Nawet w partii rządzącej zdania bywają podzielone, a wizja niejednolita. Jednak czasami jedna osoba, która wyłamuje się z głównego nurtu, staje się zalążkiem zupełnie nowej koncepcji. Prawo i Sprawiedliwość kojarzy się raczej z bardzo konserwatywną prawicą, która sprzeciwia się formie dostępnych w dystrybucji konopnej.
W ostatnim czasie głośno było o automatach z CBD, które wpływają negatywnie na młodzież. Tym razem okazać się może, że PIS poprze projekt Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. O co chodzi i jak może to wyglądać?
PIS jednak za marihuaną?
Prawo i Sprawiedliwości ma zamiar poprzeć projekty dotyczące konopi siewnych i medycznej marihuany. Co ciekawe, w sejmie za tą samą inicjatywą być może opowie się także Kukiz’15, które udzieli takiego poparcia w zamian za równorzędne wsparcie Nowego Ładu.
Wszystko za sprawą Pawła Kukiza, który politycznie przehandlował poparcie dla niektórych ustaw zaproponowanych przez jego ugrupowanie, samemu opowiadając się za za rozwiązaniami w ramach polityki PiS.
Jak od pewnego czasu zapowiadał poseł Jarosław Sachajko, projekty konopne mają na celu ułatwienie hodowli konopi siewnych i medycznej marihuany.
Konserwatyści, PIS i Kukiz’15
Nie wiadomo na razie,czy Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia i posłowie Kukiz’15 zaproponują własne projekty, jednak nie bez znaczenia pozostaje aktualne poparcie złożone już w sejmie. Możemy oczekiwać, że projekty ustaw konopnych, stworzone przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, zostaną przynajmniej w części zaakceptowane.
Obecnie nadal trwają prace i ciężko jest przewidzieć, jaki finalnie przybiorą obrót. Jak informują media, Kukiz’15 popierając nowelizację, będzie chciał zaproponować własny kierunek ustawodawstwa w stronę podniesienia dopuszczalnego obecnie poziomu stężenia THC z 0,2% do 0,3%, jeśli chodzi o konopie siewne.
Dodatkowo partia przewiduje również stworzenie polskich, państwowych upraw medycznej marihuany. Założeniem w tym aspekcie jest przede wszystkim znalezienie pokaźnego zastrzyku funduszy bezpośrednio do budżetu.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Czy Kukiz’15 plagiatuje zespół Beaty Maciejewskiej?
Jak najbardziej tak, gdyż propozycja jest niemal kopią projektów złożonych w kwietniu przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Oznacza to bezpośrednio, że PiS i konserwatyści poszukują zupełnie nowych głosów wśród nie tylko entuzjastów marihuany, ale także wśród osób młodszych, centrowych i skłaniających się bardziej ku poglądom lewicowym.
Za niedługo okaże się, czy możemy oczekiwać dużego zwrotu kierunku polityki PiS. Nie jest \ajeszcze oczywiste, co kooperacja Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości będzie znaczyło dla konopi. Co do tej pory niespotykane raczej było optowanie w tę stronę w szeregach partii.
Czy jest to ukłon w kierunku polskich startupów i poszukiwanie funduszy?
Polska posiada obecnie ogromny potencjał z perspektywy branży konopnej. Aktualnie sektor wart jest czasami nawet miliardy, a poszczególne rynki krajowe przynoszą ogromny kapitał z podatków. W kwestii milionów i miliardów mówimy oczywiście o całym sektorze, nie o poszczególnych uprawach i nawet regionach.
Warto wspomnieć, że Polska jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadała ogromny potencjał biznesowy i dopiero od niedawna wraca do “konopnej” siebie sprzed dekad. Dzisiaj na rynku krajowym pojawiły się obiecujące firmy, jak Centrum Medycyny Konopnej lub CanPoland, które pozwalają spekulantom określić, że w 2028 roku branża w Polsce będzie warta nawet 2 mld EUR.
Jak branża konopna rozwija się w Polsce?
Konopie to nie tylko kosmetyki i olejki CBD. Rośliny te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Można je wykorzystać w produkcji warstw izolacyjnych z włókien. W Polsce można dzięki temu rozwinąć nie tylko samą hodowlę na poziomie regionalnym, ale także przetwórstwo i m.in. eksport.
W ostatnim czasie w Polsce powstała marka CanPoland będąca firmą zajmująca się tylko handlem medyczną marihuaną. To natomiast można wykorzystać na szczeblu międzynarodowym.
Pierwsza plantacja medycznej marihuany na terenie Polski!
Zmiany w przepisach prawnych pozwoliły marce Labocanna podpisać kontrakt, który wedle prognoz po 29 października 2021 r. pozwoli założyć pierwszą plantację konopi medycznych wedle zapisów z umowy przedwstępnej. Uprawa typu Indoor pozwoli w tym aspekcie na pełną kontrolę warunków hodowli.
Firma zamierza rozpocząć działalność głównie dlatego, że w Polsce występują ogromne potrzeby rynkowe, a na dodatek w ogromnym tempie rośnie popyt na medyczną marihuanę.
Wynika to w głównej mierze z braków magazynowych i pustych półek w aptekach. Uprawy w Polsce ograniczyłyby nieregularne dostawy, a w dalszym rozrachunku umożliwiły eksport.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.