjaliści medyczni nadal nie są pewni co do tego, czy marihuana może powodować kaca

Kanadyjskie Stowarzyszenie Pielęgniarek sugeruje, że dana osoba może zmniejszyć ryzyko zdrowotne związane z używaniem marihuany poprzez: zminimalizowanie częstotliwości używania substancji; zaprzestanie używania, kiedy trudno jest kontrolować głód narkotykowy; unikanie używania jej z tytoniem, alkoholem i innymi substancjami; unikanie dużych dawek.

Samopoczucie po trawce

Naukowcy i specjaliści medyczni nadal nie są pewni co do tego, czy marihuana może powodować kaca. Wraz z postępującą legalizacją marihuany na terenie kolejnych krajów, stanach i prowincjach na całym świecie, coraz więcej ludzi ma do niej dostęp.

Aby ustalić, czy używanie trawki powoduje kaca, czy nie, naukowcy muszą kontynuować badania w tym zakresie. Należy pamiętać, że każda osoba może mieć inne doświadczenie i tolerancję na marihuanę, więc wyniki badań naukowych mogą się mocno różnić.

Źródła: https://www.medicalnewstoday.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."