Nauka News

Czy marihuana może pomóc osiągać więcej przyjemności z seksu?

Czy marihuana może pomóc osiągać więcej przyjemności z seksu? 7 października 2019Leave a comment
Mężczyzna całujący kobietę w policzek

W czerwcowym wydaniu Sexual Health opublikowano badanie, dotyczące wpływu marihuany na życie seksualne kobiet. Naukowcy z Uniwersytetu Saint Louis przeprowadzili serię badań i wywiadów. Zapytali kobiety o wpływ marihuany na to, jak odczuwają przyjemność seksualną, w tym na takie kwestie, jak poziom podniecenia, intensywność orgazmu i poziom libido.

Badania dostarczyły danych na korzyść hipotezy

W badaniu wzięło udział około 400 kobiet. Spośród tych połowa stanowiła osoby niebędące użytkownikami marihuany, większość badanych to także osoby heteroseksualne. W trakcie badania naukowcy zebrali potrzebne dane za pomocą kwestionariuszy. Oznacza to ni mniej ni więcej, że uczestniczki uzupełniały anonimową ankietę.

 • 68% z nich twierdziło, że odczuwa większą przyjemność podczas seksu po zastosowaniu marihuany.
 • Aż 60% kobiet odczuwało także wyraźny wzrost libido.
 • 50% określiło działanie marihuany jako stan pełnej satysfakcji podczas osiągania orgazmu.

Wyniki badania proponują rozwiązanie, które może być ratunkiem dla 80% kobiet na świecie, które deklarują, że mają trudności z osiągnięciem  szczytowania.Warto wspomnieć, że orgazm wpływa korzystnie na organizm, ponieważ reguluje uwalnianie wielu hormonów i substancji chemicznych w ludzkim ciele.

Historia badań nad wpływem konopi na życie seksualne

Teza, że ​​marihuana zwiększa przyjemność osiąganą z seksu, nie jest nowym pomysłem. W roku 1984 ten sam rodzaj badań ujawnił podobne wnioski. Według wyników tej ankiety 66% osób zadeklarowało pozytywny wpływ konopi na życie seksualne i przyjemność odczuwaną w trakcie seksu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Uniwersytet Stanford opublikował swoje badanie w 2017 roku. Było to największe dotychczasowe badanie w tym temacie, ponieważ obejmowało ponad 22 000 mężczyzn i 28 000 kobiet. Podczas jego trwania zauważono, że częstotliwość uprawiania seksu przez użytkowników marihuany była o 20% większa niż wśród osób nie korzystających z niej.

Para chowająca się pod prześcieradłem

Jak marihuana wpływa na libido?

Chociaż marihuana faktycznie poprawia satysfakcję seksualną, naukowcy nie są zbyt pewni co do prawdziwych przyczyn tego zjawiska. Badacze zakładają, że może to mieć związek z działaniem konopi, które redukują poziom stresu i lęku.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

W rezultacie osoba staje się bardziej wrażliwa na odczucia fizyczne. Marihuana może również wpływać na percepcję czasu, więc stosunek wydaje się dłuższy i bardziej satysfakcjonujący.

Istnieje przypuszczenie, że neuroprzekaźniki w podwzgórzu mózgu reagują na kanabinoidy. Powoduje to uwolnienie większej ilości oksytocyny, hormonu płciowego, który odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu seksualnym człowieka. Dopamina i serotonina są także odpowiedzialne za regulację funkcji seksualnych u kobiet.

Aby całkowicie zrozumieć to zjawisko, potrzeba więcej wiarygodnych i kompleksowych badań naukowych. W omawianych przykładach nie uwzględniono wielu innych czynników społecznych, które wpływają na życie seksualne.

Dzięki tym odkryciom naukowcy mogą leczyć różne zaburzenia związane z funkcjonowaniem seksualnym u kobiet. Co więcej, jest szansa, że konopie mogą zapewnić nowe możliwości leczenia problemów związanych z bezpłodnością.

źródło: cannabishealthinsider.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."