Dzisiejsi rodzice są często przytłoczeni nadmiarem obowiązków, zarówno zawodowych, jak i tych domowych. Nic dziwnego, że rodzice chcieliby pod koniec dnia skorzystać z czegoś, co mogłoby złagodzić stres i pomóc im się zrelaksować przed snem. Często zdarza się, że rodzic odpoczywa pod koniec dnia przy lampce wina, piwie lub drinku. Jest to powszechna praktyka dla wielu rodziców i dorosłych – często z powodu braku dostępu do innych opcji.
- Konopie jako alternatywa dla innych używek w kontekście wieczornego odpoczynku.
- Jak zapobiegać incydentom z udziałem dzieci i konopi?
- Jak przygotować się na rozmowę ze swoim dzieckiem o konopiach ?
Konopie jako alternatywa alkoholu?
W przeszłości konopie były kojarzone z przestępczością i była piętnowane społecznie – dotyczyło to tez konopi siewnych, które nie mają działania psychoaktywnego. Ten czas minął, a stereotypowe podejście zanika. Ta zmiana daje rodzicom nową możliwość. Rodzi się alternatywa dla alkoholu podczas wieczornego odpoczynku.
Jako, że jest to stosunkowo nowe zjawisko, wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi. Czy trzymanie konopi w domu, w którym są dzieci, jak bezpieczne? Czy powinieneś być otwarty na temat użytkowania konopi, czy może się z tym ukrywać? Jak rozmawiasz ze swoimi dziećmi?
Rodzicielska odpowiedzialność
Te pytania to jeszcze niezbadane terytorium, a na rodzicach spoczywa ciężar odpowiedzialności, aby na nie odpowiedzieć. Odpowiedzi na te pytania są kluczowe, ponieważ będą decydować o tym, jak przyszłe pokolenia będą postrzegać konopie indyjskie.
W artykule przeanalizujemy wcześniej postawione pytania. Za cel obieramy wygenerowanie pomysłów dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak włączyć konopie indyjskie do swojego życia.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Bezpieczeństwo dzieci a konopie
Gdy rodzice zastanawiają się, czy korzystać z konopi, kluczowym problemem okazuje się bezpieczeństwo. Dbanie o bezpieczeństwo dzieci ma ogromne znaczenie dla rodzica. W 2016 roku przeprowadzono badanie, w którym oceniano odsetek dzieci narażonych na kontakt z konopiami po legalizacji w Kolorado.
Badanie wykazało 34% wzrost przypadkowego kontaktu dzieci z konopiami. W całym kraju odnotowany został 19-procentowy wzrost. Eskalację zmierzono na podstawie sprawozdań dla regionalnych ośrodków zatruć. Naukowcy zauważyli, że większość tych przypadków była spowodowana nieodpowiednim nadzorem lub sposobem przechowywania produktów konopnych przez rodziców.
Jak zabezpieczyć konopie przed dziećmi
Za wszelką cenę należy unikać narażania dzieci na możliwość kontaktu z konopiami, a wynika to z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, dzieci są znacznie mniejsze niż dorośli, przez co możliwe negatywne skutki stosowania produktów konopnych mogą być zdecydowanie bardziej wyraźne.
Skutki uboczne obejmują intensywne nudności, wymioty, niepokój, a nawet stany lękowe. Takie doświadczenie będzie niesamowicie traumatyczne dla dziecka, które nie ma pojęcia, co się dzieje. Po drugie, takie incydenty stawiają społeczność użytkowników konopi w bardzo niekorzystnym świetle. Co więcej, takie sytuacje dają przeciwnikom konopi dodatkowe argumenty w dyskusji.
Przechowywanie konopi z dala od dzieci
Kiedy rodzice dokonują zmiany w wieczornych nawykach i zaczynają używać konopi indyjskich, muszą zastanowić się, w jaki sposób będą spożywać i przechowywać produkty konopne. Jeśli chodzi o przechowywanie, rodzice powinni zastosować szczególne środki ostrożności.
Produkty z konopi powinny być przede wszystkim trzymane z dala od dzieci. Większość przypadków, gdy dzieci są narażane na kontakt z konopiami ma miejsce, gdy podopieczni mylą jadalne produkty z konopi ze zwykłymi ciasteczkami. Tego rodzaju produkty powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być obiekt możliwy do zamknięcia na klucz. Przy wyborze metody konsumpcji, rodzice powinni zastanowić się, co najlepiej pasuje do ich stylu życia i co mogłoby być najtrudniejsze do spożycia przez dziecko.
Produkty spożywcze z CBD będą najmniej odpowiednią opcją. Dziecko może je pomylić ze zwykłym produktem spożywczym i zjeść je bez zastanowienia. Pamiętaj, aby bezpieczeństwo i utrudnienie dzieciom dostępu do konopi były potraktowane priorytetowo.
Jak rozmawiać o konopiach z dziećmi?
Omówiliśmy sposoby przechowywania produktów konopnych w miejscu, w którym dzieci nie będą miały do niej dostępu. Nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak z nimi rozmawiać. Przez lata rodzice korzystający z konopi musieli ukrywać ten fakt przed swoimi dziećmi.
