Medycyna News

Jak marihuana może pomóc w walce z HIV i AIDS?

Jak marihuana może pomóc w walce z HIV i AIDS? 22 lipca 2021Leave a comment
Łóżko w ciemnym pokoju

Marihuana medyczna na przestrzeni ostatnich lat jest jednym z ciekawszych leków dostępnych na rynku. Wynika to przede wszystkim z tego, że długotrwałe stosowanie nie wywołuje u pacjentów skutków ubocznych. Leki na bazie konopi indyjskich coraz częściej wypisywane są pacjentom cierpiącym na szerokie spektrum dolegliwości bądź w przypadku ciężkich, przewlekłych chorób.

Często są jedynym środkiem łagodzącym ból, jeśli chodzi o pacjentów hospicjów. Natomiast w ostatnim czasie marihuana medyczna coraz częściej podawana jest pacjentom z wirusem HIV/AIDS. Aktualnie 1/3  z nich sięga po konopie, aby ograniczyć rozwój choroby. Czy medyczna marihuana wpływa na objawy tej choroby? Czy warto stosować konopie przy HIV lub AIDS?

HIV a AIDS – co je różni?

HIV uszkadza układ immunologiczny człowieka, a przez to prowadzi do zakażeń, gdyż układ ochronny po prostu przestaje działać. Wirus nie ma żadnych objawów, a jedyny sposób na wykrycie to przeprowadzenie testów diagnostycznych. HIV często prowadzi do AIDS, czyli zespołu niedoboru odporności.

AIDS łączy w sobie szerokie spektrum infekcji i nowotworów. Podstawą leczenia HIV oraz AIDS pozostaje kompleksowa terapia antyretrowirusowa. Niestety, leki mogą jedynie spowolnić postępowanie choroby.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Marihuana roślina
Marihuana medyczna na przestrzeni ostatnich lat jest jednym z ciekawszych leków dostępnych na rynku

Jak marihuana może pomóc w walce z nieuleczalną chorobą?

Badania związane z marihuaną wskazują bezsprzecznie na to, że konopie wpływają pozytywnie na obie te choroby. Alternatywna terapia z wykorzystaniem marihuany i przede wszystkim Marinolu, czyli sztucznego odpowiednika marihuany, zwalcza nudności i brak apetytu. Dzięki temu łatwiej jest zadbać  o prawidłową wagę ciała i łatwiej dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. 

Syntetyczna marihuana dla chorych na AIDS i HIV

Marinol, w przeciwieństwie do marihuany, jest legalny. Środek ten przepisywany jest od lat, ale posiada dwie wady. Niestety, nie zawiera on naturalnych składników charakterystycznych dla konopi. Natomiast u niektórych chorych, wywołuje on efekty uboczne w postaci senności, a nawet stanów psychoaktywnych.

Właśnie dlatego wiele osób nie chce z niego korzystać i poszukuje prawdziwej marihuany, która jest dla organizmu zdecydowanie bardziej bezpieczna. 

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Kapsułki na różowym tle
Marinol, w przeciwieństwie do marihuany, jest legalny

Marihuana dla pacjentów z HIV i AIDS

Konopie, w szczególności podawane z pomocą waporyzatora, korzystnie wpływają na organizm, który nie chce przyjmować pokarmu. Forma wziewna ułatwia także dozowanie THC i zwiększa apetyt. Co więcej, marihuana naturalnie łagodzi objawy choroby i prawdopodobnie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

Według najnowszych testów Denbinobin, czyli związek występujący w roślinach konopi, hamuje replikację wirusa. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."