Największa promocja w roku Black Week<właśnie trwa w VapeFully.
Gospodarka News Prawo

Czy Biden dotrzyma słowa i ułaskawi federalnych sprawców naruszenia prawa w zakresie marihuany?

Czy Biden dotrzyma słowa i ułaskawi federalnych sprawców naruszenia prawa w zakresie marihuany? 2 czerwca 2022Leave a comment
 • Prezydent Biden w swojej kampanii prezydenckiej umieścił postulat o ułaskawieniu sprawców, którzy zostali skazani z powodu posiadania marihuany. Był to jeden z jego kluczowych postulatów.
 • Czy prezydent dotrzyma słowa i zrobi krok w kierunku ułaskawienia ofiar polityki związanej z zakazem posiadania i używania marihuany?
 • Jak konkretne kroki mogłyby wpłynąć na życie jednostek?

Ubiegając się o urząd prezydenta, Joe Biden obiecał, że zdekryminalizuje marihuanę i ułaskawi przestępców federalnych. Dlaczego więc Daniel Muessig ma trafić na pięć lat do więzienia?

Historia Daniela

Wiele osób podziela poglądy Daniela w kwestii tego, że to Joe Biden powinien rządzić. Różnica polega na tym, że Danielowi groził wyrok więzienia federalnego – i miał wszelkie powody, by wierzyć, że prezydentura Bidena go uratuje.

Oskarżenie o posiadanie narkotyków na szczeblu federalnym to nic takiego. Danielowi nie zarzucono niczego poważnego, a poza jednym drobnym zetknięciem z systemem, kiedy był nieletni, był to pierwszy raz, kiedy został aresztowany.

Jak sam przyznał, przez lata zajmował się handlem marihuaną, jednak nie miał do czynienia z twardymi narkotykami.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Daniel chciał być odważny i żądny przygód. Był też, mimo swoich socjalistycznych przekonań politycznych, cholernie dobrym przedsiębiorcą: innowacyjnym, sprytnym i zawsze przynajmniej o krok lub dwa przed konkurencją. Ale żona zawsze ostrzegała go, że posunął się tak daleko i tak szybko, że prosi się o kłopoty. Prowadził nielegalny biznes w sklepie zbudowanym w pralni budynku, którego nie był właścicielem – i był on tak popularny, że samochody ustawiały się w kolejce wokół bloku. Po śmierci Dale’a Daniel podwoił wysiłki i rozszerzył działalność.

Jego ekipa działała na oczach wszystkich, przechowując towar w pomarańczowych skrzynkach na placach budowy i w budynkach. Trawka nie była jeszcze całkiem legalna. Kiedy w maju 2019 roku doszło do nalotu, był to przypadek.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Początki aresztowań?

Po nalocie Daniel spędził dwa lata na czekaniu i zastanawianiu się. W międzyczasie jego przyjaciele byli oskarżani, jeden po drugim.

Gdy czekał, pojawił się Covid-19. Wybrano nowego prezydenta, który obiecał, że ułaskawi i usunie z rejestru wszystkich skazanych na karę więzienia federalnego za marihuanę. Daniel i jego żona uwierzyli, że Departament Sprawiedliwości nie będzie się nim zajmował, i w końcu zaczęli nawet planować spełnienie swojego długo skrywanego marzenia o adopcji dziecka.

W trakcie procesu wielokrotnie proponowano mu, aby doniósł na swoich przyjaciół. Z łatwością mógł zostać zwolniony warunkowo. Zamiast tego odsiedzi co najmniej pięć lat – chyba że prezydent Biden wreszcie spełni swoją obietnicę.

Zarzuty i wymiar kary

Nie da się ukryć, że Daniel był lekkomyślny, jednak nie zasługuje na to, co go spotkało.

To pięć lat za popełnienie „przestępstwa”, które stało się całkowicie legalne w stanach od Maine po Oregon i od Michigan po Kalifornię.

Daniel jest, jak sam siebie określa, „lojalnym żołnierzem Partii Demokratycznej”, odkąd skończył 18 lat. Mocno naciskał na powstańczych demokratycznych socjalistów i głosował na centrystów, aby utrzymać prawicowych republikanów z dala od władzy. Teraz daje wszystkim odwrotną radę. Wraz z Danielem Ezrą Moraffem, organizatorem kampanii Bernie Sanders 2020, Daniel Muessig forsuje strategię wysokiego ryzyka, aby zmusić Bidena do dotrzymania obietnicy – żadnych ułaskawień, żadnych głosów.

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."

Największa promocja w roku Black Week właśnie trwa w VapeFully. SPRAWDŹ TERAZ