Gospodarka News

Globalne akcje marihuany spadły o 8,7% w drugim kwartale 2021 roku

Globalne akcje marihuany spadły o 8,7% w drugim kwartale 2021 roku 14 lipca 2021Leave a comment
Notowania akcji

• Raport indeksu odpowiadającemu notowaniom rynku marihuany na giełdzie wskazuje spadki.
• Na rynku marihuany w drugim kwartale zostały odnotowane nowe trendy.
• Przegląd najsłabszych i najmocniejszych marek na giełdzie.

Wskaźnik Global Cannabis Stock Index spadł czwarty miesiąc z rzędu

Wskaźnik, który spadł o 8,7% w II kwartale, liczył 46 kwalifikujących się członków w ciągu miesiąca po kwartalnym przywróceniu równowagi pod koniec marca i usunięciu Aphrii pod koniec kwietnia oraz GW Pharma na początku maja. Po wzroście o 5,2% w 2020 r. do 44,39, obecnie wzrasta o 28,6% w 2021 r.

Spadła o 38,3% z wysokiego poziomu zamknięcia w 2021 r. wynoszącego 92,48 w dniu 10 lutego, ale w ciągu ostatniego roku zyskała 94,2%. Po zanotowaniu najniższego zamknięcia w historii na poziomie 16,95 ustanowionego 18 marca 2020 r., wskaźnik gwałtownie wzrósł, by zakończyć miesiąc 237% wyżej, ale wciąż spadł o 68% z wysokiego zamknięcia na początku 2018 r. na poziomie 180,02.

Wzrosty – najsilniejsze nazwy

Wszystkie 4 najsilniejsze nazwy w czerwcu zyskały co najmniej 15%: Agrify (NASDAQ: AGFY): +27.0%; KushCo Holdings (OTC: KSHB): +17.7%; RIV Capital (TSX: RIV) (OTC: CNPOF): +15.7%; India Globalization Capital (NYSE American: IGC): +15.5%; Agrify wzrosła o 19% od czasu IPO na początku tego roku.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Liście konopi
Raport indeksu odpowiadającemu notowaniom rynku marihuany na giełdzie wskazuje spadki

KushCo Holdings, przed planowaną fuzją z Greenlane (NASDAQ: GNLN), wzrosła o 41% w 2021 roku. RIV Capital zyskał 86%. India Globalization zyskała 5%.

Spadki – najsłabsze nazwy

Wszystkie 4 najsłabsze nazwy w czerwcu spadły o ponad 20%: Goodness Growth (CSE: GDNS) (OTC: GDNSF): -25,3%; Charlotte’s Web (TSX: CWEB) (OTC: CWBHF): -25,2%; Columbia Care (CSE: CCHW) (NEO: CCHW) (OTC: CCHWF): -23.2%; HEXO Corp (TSX: HEXO) (NYSE: HEXO): -20.9%

Pomimo dużego spadku w ostatnim miesiącu, Goodness Growth (dawniej Vireo Health) zyskał 24% w 2021 roku do tej pory. Charlotte’s Web zyskała 8%. Columbia Care spadła o 23%, podczas gdy HEXO Corp zyskała 58%.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Opublikowaliśmy również oddzielne przeglądy wyników kanadyjskiego indeksu LP Index, amerykańskiego indeksu operatorów konopi indyjskich oraz pomocniczego indeksu konopi indyjskich.

Kanadyjskie akcje konopi zyskują 1% w czerwcu

Akcje amerykańskich firm działających w branży konopi indyjskich spadają czwarty miesiąc z rzędu.
Akcje pomocniczych konopi indyjskich zyskały w czerwcu 3,3%. W trzecim kwartale, indeks będzie liczył 44 członków, z ośmioma dodatkami i dziesięcioma odejściami.

Do indeksu dołączają AFC Gamma (NASDAQ: AFCG), Flora Growth (NASDAQ: FLGC), Forian (NASDAQ: FORA), High Tide (TSXV: HITI) (NASDAQ: HITI), IM Cannabis (CSE: IMCC) (NASDAQ: IMCC), iPower (NASDAQ: IPW), Jazz Phama (NASDAQ: JAZZ) i WM Technology (NASDAQ: MAPS). Na minusie są Acreage Holdings (CSE: ACRG.A. U) (OTC: ACRHF), cbdMD (NYSE American: YCBD), Goodness Growth (CSE: GDNS) (OTC: GDNSF), KushCo Holdings (OTC: KSHB), Power REIT (NYSE American: PW), RIV Capital (TSX: RIV) (OTC: CNPOF), SOL Global (CSE: SOL) (OTC: COLCF), Sundial (NASDAQ: SNDL) i TAAT Lifestyle (CSE: TAAT) (OTC: TOBAF).

Susz konopi
Akcje amerykańskich firm działających w branży konopi indyjskich spadają czwarty miesiąc z rzędu

Gdzie można znaleźć dokładniejszy raport?

Więcej informacji na temat członków indeksu i kwalifikacji do włączenia do niego można znaleźć na stronie Global Cannabis Stock Index. Pełniejsza analiza indeksu dostępna jest na stronie 420Investor.com.

New Cannabis Ventures prowadzi siedem własnych indeksów mających na celu pomoc inwestorom w monitorowaniu notowanych publicznie akcji konopi, w tym Globalny Indeks Akcji Konopi oraz Kanadyjski Indeks LP Konopi i jego trzy subindeksy.

Szósty indeks, American Cannabis Operator Index, został uruchomiony pod koniec października 2018 r. i śledzi wiodących kultywatorów, przetwórców i sprzedawców detalicznych marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno, pod koniec marca 2021 r. wprowadzono Ancillary Cannabis Index, odzwierciedlający rosnącą liczbę spółek giełdowych dostarczających towary lub usługi dla operatorów konopi indyjskich.

Źródło: https://www.newcannabisventures.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."