Medycyna Nauka News

Jak marihuana pomaga zwalczyć chroniczny stres

Jak marihuana pomaga zwalczyć chroniczny stres 22 stycznia 20202 komentarze
Czarna kobieta siedząca na ziemi

Depresja może przybierać różne formy: sezonową, poporodową, przedmiesiączkową, lista mogłaby być znacznie dłuższa. Przyczyny depresji również są różne: czasami depresja rozwija się z nierównowagi chemicznej w mózgu, innym razem rozwija się w wyniku wydarzeń w życiu codziennym.

 • Leczenie depresji jest łatwo dostępne, począwszy od leków, psychoterapii, a nawet kombinacji obu.
 • Jednak dla tych, którzy walczą z depresją z powodu przewlekłego stresu, te możliwości nie zawsze działają.

Jakie składniki marihuany leczą depresję?

Naukowcy z uniwersytetu w Buffalo’s Research Institute on Addictions twierdzą, że niektóre składniki konopi indyjskich mogą być bardzo pomocne w zmniejszaniu depresji spowodowanej przewlekłym stresem.

Chroniczny stres może być „wyniszczający psychicznie i fizycznie”. Jednak po zbadaniu układu endokannabinoidowego – grupy chemicznej mózgu podobnej do substancji chemicznych w konopiach indyjskich, które wpływają na to, jak się czujemy, myślimy, zachowujemy się i reagujemy – badacze uważają, że marihuana może mieć znaczący wpływ układ endokannabinoidowy.

Biało czarne zdjęcie mężczyzny trzymającego twarz w dłoniach
Marihuana może pomagać w leczeniu chronicznego stresu.

Wpływ stresu na układ endokannabinoidowy

Ogólnie stres ma negatywny wpływ na układ endokannabinoidowy. To stres ostatecznie zmienia funkcję systemu, upośledzając gospodarkę produkcyjną tych bardzo potrzebnych kannabinoidów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Bez kannabinoidów endogennych ludzie podlegają wahaniom nastroju, załamaniom i nie tylko.

Ponieważ substancje chemiczne w marihuanie są podobne do substancji chemicznych w układzie endokannabinoidowym, badacze uważają, że główne związki konopi indyjskich (THC i CBD) mogą „stabilizować nastroje i leczyć depresję”.

Badania w tym zakresie

Inne badanie z 2007 roku wykazało, że niskie dawki THC mogą działać jak lek przeciwdepresyjny poprzez zwiększenie poziomu serotoniny, neuroprzekaźnika wpływającego na nastrój, zachowanie i sen.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Podczas badania naukowcy wstrzyknęli zwierzętom laboratoryjnym syntetyczny kannabinoid o nazwie WIN55,212-2 i przetestowali skuteczność za pomocą testu Forced Swim Test – testu mierzącego depresję u zwierząt.

Ostatecznie naukowcy zaobserwowali działanie przeciwdepresyjne tego kannabinoidu, które również zwiększyło produkcję serotoniny.

Wszystkie te badania są ekscytujące, pokazują, że marihuana może być obiecującym lekarstwem dla setek tysięcy ludzi walczących ze skutkami chronicznego stresu.

źródło: thefreshtoast.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."