Konopie indyjskie, siewne, CBD i THC to rozbudowana branża, której celem jest pomnażanie kapitału. Każdy powinien mieć na uwadze, że przede wszystkim trzeba postrzegać je jako środowisko biznesowe. To z kolei wiąże się z tym, że poszczególni inwestorzy mogą skorzystać szerokiego spektrum dystrybucji swoich środków pieniężnych. Co ciekawe, na przestrzeni ostatnich lat konopie zanotowały ogromny wzrost popularności i są niesłabnącym trendem inwestycyjnym. Rynek ten nastawiony jest z kolei nie na konsumentów poszukujących konopi indyjskich, a produktów wellness, kosmetyków i przetworów farmaceutycznych. Czy wiesz, że możesz kupować akcje i udziały w firmach konopnych?
Możesz inwestować w akcje konopne
Pierwszą akcją tego rodzaju, która trafiła na rynek, była ta należąca do Cronos Group. Firma w 2018 roku pojawiła się na giełdzie Nasdaq. Niestety kolejne lata, czyli 2019-2020, nie były zbyt korzystne dla konopi. W sektorze pojawiły się tendencje spadkowe, które znacznie spowolniły rozwój branży. Tutaj jednak spadki były związane głównie z czynnikami regulacyjnymi i księgowymi. Po tym kryzysie branża odzyskała świetność z 2018 roku, a przemysł zyskał swoją dawną świetność na rynku i pomnożył kapitał, który stracił na przestrzeni tych dwóch lat. Z pewnością na ten moment charakterystyczne dla akcji konopnych jest to, że są one stabilne i przez to niejednokrotnie porównywane do złota.
Jak inwestować w akcje konopne i czym się kierować?
Tutaj trzeba mieć na uwadze, że akcje konopne to nadal instrumenty inwestycyjne. Oznacza to, że kupowanie ich będzie wiązać się z pewnym ryzykiem. Z pewnością, jeśli już zdecydowałeś, że przeznaczysz swój kapitał na akcje, to podstawą jest, aby szukać długoterminowych inwestycji.
Pozwalają one zwiększyć zyski przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. Zyski nie będą tak wysokie, jak przy inwestycjach krótkoterminowych, jednak istnieje mniejsze prawdopodobieństwo utraty swoich środków. Długoterminowe inwestycje konopne posiadają bardziej stabilną pozycję na rynku i charakteryzują się mniejszą zmiennością.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Na co jeszcze zwrócić uwagę przed inwestowaniem w konopie?
Sprawdź opinie o danym projekcie lub firmie. Dobrze jest rozważyć konsultację z podmiotami, które nawiązały już współpracę z liderami branży. Jeśli zwiększyły one swoje przychody to znaczy, że inwestycja jest relewantna i nie trzeba się zbytnio obawiać. Każdy bowiem dąży do zwiększenia zysków akcjonariuszy w zamian za ich pieniądze. Pamiętaj, że możesz także zdecydować się na połączenie w swoim portfelu na inwestycje instrumentów, które będą posiadać różną długość inwestycji. Bardzo ważną zasadą zarówno na giełdzie, jak i przy m.in. certyfikatach inwestycyjnych będzie dywersyfikacja swoich środków. Unikaj zakupu tylko jednego rodzaju akcji od jednego podmiotu. Bezpieczniej jest wybrać np. 3 różne. W Twoim portfelu z pewnością powinny znaleźć się akcje konopne o dużej i średniej kapitalizacji.
Dywersyfikacja ma różną postać w przypadku portfela inwestycyjnego
Jeśli nie jest już początkującym inwestorem, to możesz skorzystać z inwestowania w spółki zależne od konopi. Te są nieco bardziej ryzykowne, jednak wystarczy nie przejawiać tendencji zbytniej ufności w kapitalizacji danych akcji i zdecydować się na kilka takich podmiotów, zamiast zakupić większe udziały w tylko jednym.
Kolejna kwestia to ETF na akcje marihuany. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zdywersyfikować nie tylko sam kapitał na portfelu, ale również samo ryzyko. Na ten moment ETF warte uwagi od połowy 2021 r. to Amplify Seymour Cannabis ETF (CNBS) i Cannabis ETF (THCX). W tym miejscu trzeba także wskazać opcję inwestycji na różnych rynkach. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować od razu w sektor amerykański bądź kanadyjski.
Jak inwestować w konopie?
Teraz, jeśli zdecydujesz się zainwestować w akcje konopne, to po wyborze konkretnych akcji, możesz zrobić to w tradycyjny sposób poprzez banki bądź instytucje finansowe. W tym wypadku uwzględnij również prowizję. Drugi sposób to inwestowanie w akcje poprzez instrumenty pochodne, które nie dają możliwości nabycia akcji na własność np. CFD. W ostatnim czasie bardzo popularne z kolei stały się inwestycje za pośrednictwem brokerów, czyli eToro, OBR Invest, Avatrade, Capital.com, XTB czy Naga. Tutaj współpraca będzie miała charakter bardziej indywidualnych.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.