Gospodarka News

Illinois: rekordowy dochód z legalnej sprzedaży marihuany w pierwszym roku

Illinois: rekordowy dochód z legalnej sprzedaży marihuany w pierwszym roku 28 stycznia 2021Leave a comment
Dolary

• Stan Illinois odnotował pół miliarda dochodów ze sprzedaży marihuany.
• W rok od legalizacji marihuany odnotowano bardzo wysoki przychód ze sprzedaży konopi.
• Stan Illinois zwalnia z więzienia osoby, które tam trafiły z powodów związanych z marihuaną. Wprowadzają nową, antynarkotykową politykę.

Ile stan Illinois zarobił ze sprzedaży marihuany?

Pół miliarda dolarów – tyle właśnie pieniędzy zgarnął stan Illinois z legalnego rynku marihuany w pierwszym roku jego funkcjonowania.

Stacja telewizyjna WREX z siedzibą w Chicago poinformowała, że stan wygenerował 582 226 511,45 dolarów dochodu z rekreacyjnej sprzedaży marihuany od stycznia do listopada. Stanowy Departament Podatkowy podał, że w październiku i listopadzie Illinois uzyskało

„ponad 75 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży, przy czym większość sprzedaży pochodziła od mieszkańców stanu”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Przychody z grudnia nie są jeszcze dostępne, a liczby te nie obejmują sprzedaży medycznej marihuany.

Chicago
Pół miliarda dolarów – tyle zgarnął stan Illinois z legalnego rynku marihuany w pierwszym roku jego funkcjonowania

Bardzo wysoki dochód już od pierwszych dni

To kolejny dowód na to, że ten rok był bardzo udany dla rodzącego się rynku marihuany w Illinois, który oficjalnie rozpoczął działalność rok temu. Klienci tłumnie pojawili się w nowo otwartych przychodniach w Nowy Rok 2020, tworząc długie kolejki i tworząc atmosferę karnawału, gdy Illinois stało się najnowszym stanem, który zakończył prohibicję na sprzedaż marihuany.

Tego dnia dokonano ponad 77.000 transakcji, które przyniosły ponad 3,2 miliona dolarów. W ciągu pierwszego tygodnia, w kilku punktach w całym stanie zabrakło towaru.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Do końca pierwszego miesiąca, urzędnicy Illinois odnotowali sprzedaż marihuany o wartości prawie 40 milionów dolarów. Po pierwszych dwóch miesiącach, liczba ta wzrosła do ponad 74 milionów dolarów.

W czerwcu, kilka miesięcy po wybuchu pandemii COVID-19, przychodnie w Illinois zarobiły ponad 47,6 miliona dolarów na sprzedaży produktów z konopi indyjskich, bijąc rekord ustanowiony w poprzednim miesiącu.

„Udany start legalnego przemysłu marihuany w Illinois to nowe możliwości dla przedsiębiorców i społeczności, które zostały poszkodowane przez nieudaną wojnę z narkotykami”,

powiedział Toi Hutchinson, starszy doradca gubernatora J.B. Pritzkera ds. kontroli marihuany.

„Administracja jest zaangażowana w zapewnienie wielu punktów dostępu do tego nowego przemysłu, od właścicieli przychodni do przewoźników, aby zapewnić, że legalizacja jest sprawiedliwa i dostępna dla wszystkich mieszkańców Illinois”.

Susz konopi
W czerwcu przychodnie w Illinois zarobiły ponad 47,6 miliona dolarów na sprzedaży produktów z konopi indyjskich

Reforma marihuany w Illinois

Rzeczywiście, ustanowienie regulowanego rynku marihuany było tylko jedną z części reformy konopi w Illinois. Nowe prawo doprowadziło również do anulowania tysięcy wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie marihuany w stanie. Pritzker rozpoczął nowy rok, wydając ponad 9,200 ułaskawień dla osób wcześniej aresztowanych za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

„W całym stanie Illinois setki tysięcy osób są skazane za przestępstwa związane z marihuaną, a ciężar ten jest nieproporcjonalnie duży dla kolorowej społeczności”

– powiedział Pritzker, cytowany przez lokalną stację telewizyjną 14NEWS.

„Nigdy nie będziemy w stanie w pełni naprawić tej szkody, ale możemy rządzić z wystarczającą odwagą, by przyznać się do błędów naszej przeszłości – i przyzwoitością, by wyznaczyć lepszą drogę naprzód. Wyrażam uznanie dla Komisji Kontroli Więźniów, Policji Stanowej Illinois oraz naszych partnerów w całym stanie za ich nadzwyczajne wysiłki, które pozwoliły na ułaskawienie i anulowanie wyroków.”

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."