News Prawo

Czy na Florydzie ograniczy się THC dla młodych pacjentów, leczonych medyczną marihuaną?

Czy na Florydzie ograniczy się THC dla młodych pacjentów, leczonych medyczną marihuaną? 28 marca 2020Leave a comment
Kobieta opalająca się na plaży

Ustawodawcy na Florydzie podjęli dyskusję na temat zmniejszenia zawartości THC w marihuanie medycznej, aby uchronić pacjentów, którzy korzystają z tego rozwiązania. Powstał również pomysł dotyczący reformy prawnej nt. konopi indyjskich.

 • Część ustawodawców stanu Floryda nie chce, aby medyczna marihuana wprowadzała pacjentów w stan odurzenia.
 • Republikański senator Gayle Harrell złożył poprawkę zakazującą stosowania marihuany medycznej z poziomem THC przekraczającym 10% u pacjentów poniżej 21 roku życia.
 • Sondaż przeprowadzony w czerwcu przez Quinnipiac University wykazał, że 65 procent wyborców na Florydzie poparło umożliwienie dorosłym posiadania niewielkich ilości marihuany na użytek własny.

Na Florydzie kwalifikujący się pacjenci mogą otrzymać receptę na medyczną marihuanę, ale część ustawodawców stanu Floryda nie chce, aby wprowadzała ona pacjentów w stan odurzenia.

Czarny mężczyzna na deskorolce
Na Florydzie kwalifikujący się pacjenci mogą otrzymać receptę na medyczną marihuanę

Poprawka zgłoszona

W piątek republikański stan Sen. Gayle Harrell złożył poprawkę zakazującą stosowania marihuany medycznej z poziomem THC przekraczającym 10%  u pacjentów poniżej 21 roku życia.

Według Miami Herald, obecne prawo medyczne dotyczące marihuany na Florydzie  „nakłada ograniczenia dotyczące zawartości THC tylko w produktach żywnościowych, które mogą zawierać tylko 10 mg THC na porcję, łącznie 200 mg,” to zawartości, które są „znacznie wyższe niż to, co zwykle spożywa większość pacjentów „.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

To już nie ta sama marihuana?

„Bardzo się o to martwiłem”, powiedział Harrell w Miami Herald. „Widzimy rosnący procent THC w marihuanie. To nie jest marihuana twojego dziadka z lat 60-tych.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jakie jest poparcie dla marihuany na Florydzie

Ponad 70 procent wyborców z Florydy zatwierdziło w 2016 roku rozwiązanie, mające na celu legalizację marihuany medycznej. John Morgan, adwokat z Florydy, który pomógł sfinansować tę kampanię, powiedział Heraldowi, że 10-procentowa zawartość THC to nic innego jak „próba pomocy przemysłowi farmaceutycznemu„.

„Czy zakazują stosowania Oxycontinu u 21 latków i osób poniżej 21 roku życia? Czy zakazują stosowania Percocetu czy Xanaxu?” Morgan powiedział. „Epidemia opiatów spoczywa na karkach naszych dzieci.”

Widok z drona na plażę Fort Lauderdale na Florydzie
Kilka miast Florydy zdekryminalizowało marihuanę

Reforma prawa dotyczącego konopi indyjskich we Florydzie

Ostatnio pojawiają się coraz wyraźniejsze oznaki, że ustawodawcy i wyborcy z Florydy są gotowi posunąć reformę dotyczącą marihuany jeszcze dalej.

Kilka miast Florydy zdekryminalizowało marihuanę, a ustawodawca chciał w zeszłym roku zrobić to samo (choć wysiłek ten się nie powiódł).

Grupa Make It Legal Florida podjęła starania, aby w tegorocznym głosowaniu na Florydzie przedstawić propozycję dotyczącą marihuany rekreacyjnej, choć propozycja ta okazała się niewystarczająca. Aktywiści mówią, że grupa skupi się teraz na głosowaniu w 2022 r., pomimo zebrania ponad 700.000 podpisanych petycji popierających obecny projekt.

Grupa stwierdziła, że „wąskie ramy czasowe składania i weryfikacji tych podpisów” były impulsem do wyznaczenia swoich celów na 2022 rok.
Ostatnie sondaże sugerują, że grupa ma powody do optymizmu.

Dane sondażowe

Sondaż przeprowadzony w czerwcu przez Quinnipiac University wykazał, że 65 procent wyborców na Florydzie poparło umożliwienie dorosłym posiadania niewielkich ilości marihuany na użytek własny – co jest nadal wysokim wynikiem w tym stanie.

Źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."