News Prawo

Sondaże pokazują silne poparcie dla legalizacji w Arizonie i Montanie

Sondaże pokazują silne poparcie dla legalizacji w Arizonie i Montanie 3 listopada 2020Leave a comment
Monument Valley w Arizonie

Wyniki badania wskazują na silne poparcie dla działań na rzecz legalizacji marihuany w Arizonie i Montanie, pomimo słabego entuzjazmu republikanów w obu stanach. Ogólnie rzecz biorąc, wyborcy w pięciu stanach zobaczą inicjatywy na rzecz legalizacji używania konopi na ich kartach do głosowania w wyborach powszechnych w listopadzie.

 • Czy wyniki wyborów będą odzwierciedlać aktualne sondaże?
 • W Arizonie, wyniki sondażu przeprowadzonego przez OH Predictive Insights pokazują, że 55% prawdopodobnych wyborców popiera Propozycję 207, czyli Ustawę o Bezpiecznej i Mądrej Arizonie,
 • 37% jest przeciwnych inicjatywie legalizacji używania marihuany rekreacyjnej dla dorosłych.
 • Sondaż wykazał najsilniejsze poparcie wśród demokratów – 79% opowiedziało się za tą inicjatywą, podczas gdy 72% niezależnych wyborców zadeklarowało, że zagłosuje na tę inicjatywę.
 • Z kolei tylko 23% republikanów zadeklarowało, że zagłosuje na „Prop. 207”.
Góry w stanie Montana
Niezależni wyborcy w Montanie wyrazili silne poparcie dla legalizacji

Prasa daje poparcie

W zeszłym tygodniu redakcja największej państwowej gazety, Arizona Republic, poparła tę inicjatywę, która miałaby również ustanowić i uregulować przemysł marihuany rekreacyjnej oraz obalić niektóre wyroki skazujące za wcześniejsze przestępstwa związane z marihuaną.

Głos ten został poparty przez drugą co do wielkości państwową gazetę, Arizona Daily Star. Redakcja gazety zauważyła, że w kraju federalny zakaz używania marihuany „panował przez dziesięciolecia”.

Rezultaty wojny z marihuaną w Arizonie

„Rezultaty są katastrofalne, zwłaszcza dla ludzi koloru skóry innego niż biały i biednych społeczności. Tu, w Arizonie, osoba czarna jest trzy razy bardziej narażona niż osoba biała, na to aby zostać aresztowana za posiadanie marihuany, według ACLU”, kontynuowała redakcja.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Arizończycy mogą wziąć zmiany w swoje ręce i dołączyć do sześciu innych państw zachodnich i jedenastu w kraju, odrzucając zakaz i związane z nim obciążenia”. Podczas gdy inicjatywa wyborcza na rok 2016 zawiodła, Propozycja 207 jest lepsza, zarówno pod względem politycznym, jak i dla potencjalnych konsumentów”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Demokraci w Montanie też chcą legalnej marihuany

Demokratyczni wyborcy w Montanie również opowiedzieli się za dwoma powiązanymi działaniami, które legalizowałyby wykorzystanie i sprzedaż marihuany rekreacyjnej, przy czym 70% z nich opowiedziało się za tymi inicjatywami.

Niezależni wyborcy również wyrazili silne poparcie dla legalizacji – 59% opowiedziało się za Inicjatywą 190 (I-190), która legalizowałaby używanie i sprzedaż marihuany rekreacyjnej, oraz za Inicjatywą Konstytucyjną 118 (CI-118), która pozwoliłaby państwowemu ustawodawcy na ustalenie wieku legalnego zakupu marihuany na 21 lat i więcej. Po raz kolejny poparcie republikanów pozostało w tyle za resztą elektoratu, a tylko 27% wyborców GOP twierdzi, że zagłosowałoby za przyjęciem tych środków.

Połowa głosujących jest za legalizacją marihuany w Montanie

Ogółem, 49% ankietowanych w ogólnokrajowym sondażu Montana State University stwierdziło, że zagłosowałoby za legalizacją. Kolejne 39% stwierdziło, że jest przeciwna tym działaniom, podczas gdy 10%, że jest niezdecydowana. Młodsi wyborcy byli znacznie bardziej skłonni głosować za tymi dwoma środkami legalizacji marihuany.

Ponad 60% respondentów w wieku 18 do 60 lat powiedziało, że zagłosuje za I-190 i CI-118, jednak większość wyborców w wieku 60 i więcej lat powiedziała, że zagłosuje przeciwko tym środkom. Profesor nauk politycznych MSU David Parker, jeden z projektantów sondażu, powiedział, że poparcie dla legalnej marihuany może przełożyć się na więcej głosów na kandydatów demokratycznych na karcie do głosowania.

Kaktusy w Arizonie
W Arizonie, osoba czarna jest trzy razy bardziej narażona niż osoba biała, na to aby zostać aresztowana za posiadanie marihuany

Znaczenie głosowania powszechnego

„Myślę, że ważne jest, aby myśleć o karcie do głosowania jako kompletnej, organicznej całości”, powiedział Parker. „Młodzi wyborcy zdecydowanie mają skłonności demokratyczne.”

Poza Arizoną i Montaną, wyborcy w New Jersey zdecydują się również na głosowanie w celu legalizacji marihuany. Karty do głosowania w Mississippi będą zawierały dwa oddzielne sposoby legalizacji marihuany medycznej, podczas gdy wyborcy w Południowej Dakocie zadecydują zarówno o marihuanie medycznej, jak i rekreacyjnej.

źródło: https://hightimes.com/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."