Marihuana medyczna na przestrzeni ostatnich lat jest jednym z ciekawszych leków dostępnych na rynku. Wynika to przede wszystkim z tego, że długotrwałe stosowanie nie wywołuje u pacjentów skutków ubocznych. Leki na bazie konopi indyjskich coraz częściej wypisywane są pacjentom cierpiącym na szerokie spektrum dolegliwości bądź w przypadku ciężkich, przewlekłych chorób.
Często są jedynym środkiem łagodzącym ból, jeśli chodzi o pacjentów hospicjów. Natomiast w ostatnim czasie marihuana medyczna coraz częściej podawana jest pacjentom z wirusem HIV/AIDS. Aktualnie 1/3 z nich sięga po konopie, aby ograniczyć rozwój choroby. Czy medyczna marihuana wpływa na objawy tej choroby? Czy warto stosować konopie przy HIV lub AIDS?
HIV a AIDS – co je różni?
HIV uszkadza układ immunologiczny człowieka, a przez to prowadzi do zakażeń, gdyż układ ochronny po prostu przestaje działać. Wirus nie ma żadnych objawów, a jedyny sposób na wykrycie to przeprowadzenie testów diagnostycznych. HIV często prowadzi do AIDS, czyli zespołu niedoboru odporności.
AIDS łączy w sobie szerokie spektrum infekcji i nowotworów. Podstawą leczenia HIV oraz AIDS pozostaje kompleksowa terapia antyretrowirusowa. Niestety, leki mogą jedynie spowolnić postępowanie choroby.
Jak marihuana może pomóc w walce z nieuleczalną chorobą?
Badania związane z marihuaną wskazują bezsprzecznie na to, że konopie wpływają pozytywnie na obie te choroby. Alternatywna terapia z wykorzystaniem marihuany i przede wszystkim Marinolu, czyli sztucznego odpowiednika marihuany, zwalcza nudności i brak apetytu. Dzięki temu łatwiej jest zadbać o prawidłową wagę ciała i łatwiej dostarczyć niezbędnych składników odżywczych.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Syntetyczna marihuana dla chorych na AIDS i HIV
Marinol, w przeciwieństwie do marihuany, jest legalny. Środek ten przepisywany jest od lat, ale posiada dwie wady. Niestety, nie zawiera on naturalnych składników charakterystycznych dla konopi. Natomiast u niektórych chorych, wywołuje on efekty uboczne w postaci senności, a nawet stanów psychoaktywnych.
Właśnie dlatego wiele osób nie chce z niego korzystać i poszukuje prawdziwej marihuany, która jest dla organizmu zdecydowanie bardziej bezpieczna.
Marihuana dla pacjentów z HIV i AIDS
Konopie, w szczególności podawane z pomocą waporyzatora, korzystnie wpływają na organizm, który nie chce przyjmować pokarmu. Forma wziewna ułatwia także dozowanie THC i zwiększa apetyt. Co więcej, marihuana naturalnie łagodzi objawy choroby i prawdopodobnie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.
Według najnowszych testów Denbinobin, czyli związek występujący w roślinach konopi, hamuje replikację wirusa.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.