Medycyna News Rekreacja

Jak konopie wpływają na życie seksualne kobiet?

Jak konopie wpływają na życie seksualne kobiet? 29 września 2020Leave a comment
Kobieta dotykająca przekrojonej pomarańczy

Czy kobiety, które korzystają z marihuany, mają głębsze doznania i ciekawsze życie seksualne? Zagadnienie wydaje się skomplikowane, jednak badanie opublikowane końcem lipca wykazało wyraźną korelację między  konopiami indyjskimi a zdrowszym i przyjemniejszym seksem u kobiet. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że marihuana może zmniejszyć niepokój. Jednak to nie wszystko. Na czym polegało badanie i dlaczego doprowadziło do takich wniosków? 

Dlaczego konopie wpływają na życie seksualne kobiet?

Badanie opublikowane w “Sexual Medicine” pod koniec lipca wykazało, że ​​„zwiększona częstotliwość przyjmowania marihuany wiąże się z poprawą funkcji seksualnych wśród kobiet. Dodano przy tym, że nie zależy to od tego, jakiego rodzaju przetworu konopnego używają, jak konsumują marihuanę i dlaczego. Ponadto wiele poprzednich badań prowadziło do ​​podobnych wniosków.

„W ciągu ostatniej dekady wzrosła liczba osób korzystających z konopi indyjskich. Mimo to wpływ marihuany na funkcje seksualne kobiet pozostaje nie do końca jasny” – stwierdzili naukowcy, zanim szczegółowo wyjaśnili, w jaki sposób zamierzali uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, a także wątpliwości.

Dwóch mężczyzn i kobieta w łóżku
Wpływ marihuany na funkcje seksualne kobiet pozostaje nie do końca jasny

Jak wyglądało i co zakładało badanie?

Testy zostały przeprowadzone między 20 października 2019 r., a 12 marca 2020 r. Ankietowane osoby dorosłe, które odwiedzały przychodnie z określonej sieci mogły po prostu wziąć udziału w anonimowej ankiecie internetowej. W badaniu oceniano ich nawyki związane z paleniem lub przyjmowaniem konopi indyjskich, historię medyczną, dane demograficzne. Następnie wykorzystano wskaźnik funkcji seksualnych kobiet (FSFI) do oceny ich funkcji seksualnych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W ankiecie wzięły udział w sumie 452 kobiety. Ogólny wynik FSFI kobiet ocenia różne aspekty seksualne dotyczące kobiet. Dotyczy on pożądania, pobudzenia, nawilżenia, orgazmu, satysfakcji i bólu. Spośród uczestniczek ankiety 54,7% było w wieku 30-49 lat, a 81,6% było w związku lub w związku małżeńskim. Ponad 70% przyznało, że korzysta z konopi indyjskich więcej niż sześć razy w tygodniu. Natomiast prawie połowa twierdzi, że preferowaną metodą jest palenie.

Konopie: większe pożądanie, podniecenie i lepszy orgazm

Naukowcy podzielili wyniki według częstości przyjmowania (więcej niż trzy razy w tygodniu vs. mniej niż trzy razy w tygodniu). Ci którzy palili częściej, uzyskali wyższe wyniki w FSFI (28,9 vs 26,7) i mieli wyższe wyniki we wszystkich subdomenach FSFI z wyjątkiem bólu (5,3 vs 5,06).

Częściej przyjmujące kobiety zarówno paliły (49,2% vs 30%), jak i waporyzowały THC (17,1% vs 10%), częściej niż rzadziej były też skłonne do wykorzystywania produktów spożywczych (20% vs 9,7%). Ponadto częściej przyjmujące użytkowniczki preferowały odmiany o wysokiej zawartości THC z większym marginesem niż rzadziej korzystający z konopi (48,2% vs 31,7%).

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Więcej konopi to większa ilość satysfakcjonującego seksu

Z odpowiedzi respondentów naukowcy zauważyli zależność pomiędzy przyjmowaną dawką i zwiększoną częstotliwością przyjmowania konopi indyjskich, a zmniejszonymi szansami na dysfunkcje seksualne u kobiet. Ponadto kobiety, które częściej korzystały z konopi, zauważyły większe libido i ogólną satysfakcję, a także lepszy orgazm. W przypadku kobiet palących marihuanę zauważalna była poprawa wyników FSFI, w porównaniu z tymi, które zażywały THC rzadziej.

Zmniejszony niepokój i mniejszy stres mogą poprawić doznania seksualne

Autorzy badania nie przedstawiają jednak solidnych wniosków, dlaczego i jak marihuana może poprawić funkcje seksualne kobiet. Po prostu uznają, że tak jest. Nadal więc aspekt ten pozostaje tajemnicą. Naukowcy przypuszczają, że „zmniejszenie lęku związanego ze zbliżeniem i aktem seksualnym, może poprawić doznania i prowadzić do większej satysfakcji, orgazmu i pożądania”, a ponieważ THC „może zmienić percepcję czasu”, to może również wydłużyć uczucie przyjemności seksualnej.

Bardziej naukowo badacze twierdzą, że receptor kannabinoidowy CB1 „został znaleziony w neuronach serotoninergicznych, które wydzielają neuroprzekaźnik (serotoninę), który odgrywa ważną rolę w funkcjach seksualnych kobiet. Aktywacja CB1 może prowadzić do zwiększenia przyjemności z seksu”.

Dziewczyna patrząca w obiektyw
Zmniejszenie lęku związanego ze zbliżeniem może poprawić doznania i prowadzić do większej satysfakcji

Dlaczego THC i marihuana mogą prowadzić do lepszego życia seksualnego?

Naukowcy zastrzegają, że ich badanie dotyczy populacji, która może reprezentować tylko określoną podgrupę użytkowników marihuany, a nie świadczyć o wpływie rośliny na szersze spektrum konsumentów marihuany. Mimo że kwestionariusz badał częstotliwość stosowania, to nie uwzględniał dokładnej dawki stosowanych produktów ani czasu trwania. W badaniu nie było również grupy kontrolnej osób nie korzystających z konopi indyjskich.

„To, czy układ endokannabinoidowy stanowi realny cel terapii za pomocą konopi indyjskich w przypadku dysfunkcji seksualnych kobiet, wymaga dalszych badań prospektywnych. Każda terapia musi być zrównoważona potencjalnymi negatywnymi konsekwencjami przyjmowania konopi indyjskich” – podsumowują naukowcy.

Źródło:

https://internationalhighlife.com/women-who-use-more-cannabis-have-better-sex-lives-study-finds/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."