Gospodarka News

Kalifornia: COVID-19 zniszczył wiele biznesów. Sprzedaż konopi kwitnie

Kalifornia: COVID-19 zniszczył wiele biznesów. Sprzedaż konopi kwitnie 5 września 2020Leave a comment
Kobieta na huśtawce na tle palm

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób boryka się ze stresem, lękiem i nudą, a niektóre mechanizmy radzenia sobie z tą sytuacją wśród mieszkańców Kaliforni widoczne były w statystykach sprzedaży.

 • „Osobiście często używam marihuany, aby radzić sobie z lękiem i stresem” – powiedziała dziennikarka Jackie Bryant, odnosząc się do obecnej sytuacji.
 • Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób zupełnie nowa sytuacja po pandemii COVID-19 wpłynęła na kalifornijski rynek konopi indyjskich.
Most Golden Gate w San Francisco
W ciągu pierwszych kilku tygodni wielu klientów przychodzi, kupując mnóstwo towaru

Jak koronawirus wpłynął na biznes konopny?

Blake Marchand jest właścicielem punktu sprzedaży marihuany o nazwie March and Ash w Mission Valley. Porównał początkowy wzrost sprzedaży marihuany na początku pandemii z innymi popularnymi produktami.

„To było podobne do tego, jak ludzie biegali do Costco, żeby zabrać papier toaletowy. Myślę, że w ciągu pierwszych kilku tygodni wielu klientów przychodzi, kupując mnóstwo towaru na wypadek, gdybyśmy mieli zostać zamknięci w domach” – powiedział.

Branża konopna w USA okiem dziennikarza

Jackie Bryant jest niezależną dziennikarką, która zajmowała się branżą konopną w Stanach Zjednoczonych. Powiedziała, że ​​chociaż sprzedaż ustabilizowała się po tym początkowym wzroście, później nastąpił drugi wzrost sprzedaży lokalnej.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Ludzie zaczęli dostawać czeki stymulacyjne od rządu, czeki dla bezrobotnych, pieniądze z różnych programów wsparcia. Wtedy można było zauważyć, jak sprzedaż wzrosła w aptekach i punktach sprzedaży”- powiedziała Bryant. „Ludzie wychodzą, wydają pieniądze i w pewnym sensie wracają do swoich normalnych zwyczajów konsumpcyjnych”.

Ulica Los Angeles
Sprzedaż konopi ustabilizowała się po tym początkowym wzroście

Analiza danych rynkowych

Analiza przeprowadzona przez NBC 7 Investigates pokazuje, że sprzedaż marihuany w ciągu ostatnich trzech lat znacznie wzrosła.

W 2018 roku placówki w San Diego zarobiły łącznie 5,4 miliona dolarów. W 2019 roku wskaźnik skoczył do 12,6 miliona dolarów. Następnie od stycznia do 31 lipca 2020 roku zarobiły 10,2 miliona dolarów.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Uważano nas za niezbędny element gospodarki regionu i pozwolenie na pozostanie otwartymi bardzo nam pomogło” – powiedział Marchand.

Konopie załatają dziurę budżetową w San Diego?

Marchand odnosi się do pieniędzy z podatków, które miasto San Diego i inne miasta pobrały od sprzedawców. San Diego ma problemy finansowe z powodu spadków przychodów.

Teraz America’s Finest City i inne miasta przyglądają się sprzedaży konopi indyjskich jako sposobu na naprawienie dziury budżetowej.

Jak dotąd w tym roku San Diego zarobiło już prawie 820 000 dolarów na podatku od sprzedaży konopi indyjskich.

Na żądanie California Public Records, NBC 7 Investigates odkryło, że w 2019 roku miasto San Diego zebrało 1 milion dolarów z podatków z punktów sprzedaży marihuany.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."