News Rekreacja

Jak różne odmiany konopi oddziałują na nasze samopoczucie?

Jak różne odmiany konopi oddziałują na nasze samopoczucie? 30 marca 2021Leave a comment
Radosny mężczyzna

• Istnieje wiele odmian konopi, które mogą w różny sposób oddziaływać na nasze samopoczucie.
• Różne odmiany konopi mogą nas wprowadzić w stan euforii i relaksu. Mogą również wpływać na jakość naszego snu.
• Czego możemy spodziewać się po odmianie Green Crack czy Sour Diesel, a czego po Granddaddy Purple lub Blue Dream?

Jak konopie wpływają na samopoczucie?

Jeśli chodzi o wchodzenie w stan uniesienia, jak wyjaśnić to doświadczenie komuś, kto nigdy nie próbował konopi?
Zapytaj naukowca, na ile różnych sposobów konopie mogą wpływać na samopoczucie, a powie ci, że na nieskończoną ilość.

„Subiektywne efekty są spowodowane tym, że THC powoduje różne wzorce połączeń funkcjonalnych w mózgu. Wszystko zależy od tego, jak bardzo one ze sobą współpracują”,

powiedział Nick Jikomes, dyrektor ds. nauki i innowacji w Leafly i gospodarz podcastu Good Chemistry.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Tak więc, po spożyciu THC, mózg zmienia sposób, w jaki się komunikuje. Niektóre z jego części mogą stać się bardziej aktywne niż zazwyczaj, powodując, że czujesz się pobudzony lub pełen energii. I odwrotnie – można być bardziej sennym.

„Pomyśl o tym jak o domowym systemie stereo”

– powiedział Jikomes.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Masz jedno pokrętło dla basów, i jedno pokrętło dla tonów wysokich, i jedno dla głośności, itd. Każde pokrętło jest zawsze dostrojone do czegoś, a ty po prostu dostrajasz je do różnych częstotliwości.”

Oto pięć z najlepszych szczepów, dzięki którym można ustawić pokrętła na częstotliwość przypływu pozytywnej energii, stanu euforii, relaksu lub stanu, który wprowadzi w błogi sen.

CBD
Po spożyciu THC, mózg zmienia sposób, w jaki się komunikuje

Energetyczny: Green Crack

Green Crack jest doskonałym przykładem odmiany konopi, która zwykle działa energetyzująco. Wyhodowana w latach 70-tych, jest legendarną sativą o ziemisto-cytrusowym smaku terpenów i świetnie nadaje się do konsumpcji w ciągu dnia. Jej trzy najbardziej powszechne terpeny to mircen, pinen i kariofilen.

Inne energetyzujące odmiany to: Jack Herer i Durban Poison. Sour Diesel jest bardzo popularna wśród społeczności medycznej marihuany ze względu na swoje właściwości wspomagające nastrój. Jest to silna hybryda z dominacją sativy, powstała przez skrzyżowanie Chemdoga i Super Skunka. Inne odmiany podnoszące na duchu to: Super Silver Haze i Tangie.

Euforyczna: OG Kush

Chociaż OG Kush bywa niezwykle mocny, nadal jest doskonałym przykładem odmiany, która zapewnia długotrwały euforyczny stan, który nie wywołuje ani poczucia pobudzenia, ani senności – po prostu jesteś odurzony.

OG Kush to hybryda wszystkich hybryd, która w latach 90 szturmem zdobyła Kalifornię i ustanowiła poprzeczkę dla wielu odmian o wysokiej mocy. Charakteryzuje się ziemistym, kwaśnym, gazowym i nasyconym terpenami smakiem.
Profil terpenowy OG Kush jest zdominowany przez mircen, limonen i kariofilen.

Stan zrelaksowania: Blue Dream

Blue Dream jest kolejną legendarną hybrydą, którą ludzie kochają za jej relaksujące właściwości, podnoszącą morale euforię i ogólnie dobry odlot, który wywołuje uśmiech na twarzy. Jest to krzyżówka Blueberry i Haze, która wytwarza słodki, jagodowy profil terpenowy z przewagą mircenu, pinenów i kariofilenu.
Inne relaksujące odmiany to: Apple Fritter i Purple Punch.

Wesoła dziewczyna
Blue Dream jest kolejną legendarną hybrydą, którą ludzie kochają za jej relaksujące właściwości

Błogi sen: Granddaddy Purple

Jeśli mówimy o odmianach, które wpływają relaksacyjnie – wręcz nasennie, Granddaddy Purple jest jedną z wielu, które mogą nas uśpić na kilka godzin. Ta konopia jest krzyżówką Purple Urkle i Big Bud i jest słynna ze swoich purpurowych kwiatów, a może nawet bardziej słynna z powodu zazwyczaj uspokajających efektów. Jej najczęstsze terpeny to mircen, pinen i kariofilen.

Inne senne odmiany to: Blackberry Kush i Bubba Kush.

Źródło: https://www.leafly.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."