• New Mexico przeprowadziło badania naukowe nad wpływem marihuany na bóle migrenowe.
• Badanie wykazało, że leczenie przy pomocy konopi indyjskich okazało się bardzo skuteczne w kontekście bólów migrenowych.
• Naukowcy badają różne szczepy konopi indyjskich, aby znaleźć najlepsze antidotum przeciwko migrenie dla pacjentów, którzy zmagają się z tym problemem.
Konopie dla osób cierpiących na migrenę
Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Nowym Meksyku wykazało, że ponad dziewięciu na dziesięciu pacjentów cierpiących na migrenę zgłosiło, że waporyzacja konopi indyjskich przynosi ulgę w bólu. Raport dotyczący badań, zatytułowany „Alleviative effects of cannabis flower on migreine and headache”, został opublikowany w lipcu w Journal of Integrative Medicine.
Naukowcy badali wpływ konopi indyjskich na objawy odczuwane przez 699 osób cierpiących na migrenę podczas 32 miesięce. Uczestnicy samodzielnie przyjmowali konopie indyjskie w domu i informowali o ich stosowaniu i ich wpływie na objawy za pomocą aplikacji Releaf. Intensywność bólu związanego z migreną lub bólem głowy była mierzona w skali od zera do dziesięciu przed i bezpośrednio po spożyciu konopi indyjskich.
„Zgodnie z aktualnymi wynikami, konopie indyjskie wydają się być skuteczne w zmniejszaniu natężenia bólu głowy i bólu związanego z migreną w przypadku większości osób, które zdecydują się na ich używanie”, napisali autorzy badania.
Marihuana vs. tradycyjne leki na receptę na ból głowy
„Możliwe, że używanie konopi indyjskich, w połączeniu z innymi zmianami w zakresie zachowań, może zapewnić niektórym pacjentom naturalny, bezpieczny i skuteczny schemat leczenia, w porównaniu do używania niektórych konwencjonalnych leków na receptę”, twierdzą autorzy badania.
Badanie wykazało, że 94% uczestników stwierdziło u siebie złagodzenie objawów w ciągu dwóch godzin od waporyzacji konopi indyjskich. Uczestnicy badania doświadczyli zmniejszenie bólu średnio o 3,3 punktu w dziesięciopunktowej skali.
Stwierdzono, że najbardziej skuteczne w łagodzeniu objawów migreny są odmiany konopi indyjskich z 10% lub wyższą zawartością THC. Mężczyźni mieli tendencję do osiągania większej skuteczności w łagodzeniu objawów migreny niż kobiety, a młodsi uczestnicy zgłaszali większe korzyści niż starsi pacjenci.
„Wyniki te sugerują, że cały suszony kwiat konopi indyjskich może być skutecznym lekiem w leczeniu bólu związanego z migreną i bólem głowy, ale skuteczność różni się w zależności od charakterystyki rośliny konopi indyjskich, metod spalania oraz wieku i płci pacjenta” – mówią naukowcy.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Skuteczność Entourage Effect
Naukowiec Jegason Diviant, który pracował nad badaniami nad migreną, poinformował, że wielu pacjentów doświadcza lepszych efektów, wykorzystując cały kwiat konopi niż pacjenci, leczący się przy użyciu zaawansowanych preparatów konopi indyjskich. Ustalenia te potwierdzają jeszcze większą wiarygodność efektu „entourage”, szeroko związanego z używaniem konopi indyjskich.
„Widzimy bardzo obiecujące dowody na to, że konopie indyjskie mogą być bezpieczne i skuteczne w leczeniu zarówno depresji, jak i chronicznego bólu” – powiedział Diviant. „Izolaty fitokannabinoidów, takie jak THC lub CBD, stanowią mniej skuteczną metodę leczenia niż produkty z konopi indyjskich o pełnym spektrum działania.
Nie wystarczy jednak po prostu edukować społeczeństwa o tym, że konopie indyjskie o pełnym spektrum działania mają przewagę. Istnieją tysiące szczepów marihuany, znanych także jako chemotypy lub chemowary, i wszystkie mają unikalny profil fitokannabinoidowy i terpenowy”.
Różne odmiany to różne efekty
Naukowiec zwrócił uwagę na szeroki zakres skutków, jakie mogą wywołać różne odmiany marihuany i wezwał do zmiany federalnej polityki dotyczącej marihuany, aby zachęcić do dalszych badań.
„Przewiduję, że określimy konkretne chemotypy, które są optymalne do leczenia różnych zaburzeń zdrowia psychicznego i fizycznego, jak również chemotypy, które mogą być przeciwwskazane dla tych zaburzeń”, dodał Diviant. „Badania te są kluczowe i niezbędne dla zdrowia publicznego, a żebyśmy mogli ja przeprowadzić, należy usunąć marihuanę z klasyfikacji Schedule I”.
Źródło: https://hightimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.