Hempitecture Inc. to producent materiałów budowlanych z konopi, który oficjalnie zapowiedział, że planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Celem fabryki będzie wytwarzanie izolacji na bazie włókien konopnych. Wszystko będzie odbywać się w południowej części Idaho Magic Valley, gdzie znajduje się siedziba firmy. O co chodzi? Czy konopie to dobry materiał na izolacje? Dowiesz się tego właśnie tutaj!
Czy konopie mogą przydać się jako warstwa izolacyjna?
Jak widać tak! Fabryka ma zacząć swoją działalność od maja 2022 r. Firma Hempitecture zaproponuje w tym aspekcie w 100% zrównoważoną i przy tym wysokowydajną izolację z włókien do projektów budownictwa zarówno mieszkaniowego, jak i komercyjnego.
Hempitecture posiada amerykański patent na izolację HempWool, która jest produkowana przy użyciu zastrzeżonej technologii tekstylnej.
Grant badawczy na włókna z konopi w budownictwie
Hempitecture z siedzibą w Sun Valley prowadzi badania nad materiałami budowlanymi z konopi. Wszystko to we współpracy z Uniwersytetem Idaho, który został wsparty grantem w wysokości 200 000 USD przyznanym przez Idaho Global Entrepreneurial Mission (IGEM).
Dzięki temu wspólne przedsięwzięcie sektora publicznego i prywatnego w Magic Valley będzie obejmować osiem hrabstw w południowo-środkowej części stanu. Hempitecture wedle założeń zapewni wielu osobom także dobrze płatne miejsca pracy oraz zupełnie nowe możliwości rozwoju.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Strategiczna lokacja fabryki izolacji konopnej
Matthew Mead, czyli założyciel i dyrektor generalny marki Hempitecture wskazuje na to, że rolniczy region Idaho jest doskonały dla działalności firmy. Teren ten to dolina, strategicznie położona wzdłuż korytarza I-84, dzięki czemu pozwala łatwo dotrzeć do nowych rynków docelowych w Górach Skalistych, północno-zachodnim Pacyfiku i na zachodnim wybrzeżu.
Co oprócz izolacji z konopi przemysłowych?
Hempitecture rozpoczęło akcję pozyskiwania funduszy kapitałowych w celu wsparcia rozwoju fabryki włókien z konopi. Aby ocenić zainteresowanie inwestorów ofertą, marka stara się uzyskać środki w ramach Crowdfundingu. Dlaczego tak?
Hempitecture bada w ten sposób rynek i nie potrzebuje kapitału, ale ten szczególny rodzaj finansowania społecznościowego pozwoli firmom zebrać do 5 milionów dolarów rocznie na dalszy rozwój.
Źródło: https://hemptoday.net/
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.