Medyczna marihuana

Jak stosować marihuanę medyczną?

Jak stosować marihuanę medyczną? 3 grudnia 2022Leave a comment
marihuana medyczna - jak ją stosować?

Skoro od 2017 r. w Polsce medyczne konopie są legalne, to wiele osób może zastanawiać się, czy są one powszechnie stosowane. Jak najbardziej tak! Dotychczas jednak niejednokrotnie pacjenci doświadczali szeregu przeciwności, które utrudniały nie tylko dostęp do leczniczej marihuany, ale również sam zakup. Lekarze często nie chcieli przepisywać recept, a na półkach aptecznych po prostu brakowało towaru. Obecnie wszystko się zmienia i wygląda na to, że konopie czeka świetlana przyszłość. Na terenie kraju powstają liczne kliniki, które zatrudniają specjalistów w dziedzinie terapii z wykorzystaniem m.in. marihuany medycznej. Jak się podaje środki na receptę zawierające THC i CBD? W jakiej postaci sprzedawana jest lecznicza marihuana? Waporyzacja medycznej marihuany czy może palenie – co jest lepsze? 

W jakiej postaci występuje marihuana medyczna?

Lecznicza marihuana jest terminem, który wykorzystywany jest potocznie w stosunku do konopi używanych w celach medycznych. Powstaje ona ze specjalnie wyselekcjonowanych odmian rośliny, ale jeśli chodzi o postać, to nie różni się ona od tradycyjnego suszu konopnego. Medyczną marihuanę sprzedaje się w postaci suszu. Charakteryzuje się on jednak określoną zawartością cennych kannabinoidów oraz terpenów. W przypadku takiej formy konieczne jest wyposażenie się w waporyzator, który pozwoli Ci wygodnie i przede wszystkim zdrowo przyswajać pełnię potencjału płynącego z kannabinoidów. 

Marihuana medyczna – jak się podaje?

Jedną z najbardziej efektywnych metod przyjmowania THC jest waporyzacja. Wiele zależy od sposobu aplikacji, gdyż to ona wpływa na to, w jakim stopniu poszczególne kannabinoidy przyswajane są przez organizm. Inhalacja jest skutecznym sposobem podawania, gdyż poszczególne substancje czynne z konopi trafiają do krwiobiegu praktycznie bezpośrednio przez płuca. Niezbędne jest jednak posiadanie waporyzatora, który dostosowany jest do podgrzewania suszu. Tutaj rozwiązaniem wartym uwagi są urządzenia, takie jak Volcano Medic 2, Mighty Medic i Mighty+ Medic. 

Palenie medycznej marihuany nie będzie dobrym pomysłem. Nie jest ono do końca właściwą metodą przyjmowania substancji o charakterze terapeutycznym. Waporyzacja z kolei ma wiele zalet. Konopie z apteki, podobnie jak te bardziej ogólnodostępne, zawierające głównie CBD – posiadają charakterystyczny aromat. Pozwala to traktować waporyzację marihuany medycznej nie tylko jako konieczność, ale również przyjemność. Jeśli jesteś entuzjastą konopi zawierających w głównej mierze kannabidiol lub CBG, to z pewnością doskonale wiesz, o co chodzi.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Redukuj szkodliwe działanie marihuany do minimum, kup waporyzator w VapeFully!

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Czy można palić medyczną marihuanę?

Tak, jednak nie jest to najlepszy pomysł. Palenie medycznej marihuany powoduje, że wiele  substancji czynnych ulega wytraceniu wskutek wysokiej temperatury. Trzeba mieć na uwadze, że w trakcie reakcji spalania na kannabinoidy wpływa około 800-1000°C. Ponadto palenie nie jest zdrowe, a dym jest silnie rakotwórczy i w aspekcie kuracji może wywoływać z perspektywy długoterminowej wiele niekorzystnych dolegliwości. Waporyzacja marihuany medycznej stanowi zdecydowanie rozsądniejsze rozwiązanie. Ponadto smak pary jest przyjemniejszy dla gardła i krtani. Dym może być dla wielu osób niezwykle gryzący, a także drażniący dla śluzówki. Jeśli zamierzasz skorzystać z kuracji z użyciem konopi – waporyzator to absolutna podstawa. 

Chcesz korzystać z leczniczych możliwości konopii? Przeczytaj nasz artykuł o tym jak wybrać dobrą klinikę konopną!

Jaką dawkę marihuany medycznej stosować?

Jeśli w przybliżeniu wiesz już, jak się podaje medyczną marihuanę, to warto zastanowić się nad odpowiednim dawkowaniem. W tym aspekcie warto przybliżyć tzw. miareczkowanie. Zanim przystąpisz więc do waporyzacji medycznej marihuany, zapytaj dokładnie lekarza wypisującego receptę o konkretne informacje, jakie ilości stosować i jak często powinieneś wykonywać inhalację. Para bogata w kannabinoidy stanowi źródło substancji o charakterze leczniczym, jednak zbyt duże stężenie THC może prowadzić do wystąpienia niekorzystnych skutków ubocznych w postaci:

 • zawrotów głowy,
 • nudności,
 • dezorientacji,
 • stanów lękowych,
 • niepokoju,
 • podwyższonego ciśnienia,
 • suchości w ustach.

Warto również dowiedzieć się, czym jest miareczkowanie. Pozwala ono na dobór odpowiedniej dawki medycznych konopi poprzez stosowanie początkowo możliwie jak najmniejszych ilości kannabinoidów. Następnie regularnie zwiększa się dawki do momentu zauważalnej poprawy samopoczucia.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."