News Prawo

Co zmieni się w kwestii marihuany medycznej w Waszyngtonie?

Co zmieni się w kwestii marihuany medycznej w Waszyngtonie? 4 listopada 2021Leave a comment
Marihuana

• Nadchodzą zmiany w kwestii regulowania legalizacji marihuany w stanie Waszyngton.
• Nowy projekt ustawy nie uwzględnił tzw. Harris Rider, który uniemożliwił Dystryktowi Kolumbii cieszenie się legalną marihuaną, pomimo tego, że wyborcy uchwalili tam propozycję legalizacji.
• Republikanie wydają się być dość zdystansowani do nowo zaproponowanych zmian w ustawie dotyczącej legalizacji marihuany.

Co wydarzyło się w Waszyngtonie?

Mimo, że wyborcy przegłosowali zalegalizowanie konopi indyjskich w Waszyngtonie w 2014 r., Harris Rider uniemożliwił wprowadzenie ustawy w życie. Kongres może być o krok od zniesienia kluczowej przeszkody, która powstrzymywała Waszyngton przed wdrożeniem ustawy o rekreacyjnej marihuanie, którą uchwalono lata temu.

Ustawa o środkach wprowadzona przez Demokratów w Senacie Stanów Zjednoczonych nie zawierała tak zwanego „Harris Rider”, który uniemożliwił Dystryktowi Kolumbii cieszenie się legalną marihuaną, pomimo tego, że wyborcy uchwalili tam propozycję legalizacji w 2014 roku.

Ciasteczka z marihuaną
Wyborcy przegłosowali zalegalizowanie konopi indyjskich w Waszyngtonie w 2014 r.

Napisany przez republikańskiego kongresmena Andy’ego Harrisa z Maryland Budget Rider uniemożliwił D.C. komercjalizację narkotyku i został dodany do każdej ustawy o środkach od czasu [uchwalenia przez wyborców D.C.], wyjaśnił Washington Post, zauważając, że Kongres „ma nadzór nad wszystkimi prawami D.C.”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Projekty ustaw, przedstawione przez przewodniczącego senackiej komisji ds. budżetu, Patricka Leahy’ego, zostały ciepło przyjęte przez zwolenników legalizacji.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czy burmistrz Waszyngtonu, D.C. Muriel Bowser zaaprobowała ten ruch?

„Senacka ustawa  jest decydującym krokiem uznającym, że życie mieszkanców D.C. powinno być regulowane przez wartości D.C.”,

powiedziała Bowser w oświadczeniu, cytowanym przez NBC Washington.

„Jako, że kontynuujemy drogę ku państwowości D.C., chcę podziękować przewodniczącemu Senackiej Komisji ds. Funduszy, senatorowi Patrickowi Leahy, naszemu dobremu przyjacielowi i przewodniczącemu podkomisji, senatorowi Chrisowi Van Hollenowi oraz oczywiście naszej mistrzyni, kongresmance Eleanor Holmes Norton, za uznanie i wspieranie woli wyborców D.C.

Wzywamy Kongres do uchwalenia ostatecznej wersji ustawy o wydatkach, która w podobny sposób usunie wszystkie niezgodne z prawem krajowym zapisy, pozwalając władzom miasta na wydawanie naszych lokalnych funduszy według własnego uznania.”

Legalna marihuana w Waszyngtonie jest hodowana od siedmiu lat

Aktywista pro-marihuanowy Adam Eidinger powiedział, że

„była to siedmioletnia walka, aby dotrzeć do tego punktu, aby usunąć ten przepis, a Demokraci pomagali w osiągnięciu tego celu. Musimy iść naprzód, a Kongres faktycznie zrobił coś dla Waszyngtonu”

– powiedział Eidinger.

Republikanie jednak nie byli tak zachwyceni. W oświadczeniu, Senate Appropriations Committee Vice Chairman Richard Shelby powołał się na usunięcie klauzuli jako źródło sprzeciwu GOP.

„Decyzja przewodniczącego Leahy’ego, o jednostronnym ujawnieniu partyzanckich projektów ustaw, jest krokiem w złym kierunku. Ten jednostronny proces zaowocował projektami ustaw, które przekraczają wydatki Demokratów i nie uwzględniają w równym stopniu obrony naszego kraju.

Ich projekty wypełnione są trującymi pigułkami i problematycznymi zapisami autoryzacyjnymi, a także usuwają ważne zapisy dotyczące takich tematów, jak terroryzm, aborcja i imigracja, które przez lata cieszyły się szerokim poparciem”

– powiedział Shelby.

Leahy powiedział, że solidny pakiet legislacyjny stanowi

„ważne inwestycje w infrastrukturę naszego narodu, nasze środowisko i klasę średnią, w tym historyczne wzrosty w celu promowania przystępnych cenowo mieszkań, edukacji naszych dzieci, walki ze zmianami klimatycznymi i poprawy opieki zdrowotnej”.

Olej CBD
Demokraci są chętni do prowadzenia takiej legislacji

Czy demokraci na Kapitolu są gotowi do przyjęcia legalizacji?

Lider Senackiej Większości Chuck Schumer powiedział na początku tego roku, że Demokraci są chętni do prowadzenia takiej legislacji. Wskazał na zmieniające się nastawienie do konopi indyjskich jako jeden z czynników.

„W 2018 roku byłem pierwszym członkiem przywództwa Demokratów, który wyszedł z poparciem dla zakończenia federalnej prohibicji. Jestem pewien, że pytasz: „Co się zmieniło?” Cóż, moje myślenie ewoluowało. Kiedy kilka początkowych stanów – Oregon i Colorado – chciało legalizacji, wszyscy przeciwnicy mówili o paradzie okropności.

Wzrosłaby przestępczość. Wzrosłaby konsumpcja narkotyków. Wszystko złe by się stało”

– powiedział Schumer w rozmowie z Politico.

„Legalizacja zadziałała nadzwyczaj dobrze. Stany te odniosły wielki sukces. Parada okropności nigdy się nie pojawiła, a ludzie zyskali więcej wolności. I ludzie w tych stanach wydają się być bardzo szczęśliwi”.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."