Jakie są skutki i zagrożenia związane z łączeniem marihuany i kofeiny? Pomimo stałego napływu danych, naukowcy nadal nie mają jasności co do skutków łączenia marihuany i kofeiny. Niektóre dowody sugerują jednak, że mieszanie tych substancji może wiązać się z ryzykiem. A co, gdyby próbować zastąpić kofeinę konopiami? Czy taka zamiana będzie skuteczna, no i najważniejsze… czy to jest zdrowe?
- Filiżanka kawy to dla większości jedyny skuteczny sposób na udany poranek.
- Nie chodzi tylko o smak i aromaty kawy. Dla wielu osób picie kawy to zastrzyk energii, który pojawia się chwilę po pierwszych kilku łykach.
- Kawa pobudza do działania o poranku. Utrzymuje w ruchu przez cały dzień. Dla niektórych jest to opcja na kolejny zastrzyk energii w nocy.
Ale kawa ma też swoje minusy
Oprócz uzależniającego aspektu kawy, może ona sprawić, że poczujesz się:
- rozdrażniony,
- zestresowany,
- będziesz odczuwać nieuzasadniony niepokój.
Po wypiciu kawy niektórzy ludzie cierpią również na:
- podrażnienie żołądka,
- podwyższone tętno,
- bóle głowy.
Historia dziennikarki
„Kiedyś piłam kawę codziennie, ale około 15 lat temu moi lekarze powiedzieli mi, że muszę przestać. Mój stres i niepokój wymykały się spod kontroli i prowadziły do wielu negatywnych objawów.” – pisze dziennikarka HelloMD.
„Lekarze powiedzieli mi, że pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest odstawienie kawy i kofeiny. Nie mogłam sobie wyobrazić, jak mogłabym dalej funkcjonować bez mojego codziennego źródła energii. Posłuchałam jednak moich lekarzy i zrezygnowałam z kawy.” – dodaje.
„Odstawienie kawy pomogło mi z moim niepokojem. Ale szczerze mówiąc, byłam wyczerpana…”
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
„Wtedy odkryłam marihuanę”
Okazuje się, że konopie mogą zapewnić wiele z tych samych efektów energetyzujących i zwiększających koncentrację, co kawa, ale bez tych samych negatywnych skutków ubocznych. Kiedy znajdzie się odpowiednie dla siebie produkty z konopi, można utrzymać wysoki poziom energii i niski poziom stresu.
Nauka to potwierdza. Ostatnie badania wykazały nawet, że kawa ma wręcz przeciwny wpływ do marihuany, jeśli chodzi o nasz układ endokannabinoidowy (ECS).
Kannabinoidy zawarte w konopiach indyjskich mogą aktywować system receptorów znajdujących się w całym organizmie. Może to prowadzić do zmniejszenia stresu.
Tymczasem kawa działa wręcz przeciwnie. Zmniejsza aktywację ECS, co zwiększa stres i ryzyko innych negatywnych skutków zdrowotnych.
Innymi słowy, dzięki konopiom możesz zyskać energię i skupienie, które są związane z kawą, wraz z doskonałą redukcją stresu.
Jak zastąpić kawę konopiami?
Jesteś ciekaw, jak możesz zastąpić kawę konopiami? Oto kilka produktów na bazie konopi, które zostały specjalnie dobrane, aby zwiększyć Twoją energię i zapewnić Ci koncentrację przez cały dzień.
Kill Cliff Octane wykorzystuje bogaty w kannabinoidy olej konopny ECS Brands o szerokim spektrum działania, aby złagodzić działanie kofeiny i zapewnić konsumentom potężne rezultaty. Każda puszka Kill Cliff Octane zawiera 125 mg oleju konopnego ECS Brand o szerokim spektrum działania i 25 mg CBD.
W miarę, jak przełomowe badania i rozwój wiedzy na temat rośliny konopi przynoszą niezwykłe odkrycia i innowacje, producenci zaczynają włączać do swoich napojów więcej produktów zawierających kannabinoidy. Firma ECS Brands jest liderem w dziedzinie receptur zawierających kannabinoidy w napojach.
Partnerstwo z Kill Cliff jest wyjątkowym osiągnięciem w dziedzinie napojów. Wkrótce po nawiązaniu współpracy z ECS Brands w zakresie rozpuszczalnych w wodzie składników konopi CBD i substancji, które zwiększają biodostępność, marka Kill Cliff, która już odniosła sukces, zaczęła szybko rosnąć.
Teraz Kill Cliff jest krajowym liderem napojów funkcjonalnych.
Co się dzieje, gdy mieszasz THC z kofeiną?
Marihuana i kofeina to popularne związki psychoaktywne, więc ludzie prawdopodobnie spożywają obie substancje.
W starszych badaniach przedklinicznychTrusted Source, naukowcy wykazali, że THC w marihuanie może negatywnie wpływać na pamięć krótkotrwałą u szczurów. Z kolei kofeina może ją wzmacniać.
W badaniu przedklinicznym przyjrzano się również połączonym efektom THC i kofeiny u szczurów. Naukowcy zauważyli, że kofeina pogarsza deficyty pamięci wywołane przez niskie dawki THC.
Mieszanie kofeiny i niskich dawek THC u szczurów powodowało podobne deficyty pamięci, jak te wywołane przez większe ilości THC. Co więcej, kofeina nie wydaje się odwracać deficytów pamięci wywołanych przez THC.
Nie wiadomo jednak, czy połączenie marihuany i kofeiny wpływa na pamięć u ludzi, dlatego konieczne są dalsze badania z udziałem ludzi.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.