Gospodarka News

Czy PiS i konserwatyści poprą projekt dotyczący konopi?

Czy PiS i konserwatyści poprą projekt dotyczący konopi? 9 sierpnia 2021Leave a comment
Marihuana liść

Nawet w partii rządzącej zdania bywają podzielone, a wizja niejednolita. Jednak czasami jedna osoba, która wyłamuje się z głównego nurtu, staje się zalążkiem zupełnie nowej koncepcji. Prawo i Sprawiedliwość kojarzy się raczej z bardzo konserwatywną prawicą, która sprzeciwia się formie dostępnych w dystrybucji konopnej.

W ostatnim czasie głośno było o automatach z CBD, które wpływają negatywnie na młodzież. Tym razem okazać się może, że PIS poprze projekt Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. O co chodzi i jak może to wyglądać? 

PIS jednak za marihuaną?

Prawo i Sprawiedliwości ma zamiar poprzeć projekty dotyczące konopi siewnych i medycznej marihuany. Co ciekawe, w sejmie za tą samą inicjatywą być może opowie się także Kukiz’15, które udzieli takiego poparcia w zamian za równorzędne wsparcie Nowego Ładu.

Wszystko za sprawą Pawła Kukiza, który politycznie przehandlował poparcie dla niektórych ustaw zaproponowanych przez jego ugrupowanie, samemu opowiadając się za za rozwiązaniami w ramach polityki PiS.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jak od pewnego czasu zapowiadał poseł Jarosław Sachajko, projekty konopne mają na celu ułatwienie hodowli konopi siewnych i medycznej marihuany.

Doniczka z marihuaną
rawo i Sprawiedliwości ma zamiar poprzeć projekty dotyczące konopi siewnych i medycznej marihuany

Konserwatyści, PIS i Kukiz’15

Nie wiadomo na razie,czy Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia i posłowie Kukiz’15 zaproponują własne projekty, jednak nie bez znaczenia pozostaje aktualne poparcie złożone już w sejmie. Możemy oczekiwać, że projekty ustaw konopnych, stworzone przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, zostaną przynajmniej w części zaakceptowane.

Obecnie nadal trwają prace i ciężko jest przewidzieć, jaki finalnie przybiorą obrót. Jak informują media, Kukiz’15 popierając nowelizację, będzie chciał zaproponować własny kierunek ustawodawstwa w stronę podniesienia dopuszczalnego obecnie poziomu stężenia THC z 0,2% do 0,3%, jeśli chodzi o konopie siewne.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Dodatkowo partia przewiduje również stworzenie polskich, państwowych upraw medycznej marihuany. Założeniem w tym aspekcie jest przede wszystkim znalezienie pokaźnego zastrzyku funduszy bezpośrednio do budżetu.

Czy Kukiz’15 plagiatuje zespół Beaty Maciejewskiej?

Jak najbardziej tak, gdyż propozycja jest niemal kopią projektów złożonych w kwietniu przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Oznacza to bezpośrednio, że PiS i konserwatyści poszukują zupełnie nowych głosów wśród nie tylko entuzjastów marihuany, ale także wśród osób młodszych, centrowych i skłaniających się bardziej ku poglądom lewicowym.

Za niedługo okaże się, czy możemy oczekiwać dużego zwrotu kierunku polityki PiS. Nie jest \ajeszcze oczywiste, co kooperacja Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości będzie znaczyło dla konopi. Co do tej pory niespotykane raczej było optowanie w tę stronę w szeregach partii.

Czy jest to ukłon w kierunku polskich startupów i poszukiwanie funduszy?

Polska posiada obecnie ogromny potencjał z perspektywy branży konopnej. Aktualnie sektor wart jest czasami nawet miliardy, a poszczególne rynki krajowe przynoszą ogromny kapitał z podatków. W kwestii milionów i miliardów mówimy oczywiście o całym sektorze, nie o poszczególnych uprawach i nawet regionach.

Warto wspomnieć, że Polska jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadała ogromny potencjał biznesowy i dopiero od niedawna wraca do “konopnej” siebie sprzed dekad. Dzisiaj na rynku krajowym pojawiły się obiecujące firmy, jak Centrum Medycyny Konopnej lub CanPoland, które pozwalają spekulantom określić, że w 2028 roku branża w Polsce będzie warta nawet 2 mld EUR.

Jak branża konopna rozwija się w Polsce?

Konopie to nie tylko kosmetyki i olejki CBD. Rośliny te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Można je wykorzystać w produkcji warstw izolacyjnych z włókien. W Polsce można dzięki temu rozwinąć nie tylko samą hodowlę na poziomie regionalnym, ale także przetwórstwo i m.in. eksport.

W ostatnim czasie w Polsce powstała marka CanPoland będąca firmą zajmująca się tylko handlem medyczną marihuaną. To natomiast można wykorzystać na szczeblu międzynarodowym.

Dym
Konopie to nie tylko kosmetyki i olejki CBD

Pierwsza plantacja medycznej marihuany na terenie Polski!

Zmiany w przepisach prawnych pozwoliły marce Labocanna podpisać kontrakt, który wedle prognoz po 29 października 2021 r. pozwoli założyć pierwszą plantację konopi medycznych wedle zapisów z umowy przedwstępnej. Uprawa typu Indoor pozwoli w tym aspekcie na pełną kontrolę warunków hodowli.

Firma zamierza rozpocząć działalność głównie dlatego, że w Polsce występują ogromne potrzeby rynkowe, a na dodatek w ogromnym tempie rośnie popyt na medyczną marihuanę.

Wynika to w głównej mierze z braków magazynowych i pustych półek w aptekach. Uprawy w Polsce ograniczyłyby nieregularne dostawy, a w dalszym rozrachunku umożliwiły eksport. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."