Gdyby dziecko chodziło do szkoły i mówiło o tym, że rodzicie w jakikolwiek sposób korzystają z konopi, najprawdopodobniej mieliby oni kłopoty. Na szczęście zmieniły się postawy względem produktów konopnych.
Konopie wciąż tematem tabu
Wielu dzisiejszych rodziców nadal ma problemy z rozmową z dziećmi na temat konopi. Jak mówi stare powiedzenie, „Old habits die hard”, co znaczy, że „ciężko pozbyć się starych nawyków”, więc ukrywanie się niektórych rodziców z faktem, że z konopi korzystają, może wynikać z najzwyklejszego przyzwyczajenia się do takiego stanu rzeczy.
W obliczu omawianego dylematu czy dzieciom powiedzieć, czy nie, pomocne może okazać się zajrzenie do badań dotyczących podobnych tematów tabu. Jednym z tematów tabu, którego rodzice w przeszłości unikali w rozmowach z dziećmi, jest seks. Wynika to z faktu, że omawianie go może być po prostu niewygodne.
Rodzice często obawiają się, że niechcący podsuną dzieciom pomysły na rzeczy, których prawdopodobnie jeszcze robić nie powinny. Podobnie jest z obawami rodziców, którzy zastanawiają się, czy rozpocząć rozmowę na temat konopi.
Jak rozmawiać z nastolatkami o seksie?
W 2017 r. opublikowany został artykuł, dotyczący tego, jak rodzice powinni rozmawiać z nastolatkami na temat seksu. Wiele ze spostrzeżeń artykułu można przenieść na podejście do rozmowy na temat konopi. Jedną ważną rzeczą do odnotowania tutaj jest to, że właściwe rozmawianie z dziećmi o seksie może działać jako czynnik ochronny przed nastoletnią ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Wszystko sprowadza się do uzyskania dokładnych informacji z zaufanego źródła, a nie od ich rówieśników czy mediów. Ta sama zasada dotyczy konopi.
Przygotowania przed ważną rozmową
Przed przystąpieniem do rozmowy z dzieckiem na temat konopi istotne jest odpowiednie przygotowanie się. Rodzic powinien być odpowiednio wyedukowany w omawianym temacie. Pozwoli to nie tylko czuć się rodzicowi pewnie w rozmowie, ale także pomoże zapewnić dziecku najdokładniejsze informacje.
Kształcenie na ten temat pomoże również, gdy dziecko ma pytania. Odpowiedzi na nie ugruntują pozycję rodzica jako źródło wiedzy – i tak właśnie będzie postrzegany przez dziecko, nie tylko w danym temacie. Należy pamiętać, że gdy nie znamy odpowiedzi, należy się do tego przyznać. Rezultat będzie znacznie lepszy niż w przypadku wymyślania czegoś na poczekaniu.
O czym warto pamiętać rozmawiając z dziećmi o konopiach?
Gdy rodzic jest odpowiednio wyedukowany i czuje się gotowy do podjęcia tematu konopi ze swoim dzieckiem, powinien pamiętać o kilku rzeczach. Należy się upewnić, że rozmowa jest dostosowana do wieku dziecka. W miarę dorastania, dzieci mogą być zaznajomione z bardziej skomplikowanymi informacjami.
Przy młodszych dzieciach powinny wystarczyć prostsze informacje jak to, że konopie to roślina przeznaczona dla dorosłych, a nie dla nich. Nastolatki mogą wymagać bardziej szczegółowego opisu rośliny, który obejmuje jej historię, typowe zastosowania i skutki uboczne.
Młodzi dorośli potrzebują rozmów na temat tego, co usłyszą od rówieśników lub zobaczą w mediach. W tej grupie wiekowej młodzież zazwyczaj próbuje konopi po raz pierwszy. Bardzo ważne jest, aby być otwartym i szczerym na temat pozytywnych, jak i negatywnych aspektów związanych z jej użytkowaniem.
Rodzic powinien chcieć zapewnić swoim dzieciom otwartą i pouczającą rozmowę o konopiach oraz pozbawioną osądu przestrzeń. Najistotniejsze, aby rodzice pamiętali, że ważniejsze od słów, jest ich postępowanie i przykład jaki dają swoim dzieciom.
Krok naprzód
Ponieważ sytuacja wokół konopi nieustannie się zmienia, rodzice muszą zastanowić się, jak podejdą do tego problemu ze swoimi dziećmi. Rodzice, którzy korzystają z konopi, nie powinni być demonizowani jako źli rodzice. Nasze społeczeństwo przeżywa ogromną zmianę kulturową pod kątem akceptacji konopi.
Rodzice odegrają znaczącą rolę w kwestii postrzegania jej przez młodsze pokolenia. W przypadku każdej substancji psychoaktywnej, takiej jak alkohol, najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, prowadzenie otwartych rozmów i modelowanie odpowiedzialnego użytkowania. Konopie to wspaniały sposób na zakończenie dnia i nawiązanie kontaktu z najbliższymi.
źródło: https://cannabismagazine.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.