Gospodarka News

Jakie inwestycje powstają na polskim rynku konopnym?

Jakie inwestycje powstają na polskim rynku konopnym? 4 stycznia 2022Leave a comment
Marihuana medyczna

Oto trzy inwestycje na polskim rynku konopnym, o których robi się głośno.

 • Imperio ASI, notowane na indeksie NewConnect, zainwestowało w spółkę Polskie Konopie, która w zamkniętej rundzie finansowania osiągnęła 5 mln zł kapitalizacji – podają media branżowe.
 • Kombinat Konopny po raz drugi bije rekord, zdobywając 4,5 mln w emisji akcji, trwającej zaledwie kilka minut.
 • Freedom Farms otwiera w Warszawie showroom, gdzie można podejrzeć, jak rosną konopie.

Impreio ASI – potencjał jest ogromny

W komunikacie Impreio ASI czytamy, że

„potencjał rozwoju Polskich Konopi określają globalne trendy i dynamicznie rosnąca popularność produktów konopnych oraz doświadczenie i dotychczasowe sukcesy założycieli spółki. To inwestycja, która wyłoni niekwestionowanego lidera branży konopnej w Polsce i stworzy markę o globalnym zasięgu”.

Spółka Polskie Konopie zajmuje się produkcją artykułów spożywczych, suplementów diety i kosmetyków na bazie konopi siewnej i włóknistej. Założona w połowie 2021 roku spółka ma w swojej ofercie także gamę popularnych na rynku produktów z CBD.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Konopie marihuana
Polskie Konopie rozwijają sieć sprzedaży na Litwie, w Estonii i na Łotwie

Polskie Konopie rozwijają sieć sprzedaży na Litwie, w Estonii i na Łotwie, a już niedługo mają być obecne na rynkach o bardziej rozwiniętej i dojrzałej strukturze takich jak brytyjski, niemiecki czy francuski. Niedawno można było dowiedzieć się, że firma została wzmocniona porozumieniami z gigantami na rynku Fast Moving Consumer Goods (FMCG) takimi jak E. Leclerc czy Eurocash.

Polskie Konopie to spółka, za którą stoi Intensn Europe – spółka będąca liderem na rynku supkementów diety i tzw. żywności funkcjonalnej (zwanej też superfoods). W planach spółki jest zastrzyk kapitału, ale to nie wszystko – planuje także akcję emisyjną na zasadach crowdfundingu inwestycyjnego.

„Konopie to rośliny o bardzo szerokim zastosowaniu, dlatego pomysł stworzenia osobnej spółki konopnej wraz z inwestorami kapitałowymi od razu wydał mi się rozwojowy. Strategia rozwoju firmy zakłada w niedługim czasie kolejne rundy inwestycyjne. Pozyskane środki przeznaczymy na rozwój infrastruktury produkcyjnej i dystrybucji.”

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

– mówi w komunikacie przewodniczący rady nadzorczej spółki. a także prezes Intenson Europe Michał Lasocki.

4,5 mln zł w siedem minut – Kombinat Konopny pobił rekord zbiórki crowfundingowej

Polska spółka zajmująca się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych stworzona przez Macieja Kowalskiego potrzebowała zaledwie siedem minut, aby pozyskać 736 indywidualnych inwestorów, którzy zdecydowali się wpłacić łącznie kwotą aż 4,5 mln zł w akcji crowfundingowej. Przy okazji poprzedniej zbiórki spółka potrzebowała 40 minut, aby uzbierać 4,2 mln zł.

Komunikat zawiera optymistycznie brzmiącą informację:

„W stosunku do prognoz przedstawionych w ubiegłym roku, spółka przewiduje, że wypracowany przez nią przychód będzie wyższy o ponad 150%. Kombinat Konopny dokonał korekty prognoz na najbliższe lata i szacuje, że w 2022 roku osiągnie 5 mln zł przychodu. W roku 2023 zysk spółki ma wynieść 2 mln zł, 2 lata później już 6 mln”.

Kombinat Konopny pobił w ten sposób kolejny rekord. A należał on wcześniej do innej firmy z tej branży konopnej. Do tej pory najszybciej uzbierana akcja odbyła się za sprawą firmy CanPoland, która zajmuje się obrotem medyczną marihuaną w Polsce oraz jej sprzedażą zagranicznym odbiorcom. Firma potrzebowała wtedy tylko 11 minut, aby uzbierać 4,4 mln zł od inwestorów.

Sklep z pokazową uprawą konopi rusza w Warszawie

W tym samym momencie Freedom Farms SA otwiera w Warszawie pierwszy w Polsce Cannabis Showroom, gdzie obejrzeć można m.in jak wygląda uprawa konopi siewnych i kupić produkty stworzone na bazie tej rośliny.

Budowa sieci showroomów to jeden z celów zakończonej kampanii crowdfundingowej Freedom Farms, podczas której zebrano ponad 2,9 mln zł. Firma za pomocą sklepu pokazowego chce przyciągnąć franczyzobiorców do współpracy.
Rozpoczyna to od lokalizacji przy al. Stanów Zjednoczonych 59 w Warszawie. Na miejscu, oprócz pierwszej w Polsce pokazowej uprawy konopi włóknistych, ma być także siedziba samej spółki oraz sklep firmowy.

Konopie
Rosnąca inflacja sprawia, że więcej osób rozgląda się za miejscem, w którym może ulokować wolne środki

Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców są na celowniku firmy, która chce w najbliższych latach chce eksplorować rynek retail CBD w Polsce. Można zatem przypuszczać, że to nie jedyny Cannabis Showroom, jaki powstanie w Polsce. Na to wskazują zapowiedzi firmy i tendencje rynkowe, które obserwujemy w naszym rodzimym kraju.

Olbrzymie zainteresowanie inwestorów branżą konopną dociera do Polski

Nie sposób nie dostrzec, że rosnąca inflacja sprawia, że więcej osób rozgląda się za miejscem, w którym może ulokować wolne środki. Coraz więcej podmiotów, w tym inwestorów indywidualnych czy instytucjonalnych, lokuje swoje środki w firmach z branży konopnej.

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."