Gospodarka Nauka News

Powstają pomysły dotyczące plantacji konopi w kosmosie

Powstają pomysły dotyczące plantacji konopi w kosmosie 18 października 2022Leave a comment
kosmos uprawa marihuany

Space Tango prowadzi eksperymenty nad uprawą konopi indyjskich w warunkach zerowej grawitacji.
W uprawie konopi pewna ilość bodźców stymulujących jest zdrowa, ale jest to niezwykle delikatna przeciwwaga.
Przyszłe zastosowania tego rodzaju technologii mogą mieć dalekosiężne skutki, przynosząc potencjalne korzyści nie tylko konopiom, ale także rolnictwu i przyszłym programom kosmicznym.

Słowa „marihuana” i „kosmos” mogą przywodzić na myśl posty na Tumblrze ociekające pastelami i małych kosmitów migających znakami pokoju, a nie rzeczywiste badania naukowe nad konopiami indyjskimi uprawianymi w warunkach mikrograwitacji. Bez względu na to, jak bardzo fantastyczni są brokatowi kosmici, nasi przodkowie z NASA prawdopodobnie nie myśleli, że ich organizacja będzie uprawiać konopie w kosmosie, jednak w rzeczywistości tak właśnie jest.

Dzięki startupowi Space Tango z Kentucky, mikrograwitacja jest badana bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i daje naukowcom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej możliwość przeprowadzania eksperymentów w kontrolowanym środowisku. Od 2017 roku Space Tango przeprowadziło osiem misji, 88 eksperymentów i dostarczyło 53 ładunki.

Krótka historia eksperymentów z konopiami indyjskimi prowadzonych w przestrzeni kosmicznej

Obecnie Space Tango prowadzi eksperymenty nad uprawą konopi indyjskich w warunkach zerowej grawitacji. Chociaż nie uprawia się konopi do celów rekreacyjnych, próbuje się wyhodować pasma konopi do wykorzystania w mieszankach medycznych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Firma posiada obecnie dwa mikrolaboratoria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wykorzystując „czyste pomieszczenia” wielkości mikrofalówki jako małe przestrzenie do przeprowadzania eksperymentów. Niedawno, korzystając z modułów „CubeLab” na ISS, firma Anheuser-Busch wysłała w kosmos jęczmień, aby zaobserwować jego wzrost w warunkach zbliżonych do zerowej grawitacji. Firma ma nadzieję, że teraz będzie mogła obserwować konopie indyjskie w jednym z modułów CubeLab.

Jak wygląda uprawa konopi?

W uprawie konopi pewna ilość bodźców stymulujących jest zdrowa, ale jest to niezwykle delikatna przeciwwaga. Zbyt wiele czynników stymulujących, takich jak zbyt dużo światła, może zdziesiątkować całą uprawę. Według Maximum Yield, magazynu internetowego poświęconego uprawie konopi, ważne jest, aby zachować równowagę między ilością dobrego i szkodliwego czynnika stymulującego podczas uprawy.

Zły stymulant w uprawie konopi może obejmować przerwy w cyklu świetlnym, wysokie lub niskie temperatury i wilgotność. Do dobrych czynników sprzyjających stresowi należą: cyrkulacja powietrza, szkolenie roślin (zarządzanie wzrostem roślin poprzez manipulowanie ich kształtem i rozmiarem), niskie temperatury i symulacje suszy. Wiedza o tym, jak zrównoważyć te zestawy stresów, jest niezbędna do przetrwania uprawy.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Jak wyglądają zainstalowane w przestrzeni kosmicznej uprawy konopi?

Jednakże CubeLaby firmy Space Tango, które są zainstalowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, działają autonomicznie i zapewniają monitorowanie w czasie zbliżonym do rzeczywistego. CubeLabs to mini komory mikrograwitacyjne, umożliwiające niezależne działanie wielu ładunków użytecznych podczas orbitowania wokół Ziemi. Mogą być zarządzane z Ziemi, a dane mogą być pobierane w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

W tych CubeLabach, Space Tango zamierza testować rośliny konopi o niskiej zawartości THC. Space Tango testuje zawartość THC poniżej 0,03%, co oznacza, że nie ma efektu psychoaktywnego. Rośliny konopi będą testowane w warunkach mikrograwitacji, co wyeliminuje z nich stres związany z siłą i grawitacją.

Ponieważ wcześniej rośliny te rozwijały się dzięki zrównoważeniu negatywnych i pozytywnych bodźców, istnieje nadzieja, że dzięki całkowitemu wyeliminowaniu stymulantów, rośliny będą rosły i rozwijały się w mikrograwitacji, tworząc nowy rynek dla roślin, gdy marihuana stanie się legalna. Ostatecznie, gdy marihuana i rośliny na bazie THC staną się legalne na poziomie federalnym, będą mogły być testowane w modułach CubeLab. Jeśli rośliny te będą kwitły w komorach mikrograwitacyjnych, rynek konopi może zyskać nowy, lepszy sposób uprawy roślin.

Jak to może wyglądać w rzeczywistości?

Jeśli się powiedzie, Space Tango stworzy nowy sposób uprawy konopi, co z kolei może przyczynić się do powstania nowego sposobu ich rozwoju i sprzedaży. Choć eksperymenty te nie są tak estetyczne jak brokatowi kosmici czy posty na Tumblrze, są na swój sposób wyjątkowe i piękne. Przyszłe zastosowania tego rodzaju technologii mogą mieć dalekosiężne skutki, przynosząc potencjalne korzyści nie tylko konopiom, ale także rolnictwu i przyszłym programom kosmicznym.

Konopie z kosmosu to przyszłość

Jak twierdzi Ilan Sobel, z uwagi na to, że marihuana nie jest jeszcze dopuszczona do stosowania w ISS, przez jakiś czas nie będzie można uprawiać jej w kosmosie.

Sobel zauważył jednak, że „kiedy marihuana stanie się federalnie legalna w USA”, technologia firmy „może okazać się przełomowa z punktu widzenia nauk biologicznych”.

Wyjątkowe środowisko mikrograwitacji w przestrzeni kosmicznej może nawet przyczynić się do produkcji konopi medycznych, które będą bardziej skuteczne niż te uprawiane na Ziemi.

„Widzimy potencjalną możliwość uprawy cennych kannabinoidów w znacznie większych ilościach niż na Ziemi” – powiedział Sobel.

„Te unikalne kompozycje pełnego spektrum kannabinoidów mogą mieć znaczącą wartość w dostarczaniu bardziej zoptymalizowanych rozwiązań w leczeniu wielu chorób paliatywnych, w przypadku których obecne związki syntetyzowane przez farmaceutyki nie zapewniają odpowiednich rozwiązań” – dodał.

Źródła: https://www.benzinga.com, https://nypost.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."