News Rekreacja

Legalna marihuana to mniej nastolatków leczących się z powodu używania konopi

Legalna marihuana to mniej nastolatków leczących się z powodu używania konopi 12 stycznia 2021Leave a comment
Nastolatek

Badania wykazały, że w stanach, w których marihuana jest legalna, mniej nastolatków poddaje się leczeniu z powodu spożywania marihuany. Już teraz entuzjaści marihuany mieli okazję cieszyć się z badań pokazujących, że dane dot. nadużywania narkotyków i używania ich przez nastolatków wskazały spadek w legalnych stanach, dzięki czemu branża ogólnie wygląda dobrze.

 • Istnieją dowody sugerujące, że mniej nastolatków szuka leczenia z powodu nadużywania konopi w stanach, w których marihuana jest legalna.
 • Badanie pokazało, ilu nastolatków zostało przyjętych do programów leczenia problemów związanych z konopiami indyjskimi.

Amerykański raport: legalność marihuany a jej nadużywanie

Trends in Adolescent Treatment Admissions for Marijuana in the United States  to raport, dzięki któremu świat poznał ciekawe informacje. Pochodzi on ze Stanów Zjednoczonych i został opublikowany przez amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention.

Według raportu

„w większości stanów spadła liczba przyjęć na leczenie z powodu nadużywania marihuany wśród nastolatków. Średni roczny wskaźnik przyjęć we wszystkich stanach spadł w badanym okresie o prawie połowę, z 60 (liczba przyjęć na 10 000 nastolatków) w 2008 r. do 31 w 2017 r.”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Innymi słowy, stany, w których wykryto najostrzejsze spadki, miały nie tylko legalny przemysł medyczny, ale także legalny program marihuany rekreacyjnej.

Naburmuszona nastolatka
Mniej nastolatków szuka leczenia z powodu nadużywania konopi w stanach, w których marihuana jest legalna

Co to znaczy?

To zdecydowanie ważna informacja, zarówno dla zwolenników marihuany, jak i dla tych, którzy się wahają. Możliwe jest, że dane mają również coś wspólnego z faktem, że zmieniają się przepisy dotyczące konopi indyjskich. Nastolatki, które mogły mieć do czynienia z wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych, unikają teraz konsekwencji prawnych.

„Badania sugerują, że gwałtowny krajowy spadek liczby przyjęć na leczenie nastolatków ma miejsce, szczególnie w stanach legalizujących rekreacyjne używanie marihuany”,

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

wyjaśnia raport dotyczący widocznego trendu.

Legalizacja marihuany nie zachęca młodzieży do jej nadużywania

Jest to echo wcześniej opublikowanych prac, które pokazują, w jaki sposób nadużywanie konopi indyjskich wśród młodych ludzi spada od początku XXI wieku. Te dane pasują do ​​osi czasu funkcjonowania branży konopi indyjskich.

„Zgodnie z wynikami poprzednich badaczy, nie było dowodów na to, że legalizacja marihuany zachęca młodzież do jej używania. Co więcej, szacunki wykazały, że używanie marihuany wśród młodzieży może w rzeczywistości spaść po legalizacji w celach rekreacyjnych.

Ten ostatni wynik jest spójny z argumentem, że nastolatkom trudniej jest zdobyć marihuanę, ponieważ dilerów narkotyków zastępują licencjonowane przychodnie, które wymagają potwierdzenia wieku ”

– twierdzi badanie JAMA Pediatrics z zeszłego roku.

Nastolatka ze słuchawkami na uszach
Zgodnie z wynikami badaczy, nie było dowodów na to, że legalizacja marihuany zachęca młodzież do jej używania

Konopie jako ratunek dla uzależnionych?

Zwolennicy konopi indyjskich przytaczają to jako kolejny dowód na to, że konopie indyjskie mogą zapewnić wsparcie w dziedzinie leczenia uzależnień.

„Te odkrycia pokazują, że polityka legalizacji może zostać wdrożona w sposób, który zapewnia dostęp dla dorosłych, jednocześnie ograniczając dostęp młodzieży i nadużycia”

– powiedział w sprawie badania zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.

Chociaż korelacja niekoniecznie musi równać się przyczynowości w każdym przypadku, coraz więcej badań wskazuje dowody dotyczące spadku nadużywania substancji i używania przez młodzież w stanach, gdzie marihuana jest legalna. Najbliższe lata dostarczą jeszcze więcej informacji na ten temat.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."